Doporučení z první ruky

Mgr. Hana Borovská, Ph.D. — korektorka a redaktorka češtiny, odborná konzultantka českého jazyka a překladatelka ze slovenštiny


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 23 doporučení

Dlouho jsme hledali kvalitní korektorku textů pro naši galerii a na doporučení jsme oslovili paní Borovskou. Svou pečlivostí si nás okamžitě získala a velice nás těší každá další spolupráce. Zdá se, že není nic, s čím by si neporadila. U paní Borovské nejvíce oceňujeme to, že se textem nezabývá jen na povrchu, ale v rámci korektur provádí i precizní rozbor obsahu. Korektura v jejím podání není jen o kontrole gramatiky. Každou, třeba i zdánlivě nepodstatnou informaci ověřuje a v poznámkách vysvětluje. S mimořádným citem pro stylistiku doslova čaruje s textem. Služby paní Borovské rozhodně doporučujeme!

Andrea Chuchlová a kolektiv
3+galerie Český Krumlov
www.3plusgalerie.cz andrea.chuchlova@divadlock.cz

Spolupráce s paní Borovskou byla po celou dobu trvání našeho projektu vynikající. Oceňovali jsme nejenom dokonalost a pečlivost v korekturách, ale i citlivé návrhy na vylepšení stylistiky. Rovněž jsme přivítali profesionální znalost práce s akademickými dokumenty. Vždy jsme se také mohli spolehnout na plynulost a spolehlivost spolupráce. Je opravdu radost pracovat s takovou profesionálkou.

Mgr. Jana Holcová
týmová manažerka aktivity Veřejnost projektu SRP (NPI ČR)

Paní doktorka Borovská není jen jazyková korektorka, ale snaží se textu i porozumět a většina jejich návrhů je nejen jazykově, ale i odborně ku prospěchu textu. Korigovala naše dvě knihy analýzy dat a mohu ji vřele doporučit. Opravdu extra třída.

PhDr. Ing. Petr Soukup, Ph.D.
ředitel Institutu sociologických studií FSV UK

Spolupráci s paní doktorkou Borovskou si nemůžu vynachválit. Její práce je odvedena vždy pečlivě a v dohodnutém termínu. Oceňuji především množství podnětných komentářů a kladně hodnotím i vstřícnou emailovou komunikaci. Služby paní doktorky Borovské vřele doporučuji i ostatním.

PhDr. Martina Ptáčníková, Ph.D
Ústav pro jazyk český AV ČR
ptacnikova@ujc.cas.cz

Ačkoliv je na internetu velká škála možností, koho vybrat na korekturu češtiny, jsem ráda, že jsem nakonec oslovila paní doktorku Borovskou. Jednání bylo rychlé, profesionální a samotná korektura knihy byla také rychle a precizně hotová. Takže mohu jen doporučit!

Mgr. Kristýna Holečková
propagace a produkce hradu Kašperk
www.kasperk.cz propagace@kasperk.cz

Paní doktorka Borovská prováděla stylistické korektury mé knihy Kauzalita a buddhismus, která vyjde v roce 2020 ve filosofickém nakladatelství Oikúmené. Mohu říct, že jsem byl mimořádně spokojen nejen s její prací, ale i naprosto profesionálním přístupem k celé věci. Přestože se v knize zabývám velmi obtížným, vysoce odborným tématem, paní Borovská odvedla skvělou práci. Budu proto velmi rád, pokud se mnou bude spolupracovat i na další mé knize, kterou chystám na příští rok.

PhDr. Jiří Holba, Ph.D.
Orientální ústav AV ČR
holba@orient.cas.cz

Paní doktorku Borovskou jsem požádal o spolupráci a pomoc při přípravě odborné monografie. Na zakázce jsme se domluvili během krátké doby díky bezvadné a rychlé emailové komunikaci. Rád bych ocenil její odborné znalosti při úpravě citací a pramenů, rychlost provedení, dodržení stanoveného termínu a profesionální přístup, s jakým se ujala mého požadavku. Kromě těchto kvalit bych rád vyzdvihl i její osobní iniciativu a zájem o věc, díky němuž provedla v textu i drobné korektury nad rámec původní dohody. Vřele doporučuji a děkuji moc.

Mgr. Jiří Byčkov, Ph.D.
vysokoškolský pedagog a terapeut
jiri.byckov@seznam.cz

Spolupráci s paní Borovskou vřele doporučuji! Pomáhala mi s přípravou monografie z oblasti matematiky a počítačové vědy a mohu konstatovat, že po korektuře je celý text na mnohem vyšší úrovni. Nejvíce si cením její schopnosti často i drobným zásahem do slovosledu, zkrácením věty či výměnou slov docílit srozumitelnějšího výkladu, aniž by došlo ke změně významu textu.

Jakub Dyntar
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
dyntarj@vscht.cz

Spolupráce s paní Borovskou na korekturách publikace (oblast vztahů českého obyvatelstva k životnímu prostředí) proběhla velmi příjemně. Oceňujeme především flexibilitu, rychlost (cca 140 NS textu ke korekturám za 3 dny) a zároveň přesnost/detailnost, s jakou paní Borovská ke korekturám přistoupila. Těším se na případnou další spolupráci!

Ester Koňařová
Katedra environmentálních studií, FSS MU
konarova@fss.muni.cz

Velmi oceňujeme rychlé a profesionální jednání paní Borovské. S korekturami jsme byli spokojeni a velmi rádi využijeme její služby znovu.

Drahuše Sokolová
Jemné zrození, s. r. o.
www.jemnezrozeni.cz draha@jemnezrozeni.cz