Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Alexander Hledík > Doporučení

Doporučení z první ruky

Alexander Hledík — houslista, lektor hry na housle a klavír, hudební konzultant

Zobrazuji všech 6 doporučení prezentace Alexander Hledík:
Alexe jsem poprvé oslovila při přípravě eventových akcí pro společnost Sherlog. S komunikací, přípravou, a hlavně samotným průběhem jsem byla velmi spokojena. Alex převzal na starosti celou hudební produkci, připravil nám program na míru a přizpůsobil ho naší specifické cílové skupině. První „Večer na lodi“ pro obchodní partnery s doprovodem živého smyčcového kvarteta sklidil velký úspěch a akci jsme s YOLO kvartetem několikrát opakovali. Velmi oceňuji schopnost najít řešení na každou situaci i v nepříznivém prostředí, skvělý krizový management, flexibilitu a cit pro přizpůsobení hudební produkce místu i publiku. Za zmínku stojí také komornější hudební doprovod housle + klavír na prezidentském dostihu ve Velké Chuchli a vystoupení YOLO kvartetu na křestu mé knižní prvotiny. Alexe moc doporučuji a těším se na další hudební setkání!

Mgr. Veronika Reicheltová

markeťačka, copywriterka a spisovatelka
www.veronikarei.cz ~ ahoj@veronikarei.cz ~ 723 675 674
Alexander Hledík je pilířem týmu lektorů NF Harmonie, do kterého vstoupil v roce 2015. Velice rychle si osvojil novou metodiku výuky dětí ve skupinách (podle El Sistemy) a pod jeho pečlivým vedením vyrostly desítky nových houslistů. Je velice úspěšným pedagogem a jeho velká oblíbenost u žáků přispívá k tomu, že se žáci nevzdávají a někteří překonávají těžké začátky výuky jen díky jeho osobnosti. Od nového školního roku bude stát v čele komorního souboru Harmonie, jehož členy učil od samých počátků. Alexander Hledík je výjimečný hudebník a pedagogická osobnost a jsme velice rádi, že s námi spolupracuje.

Milada Cholujová

ředitelka NF Harmonie
Alex je velmi příjemný lektor, svědomitý, klidný, rozvážný, taktní, pečlivý, pracovitý, talentovaný, umí velice dobře vysvětlit látku. Konečně vím, proč se mají věci dělat tak a ne onak… Má mimořádný talent učit! Sama učím řadu let, takže zkušenosti opravdu mám. Jsem velice spokojená a tímto děkuji za kontakt.

Jana Třešňáková

Alex Hledík byl prvním učitelem hry na housle, kterého jsem jako dvaatřicetiletá úplná začátečnice oslovila, a byla to ta nejlepší a šťastná volba. Přes tři roky k němu pravidelně docházím a hraní mi i díky němu dělá radost. Je naprostý profesionál s přehledem, který ale dokáže vše vysvětlit i úplnému laikovi, předvede, opakovaně vysvětlí i pomocí různých přirovnání ze života. Poradí, inspiruje, dodá materiály, ale nechá i na vás, jestli si chcete zahrát skladbu pro radost a jaksi nad rámec vašich schopností, nezrazuje, podpoří. Nikdy neřekne „to nedáš“, a i to vás nakopne, abyste to zkusili. Případně vás taktně navede k něčemu, co vás posune a pomůže dosáhnout lepších výsledků. Můžete si zahrát lidovku, etudu, Preludium, Piráty z Karibiku nebo Led Zeppelin, všechno je možné :). Také je skvělé, že vám vyjde vstříc, co se plánování výuky týče. A při hodinách se i zasmějete, protože pan učitel rozhodně není žádný suchar :).

Jana Gazdová

učitelka zš
Alexe jsem si původně vybral na internetu z důvodu nedaleké vzdálenosti od mého bydliště a i kvůli tomu, že jsem u jeho inzerátu nenašel žádné věkové omezení jeho studentů. A za necelý rok, co k němu chodím, jsem nadmíru spokojený. Oceňuji hlavně jeho přátelský přístup, kdy je schopen mi jednoduchým a zajímavým způsobem vysvětlit přehrávanou skladbu a zároveň i u mě probudit další novou chuť k hraní. A to třeba ve chvíli, kdy mám pocit, že mi to prostě vůbec nejde. Hlavně díky tomu je hra na piano zábavou a příjemným odpočinkem. A že je výuka efektivní, se ukazuje už teď po krátké době, kdy jsem schopen konečně zahrát skladbu oběma rukama. Na rozdíl od svého dětství, v kterém jsem se tři roky trápil na hodinách klavíru, protože mě k tomu nutili moji zlatí rodiče a já to tenkrát nenáviděl.

Václav Holenda

S Alexem spolupracujeme jako lektoři u orchestru NF Harmonie. Jako Alexova kolegyně oceňuji jeho celkový profesionální přístup k práci, dochvilnost, svědomité plnění úkolů a chladnou hlavu při řešení nenadálých situací nebo problémů. Je inspirující svou kreativitou, neotřelými nápady i pověstný svým smyslem pro humor, jež dokáže aplikovat v reálném čase a obohatit tím lekce houslí nebo třeba uvolnit předkoncertní napjatou atmosféru. Velmi důležité pro mě také je, že se na Alexe mohu spolehnout, což považuji za základ dobrého fungování pracovního vztahu.

Lenka Dandová

sbormistryně a dirigentka NFH
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS