Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Daniel Dimitrov

Daniel Dimitrov

webový vývojář a konzultant

Daniel Dimitrov
Daniel Dimitrov - logo

Profesionální vývoj webových aplikací, tvorba prototypů a související poradenství pro e-shopy, portály, startupy, produktové a firemní weby — konzultace, návrhy technického řešení a technický dozor nad vývojem za pomoci agilních metod. Přes 6 let praxe v oboru jako vývojář a konzultant, kvalitní reference a vzdělání v oblasti informatiky na VŠB-TU Ostrava.

Vývoj webů a online aplikací je technicky náročná činnost, podobně jako třeba stavba domu. Laický zadavatel, který nemá zajištěn kvalitní projekt a nezávislý dohled nad postupem prací, se zbytečně vystavuje velkým rizikům, které mohou vést až k selhání celého záměru (více než polovina online projektů je neúspěšných).

Status:

aktuálně nepřijímám nové zakázky

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Služby a ceník

 • Profesionální vývoj webových aplikací na míru – příprava úvodní projektové dokumentace, definice minimálního produktu a zajištění jeho kompletní realizace a vývoje. To vše za pomoci osvědčeného procesu šitého na míru s důrazem na transparentnost, minimalizaci rizik a návratnost investice. Vývoj na moderní platformě Ruby on Rails.
 • Konzultace a technický dozor – technický dozor při přípravě nové webové aplikace, pomoc s úvodní projektovou dokumentací, definicí minimálního produktu a s výběrem vhodného dodavatele. Nastavení správného vývojového procesu a dohled na celý vývoj. Průběžná kontrola kvality odevzdaných prací a celková revize řešení.

Rozhovor pro Na volné noze TV

Projekty a profesní milníky

 • 2014
  • SportAnalytik – na světovém trhu zcela unikátní služba vycházející z ověřeného kanadského modelu, která pomáhá odhalit vrozený talent dětí na určitý sport. V rámci spolupráce jsem pomohl s návrhem optimálního řešení interní webové aplikace, která zajišťuje běh celého projektu a byl jsem zodpovědný za jeho realizaci.
  • MindHack – originální webová aplikace nápomocná při přípravě cvičení pro trénink mozku a realtime vyhodnocováním mozkových vln pomocí EEG přístrojů. V rámci spolupráce jsem byl v kooperaci s technickým dozorem zadavatele zodpovědný za realizaci celého řešení.
  • WyshMe – v kooperaci s týmem společnosti iron.io jsem pomohl připravit prototyp této webové aplikace postavené na platformách Ruby on Rails a AngularJS.
  • Rails Girls 2014 – pomohl jsem uspořádat druhý Rails Girls workshop v Ostravě. Jedná se o dvoudenní workshop zdarma, kde si mohou ženy a dívky vyzkoušet tvorbu jednoduchých webových aplikací v Ruby on Rails. Tento původně finský model se dnes pořádá na všech světových kontinentech.
 • 2013
  • Baila – v průběhu celého roku jsem se aktivně podílel na vývoji největší sociální sítě pro milovníky knih v Česku a na Slovensku, s databází čítající přes milión knih a tisíce knižních recenzí. V rámci spolupráce jsem měl na starosti vývoj celé aplikace a integraci e-commerce řešení na míru.
  • Rails Girls 2013 – pomohl jsem uspořádat historicky první Rails Girls workshop v Ostravě.
 • 2012–2008
  • DoMish SPORT – eshop se sportovním zbožím, kterému jsem navrhl technické řešení a řadu interních procesů. Přes 3 roky jsem zajišťoval poradenství, podílel se na internetovém marketingu a vývoji. Tržby obchodu každoročně rostly mnohdy o více než 100 %.
  • Ostrava žije sportem – připravil jsem webovou aplikaci pro potřeby největší amatérské squashové ligy Moravskoslezského kraje a po 3 roky měl na starost její provoz. Zajišťoval jsem technický dozor a poradenství při tvorbě 2. verze aplikace.

Technologie

Ruby, Ruby on Rails, HTML, CSS, JavaScript, CoffeeScript, jQuery, AngularJS, Backbone, MySQL, PostgreSQL, MongoDB, Elastic Search, Git a další.

Externí odkazy

GitHub – Daniel Dimtrov

Kontaktní informace

Daniel Dimitrov
Ben Loop s.r.o.
Kubánské náměstí 11
Praha
100 00
Mobil:720 685 724
Email:dimitrov.dan@gmail.com
Web:www.danieldimitrov.cz
Facebook:Facebook daniel.dimitrov3
LinkedIn:LinkedIn danieldimitrov
Twitter:Twitter danieldimitrov
Skype:Skype dandimitrov1010
Účet:1128450056 / 3030
IBAN:CZ12 3030 0000 0011 2845 0056
SWIFT:AIRACZPP
:05989329 (plátce DPH)
DIČ:CZ05989329

Doporučení z první ruky

Pavel Minář
S Danem jsem se seznámil úplně náhodou – potkali jsme se na školení o podnikání na volné noze. Tenkrát jsem vůbec netušil, že se v budoucnu rozhodneme rozjet vlastní projekt – on v roli programátora, Robert Vlach coby architekt a propagátor a já jako obchodník a školitel. Z naší spolupráce mám dva hlavní postřehy: 1) Dan je ve svém oboru fakt machr s neskutečnými zkušenostmi. 2) Dan má neskutečnou trpělivost – dokáže vysvětlit věci ze svého programátorského světa laikovi, velmi korektně argumentuje a dokáže se vžít do role uživatele a podívat se na projekt z druhé strany. S Danem je radost spolupracovat.
konzultant pro IT a G Suite (Google Apps)

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS