Doporučení z první ruky

Ing. Dalibor Chrápek — lektor anglického jazyka


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 23 doporučení

Před tím, než jsem se začala učit anglicky s Daliborem, jsem navštěvovala hromadné kurzy v jazykových školách. Ať už ty klasické, nebo přípravné kurzy na jazykové certifikáty. Výsledek byl ale vždy stejný. Nulový individuální přístup, neustálé opakování gramatiky (a také neustálé dělání stále stejných chyb), žádná motivace a hlavně žádné zlepšení. Vždy jsem měla pocit, jakoby daný lektor bral výuku jako brigádu a nutné zlo. Před rokem a půl se ale vše změnilo. Dalibor je učitel, pro kterého je angličtina nejen prací, ale také zábavou a vášní. On vlastně angličtinou žije. Ačkoli mám kolem sebe spoustu vysoce postavených manažerů, kteří denně vedou jednání v angličtině, jejich úroveň se ani zdaleka nepřibližuje té Daliborově a řada jím absolvovaných jazykových certifikátů to jen potvrzuje. Za lekce s ním jsem opravdu ráda. Na lekce je vždy perfektně připravený, obsah lekcí je zajímavý a díky jeho smyslu pro humor se často hodně nasmějeme. Komunikace výhradně v angličtině je u něj samozřejmostí. Moje jazyková úroveň se díky němu změnila z pokročilého začátečníka na někoho, kdo zvládá v angličtině sledovat filmy, poslouchat podcasty a bez větších problémů i číst knihy, což je mimochodem jeden z velkých benefitů studia s Daliborem. Je vášnivý čtenář a ke čtení motivuje i své klienty. Mohu jej tedy s klidným srdcem doporučit každému, kdo se chce v angličtině konečně reálně zlepšit.

Ing. Martina Šebestová
marketingová specialistka
www.linkedin.com/in/martinasebestova mar.sebestova@gmail.com

Na svém webu se Dalibor prezentuje důležitým tvrzením: „V hodině pracuje student, učitel pracuje mimo hodinu“. A pod to bych se nestyděl podepsat. Neznamená to však, že by na vás Dalibor 90 minut jen hloupě civěl a v hodině doslova nic neudělal, to by byl nejspíš velmi brzo nucen změnit obor. Naopak, dokáže pro lekci vytvořit velice dobré podmínky, v hodině vás opravdu nechá angličtinu používat, což v mém případě občas obnáší i částečně propocený trikot. Ale nebojte se, není nemilosrdný, má smysl pro humor a když dojde na zoufalý výraz v mé tváři, vždycky je schopný mě nějakým způsobem popostrčit nebo nabídnout jiné, vhodnější řešení tak, aby byla hodina plynulá. Rovněž oceňuji vzájemnou komunikaci v angličtině i mimo lekce, ať už formou e-mailů nebo SMS zpráv, což je dalším skvělým způsobem, jak se naučit s angličtinou přirozeně pracovat. V neposlední řadě si u Dalibora velmi vážím způsobu, jakým kontroluje a opravuje vaše anglické eseje. Můžete se spolehnout, že dostanete opravdu poctivou zpětnou vazbu. Nikdy jsem se necítil odbytý. A co je nesmírně důležité, tohle je přesně jedna z těch aktivit, které dělá Dalibor mimo hodinu. Doma napíšete esej, dostanete zpětnou vazbu a v hodině už jsou obě strany připravené mluvit o konkrétních bodech, což ve výsledku ušetří obrovské množství času, čili i vašich peněz. Vše co se dá naučit/připravit doma samostudiem, se Dalibor snaží tímto směrem směřovat a je pak už jen na vás, jak dobře se na danou lekci připravíte a kolik z ní budete těžit. Během lekce už potom pracujete s vaší domácí přípravou a to převážně na dovednostech, které se doma o samotě získávají jen velmi těžko. A přesně takhle si spolupráci se soukromým lektorem představuji.

Jan Podzimek
popelář
podzimek.jan@seznam.cz

1. Bála jsem se mluvit na veřejnosti anglicky – po lekcích od Dalibora se už nebojím a naučil mě, že i když se spletu nevadí, důležité je mluvit; 2. Má velkou trpělivost; 3. Je profesionální a pečlivý, a to vyžaduje i od svých studentů, takže díky němu opravdu každý den dělám něco pro zlepšení své angličtiny; 4. Miluje filmy a knížky, rád vám je půjčí; 5. Nikdy s vámi nebude mluvit česky, obrovské plus; 6. Klade důraz na komunikaci v hodinách, ale nezapomíná ani na gramatiku; 7. Pokud nerozumíte slovu, frázi, gramatice, vysvětlí vám to; 8. Není s ním nuda. Jako učitele jen doporučuji!

Veronika Krobová
product owner a grafik
www.linkedin.com/in/veronika-krobova/

Za život jsem prošla spoustou doučování angličtiny, ale až u pana Chrápka jsem se začala opravdu zlepšovat. Jeho styl učení je značně náročnější, ale o to efektivnější. Domluva probíhá na velmi profesionální úrovni. V hodinách je prostor i na diskuze o tématech, které mě zajímají, takže člověk se naučí v angličtině i přemýšlet a ne „pouze“ mluvit.

Gabriela Kolková

Daliborovy lekce navštěvuji 5 let a s čistým svědomím mohu říct, že je výborný, trpělivý, svědomitý a zkušený lektor, kterého mohu jen doporučit. Určitě dokáže člověka zaujmout a hlavně motivovat ke studiu. Během naší spolupráce, se mi zlepšila slovní zásoba, poslech i schopnost konverzace do té úrovně, že nemám sebemenší problém jazyk kdykoliv použít. Jeho lekce nadmíru splňují má očekávání a doufám, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat.

Dalibora jsem oslovila s cílem zlepšit svou angličtinu a především přestat se „bát“ v anglickém jazyce komunikovat. Nyní s ním spolupracuji více než rok a jsem přesvědčena, že se mi postupně daří tento cíl plnit. Velmi oceňuji jeho efektivně vedené hodiny - na každou z nich je vždy připraven a stejný přístup vyžaduje i od svých klientů, díky čemuž pak hodiny mají spád. Zároveň jsou hodiny také velmi zajímavé a vzhledem k tomu, že Dalibor má velký přehled v různých oblastech, jsou diskuse s ním inspirativní. Angličtinou prostě žije, což se mimo jiné projevuje i tím, že zcela odmítá komunikovat v češtině. Na počátku jsem z toho byla nesvá, ale vzhledem k jeho schopnosti vysvětlit dle mého názoru i nevysvětlitelná slovíčka či situace v angličtině to vlastně není žádný problém (často je to i docela vtipné). Dalibora jako lektora angličtiny vřele doporučuji.

Kamila Janovská
vysokoškolský pedagog

Lekce angličtiny s Daliborem jsou radost. Je profesionál ve svém oboru a hlavně skvělý učitel. Docházím na výuku již přes rok a má angličtina se velmi zlepšila. Přišla jsem jako „věčný začátečník“ se strachem mluvit, ale přátelská atmosféra na lekci tuto fóbii zcela eliminovala. Nyní již strach z mluvení nemám a jsem schopna anglické komunikace v běžných i pracovních situacích. Dalibor je vždy řádně připraven, a to také očekává od svých studentů. Pokud to myslíte s angličtinou vážně, Dalibora vřele doporučuji.

Lucie Cieslarová
vedoucí účetní
lucie.cieslarova1@gmail.com

U Dalibora studuji angličtinu již druhým rokem. Za tuto dobu se mé vyjadřování velice zlepšilo. Lekce probíhá nenásilnou formou výuky, celá v AJ. Dalibor si vždy s klienty upřesní, co od výuky očekávají. Klientovi navrhne individuální lekci/e na základě jeho zkušeností s AJ. Klient se může aktivně sám zapojit, dle jeho zájmů, práce a vlastních preferencí. Dalibor je velice sečtělý a pokud se naskytne téma, kterému plně nerozumí, je schopen si jej do další lekce nastudovat. Celkově je můj dojem z lekcí velice pozitivní a proto jej mohu doporučit.

Yveta Pavelczak Svobodova

Jako chronický začátečník jsem na doporučení oslovila Dalibora téměř před rokem. Jeho výjimečný a velmi efektivní způsob výuky mě překvapil hned v prvních hodinách. Přínosem mi je hlavně jeho trpělivost, klid, vtipnost, ochota diskutovat o jakémkoli tématu a schopnost vysvětlit vše nové v angličtině. Každá hodina je jinak zajímavá a z každé si odnesou novou znalost. Výuka angličtiny u Dalibora je náročná, ale konečně smysluplná. Určitě ho můžu doporučit každému, kdo se chce opravdu naučit anglicky.

Hana Baďurová
zdravotní sestra

S Daliborem jsem se angličtinu učila asi dva roky a byla jsem naprosto nadšená. Dokonce tak nadšená, že jsem ho požádala, aby učil i mé syny ve věku 12 a 14 let. Než se kluci začali s Daliborem učit, měli klasickou školní angličtinu. Uměli říct, jak se mají, jak se jmenují a kde bydlí. Báli se mluvit a měli špatnou gramatiku. Hodiny s Daliborem probíhají skvěle. Na začátku hodiny s nimi Dalibor vždy konverzuje na témata, která je zajímají (filmy, hry, seriály aj.), pak probírají gramatiku a na závěr si vše zopakují. Komunikace výhradně v angličtině je samozřejmostí, stejně jako domácí příprava na hodinu. Dalibor je na hodiny vždy perfektně připravený, dokáže vše velmi srozumitelně vysvětlit a navíc se dokáže na studenta „naladit“ a připravit mu hodinu individuálně podle jeho zaměstnání či koníčků. Oba synové jsou gameři a oba se vždy těší, jak si s Daliborem popovídají o nových hrách, vychytávkách v nich apod. To vše v angličtině. Co se týče jejich zlepšování, kluci se postupně přestávali bát mluvit a nyní už angličtinu používají s lehkostí. Zhruba po roce studia je u nás běžné, že si pouštíme filmy i seriály v angličtině, kluci koukají na videa na YouTube v angličtině a sledují zahraniční influencery. Za nejpřínosnější považuji rozhodně komunikaci výhradně v angličtině, opravdu velký prostor pro studenta (v hodinách mluví převážně student) a Daliborovu perfektní přípravu na každou hodinu. Jeho úroveň angličtiny navíc dosahuje úrovně rodilého mluvčího. Důležité je také zmínit, že Dalibor za chyby nekárá, ale vysvětluje, proč vznikly a jak se jim příště vyhnout. Za sebe tedy Dalibora rozhodně doporučuji.

Martina Šebestová
marketingová specialistka