Doporučení z první ruky

Ing. Dalibor Chrápek — lektor anglického jazyka


Zobrazuji č. 21-23 z celkem 23 doporučení

Hledáte rodilého mluvčího, který by byl zárukou toho, že veškerá komunikace mezi vámi bude konečně probíhat pouze v cizím jazyce? Neztrácejte čas a vsaďte na českého lektora angličtiny Dalibora, na jehož stránky jsem při pátrání po učiteli zvaném „native speaker“ náhodou narazila. Po několika málo lekcích zjistíte, že jste se nemohli rozhodnout lépe. Hodiny angličtiny s tímto lektorem jednoduše nespočívají v tradičním a nezáživném: „Užijte slovesa v závorkách ve správném tvaru a já vám řeknu, jestli jste se trefili.“ Tento styl výuky vám v běžné konverzaci asi moc nepomáhá. Lekce s Daliborem zpravidla začíná formou nenuceného rozhovoru: „Co zajímavého jste minulý týden četli, viděli, slyšeli, zažili? Povězte mi o tom.“ Máte možnost si volit témata lekcí dle vašich preferencí nebo aktuální potřeby. K tomu vám nabídne nepřeberné množství zajímavých textů různých stylů a obtížnosti, jejichž zásobu neustále rozšiřuje a aktualizuje. Díky stovkám přečtených knih se nebrání diskuzi na jakékoli téma (a v četbě bude podporovat i vás). Ukáže vám, jak se učit a mít v tom systém, podělí se s vámi o své „know-how“. Největším přínosem je však možnost mluvit po celou dobu lekce, a to výhradně a bez výjimky v angličtině. Z hodiny odcházíte s vědomím, že jste z ní vytěžili maximum. Ano, máknete si. Ať už jste začátečník, nebo pokročilý. Přípravou na hodinu strávíte víc času a bude vás to stát nemalé úsilí, obojí je však výhodná a hlavně trvalá investice. Já z těchto lekcí čerpám dodnes. 90 minutami týdně ale vaše vzájemná spolupráce nekončí. Cennou radu je vám ochoten poskytnout i na dálku, když potřebujete. Profesionálně a rychle. Dalibor je zkrátka výjimečný lektor, pozorný posluchač a trpělivý průvodce na vaší cestě k plynulé angličtině. Na lekci s vámi se vždy těší a vy budete taky.

Tereza Doležílková
učitelka

Po více než roce výuky s Daliborem nemohu než konstatovat, jak úžasný učitel je. Před ním jsem měla několik fádních lektorů angličtiny, kteří využívali středoškolské učebnice a většinu lekce vysvětlovali v češtině (není divu, že mě to s nimi po čase přestalo bavit). S Daliborem je to úplně jinak. I když mě ze začátku děsila nemožnost používání češtiny, brzy jsem zjistila, jak tento přístup posouvá mou znalost angličtiny výše. Dalibor je vždy na lekci pečlivě připraven a očekává to samé ode mě. Ačkoliv je náročné komunikovat pouze v angličtině po celých 90 minut, spokojenost z výkonu a pokroku za to skutečně stojí, a i proto se teď potkáváme 2× týdně. Trpělivě dokáže vše objasnit, popsat či v případě potřeby předvést. Sleduje reakce a ujišťuje se, že jsem všemu porozuměla. Dalibor je vášnivý čtenář a má široké znalosti, je možné s ním vést rozhovor na jakékoli téma, které vás zaujme. Pokud chcete objevit kouzlo angličtiny a těšit se na každou lekci, je Dalibor jasnou volbou.

Nikola Vavříková
specialista IT

Pro doučování angličtiny jsem se rozhodl kvůli změně pracovního místa (nebyl jsem si svou angličtinou jistý). Při výběru lektora se můj zrak zastavil na profilu Dalibora. Měl dobré recenze a dostatek zkušeností. Tak jsem sebral odvahu a řekl si, že to teda zkusím. A zpětně musím říct, že volba to byla správná. Daliborův přístup k výuce angličtiny je vysoce profesionální. Je vždy připraven, nikdy jsem neviděl, že by měl špatnou náladu (má osobitý humor, což beru za velké plus), s tím, že výuka probíhá bez použití českého slova (znělo to pro mě děsivě, ale po pár lekcích jsme si zvykl). Další kladné body v mých očích Dalibor získal, že se s ním dá mluvit o pestré škále témat, je vstřícný a v neposlední řadě milovníkem her a knih. A to člověka nepřímo nutí, aby začal knihy číst také. Samozřejmě v angličtině. Musím říct, že za rok a půl, co Dalibora navštěvuji se moje angličtina zlepšila tak, že v ní mám plnou důvěru, jak v psaném tak v mluveném slovu a v poslechu. Také jsem si docela rozšířil slovní zásobu. Dalibora bych proto plně doporučil každému, kdo by chtěl zlepšit svou angličtinu a nebo ji udržovat na úrovni, aby jak se říká nezakrněl.

Ing. Václav Strung