Bc. Adéla Pegleyová

lektorka angličtiny, němčiny a hebrejštiny, překladatelka a korektorka

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Jako polyglotka s vášní pro komunikaci a poznávání učím klienty z různých koutů světa aktivně používat angličtinu, němčinu nebo hebrejštinu. Nabízím ale také překlad a korektury mezi těmito – a třemi dalšími – jazyky.

Ráda vám pomohu v těchto oblastech:

  • Výuka cizích jazyků – Připravím vás na jazykové, maturitní či státní závěrečné zkoušky. Pomohu vám osvojit si obchodní konverzaci nebo získat znalosti potřebné pro práci v zahraničí. Obsah lekcí přizpůsobím vašim potřebám a zájmům. Zaměřuji se především na angličtinu, němčinu a hebrejštinu:
    • Angličtina – Specializace: obchodní, psychologická a akademická angličtina včetně přípravy na CAE, TOEFL, IELTS a další certifikáty. Zaměření: středně pokročilí až pokročilí studenti.
    • Němčina – Specializace: obecná němčina, obchodní němčina. Zaměření: úplní začátečníci až pokročilí studenti.
    • Hebrejština – Specializace: moderní hebrejština mluvená i psaná. Znalost spisovné i hovorové formy jazyka tak, jak se s ním setkáte v učebnicích i ulicích Izraele. Zaměření: začátečníci až pokročilí studenti.
  • Překlady a korektury – Zajistím vám kvalitní překlad či jazykovou a stylistickou úpravu textů z/do angličtiny, němčiny a hebrejštiny. Texty ve francouzštině a čínštině vám přeložím do češtiny nebo angličtiny.

K cizím jazykům mám blízko už odmala. Možná i proto, že jsem díky tatínkovi napůl rodilá mluvčí angličtiny. 

Němčinu jsem přes 10 let studovala, absolvovala několik stáží i výměnných pobytů v Německu a získala certifikát Test DaF.

Čínsky jsem se od základů naučila během intenzivního dvouletého studia na Feng Chia University Chinese Language Centre na Taiwanu i každodenním kontaktem s místními. Dnes si ji udržuji poslechem podcastů a pravidelnými konverzacemi s jednou z mých

tehdejších taiwanských učitelek.

Po Taiwanu jsem zamířila do Izraele a získala certifikát TOEFL potřebný ke studiu na Hebrew University of Jerusalem. Studium na univerzitě mi dalo poklad pro mne cennější, než vysokoškolský diplom: v univerzitním jazykovém centru ulpan jsem vypilovala svoji

hebrejštinu a naučila se plynně hebrejsky.

Středoškolské znalosti francouzštiny jsem zdokonalila při studiu Judaistiky na prestižní Sorbonně.

Když zrovna neučím nebo nepřekládám, tak cestuji, dobrovolničím nebo píšu svůj blog.

Jak vypadají mé lekce?

Ve svých hodinách kladu důraz na konverzaci, neboť mluvením se student učí používat nová i stará slovíčka a vazby. Díky tomu si zároveň zlepšuje aktivní i pasivní znalost jazyka. Témata přizpůsobuji potřebám a zájmům každého klienta tak, aby ho to co nejvíc bavilo a nabyté vědomosti mohl využít v praxi.

Bc. Adéla Pegleyová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Bc. Adéla Pegleyová
Slunečná 1169
Prachatice (Jihočeský kraj)
383 01
Mobil:605 710 724
Email:ada.pegleyova@email.cz
Web:lamanamal.com
Facebook:lamapegleyova
Instagram:lamapegleyova
Účet:263667309/0300 (ČSOB)
IČ:11880082

Doporučení
z první ruky

Měl jsem velké štěstí, že jsem narazil na tak skvělou učitelku, jako je Adéla. Její zábavný způsob výuky se výrazně liší od konvenčních metod většiny učitelů cizích jazyků. Hlavně tím, že se neustále snaží studenta zapojovat do aktivit a mluvit s ním pouze vyučovanou řečí. Díky tomu se student dokáže s jazykem rychle seznámit a dokáže ho pochopit lépe než při neustálém mechanickém opakování. Adéla je zároveň velice přátelská, zábavná, milá a rovněž flexibilní při domluvě na čase doučování. Nezbývá mi nic jiného než vřele doporučit její hodiny každému, kdo má zájem o kvalitní a moderní výuku jazyka.

Jan Z.