Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Hana Brodinová

Hana Brodinová

lektorka přirozené komunikace a autorka knihy Mami, tati, jak si spolu povídáme

Hana Brodinová
Hana Brodinová - logo

Naučím vás, jak přirozeně komunikovat s dětmi, se svým okolím i se sebou samým. Jak komunikovat a vnímat tak, abychom objevili, ctili a uznávali to nejkrásnější v nás. Přirozená komunikace podporuje naši přirozenou radost ze života. Je důležitou prevencí dobře fungující rodiny, zdraví a mezilidských vztahů. Rozvíjí vnitřní pocit klidu a bezpečí.

  • Přednášky na téma Jak spolu komunikovat v duchu přirozenosti spojené s prezentací mé knihy Mami, tati, jak si spolu povídáme. Knihu zakoupíte na mých seminářích, na Kosmas.cz nebo jako e-knihu.
  • Zážitkové semináře, na kterých pocítíte sílu slova a komunikace v různých podobách. Vzpomenete si na své vnitřní hravé dítě a prožijete radost ze svého tvoření a bytí.
  • Poradenství při výslovnosti hlásek a přirozené komunikaci. Vše pojímám celostně v duchu přirozenosti, děti se učí hrou, dospělé směřuji k uvědomění si své vlastní komunikace a tvoření nových vzorců.
  • Lektorství masáží dětí a kojenců, masáže se základy aromaterapie. Jedná se o relaxační masáž s prvky indické, švédské a relaxační masáže umocněné účinky bylinných esencí.

Založila jsem projekt Bílá oáza, jehož záměrem je pomoci co nejvíce lidem znovu si vzpomenout na přirozenou komunikaci a začít ji používat.

Vystudovala jsem Pedagogickou školu v Litomyšli se zaměřením učitelství v mateřské škole. Více než 25 let jsem pracovala v malotřídních a velkotřídních školách, na vesnici i velkoměstě jako učitelka a ředitelka. Absolvovala jsem soukromou školu vědomého rodičovství, lektorství masáží dětí a kojenců se základy aromaterapie, lektorství dalšího vzdělávání, vzdělávání v oblasti osobního rozvoje, komunikace, nového pojetí partnerství a sexuality. Celou svou praxi pomáhám dětem spolu s rodiči ve výslovnosti hlásek. Přes 8 let se zabývám působením komunikace na vývoj člověka, jak na sobě, tak i na ostatních. O přirozené komunikaci jsem mluvila v pořadu Dobrá rada na rádiu Český rozhlas Olomouc.

Fotogalerie:

Autorské čtení ve Žďáru nad SázavouAutorské čtení ve Žďáru nad SázavouDěkovný koncert pro Bílou oázu v LanškrouněDěkovný koncert pro Bílou oázu v LanškrouněDěkovný koncert pro Bílou oázu v Lanškrouně

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Jaké je mé poslání a hodnoty?

  • Pomoci co nejvíce lidem znovu si vzpomenout na přirozenou komunikaci.
  • Uvědomit si způsob své vlastní komunikace.
  • Uvědomit si vliv komunikace na člověka.
  • Měnit komunikaci k sobě samé, dětem i ostatním.
  • Vnímat přirozenou komunikaci jako prevenci dobře fungující rodiny, zdraví a mezilidských vztahů.
  • Přijmout své pocity jako přirozenou součást člověka, vnímat je a mluvit o nich.

Co je přirozená komunikace?

Přirozená komunikace nám umožňuje přistupovat k sobě, dětem i ostatním tak, abychom uviděli přirozenou podstatu člověka a to nejlepší v něm. Přirozená komunikace je láskyplná komunikace slovní i mimoslovní, komunikace s úsměvem, dotek, bytí v tichu jen tak. Komunikace příjemná, spontánní, vstřícná, chápající, bez přílišných zákazů, příkazů, pomlouvání, ironie, vyhrožování, nadměrného strachu a přehnané starostlivosti, autoritativního přístupu k dětem, k dospělým nebo naopak přístupu bez hranic. Tento typ komunikace by měl být samozřejmostí v každé rodině, mezi lidmi. Každý z nás je zodpovědný za to, jak se druhý cítí v naší přítomnosti.

Citáty k zamyšlení

„Děti mají schopnost vnímat daleko citlivěji než dospělí a hlavně jejich cit není svázán žádnými zkušenostmi. Je proto naší úlohou, aby první zkušenosti byly jak možno hodnotné.“Jiří Trnka

„Tady je mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.”Antoine de Saint-Exupéry

„Každé dítě přichází na svět s tajným posláním. To znamená, že jste se narodili v určitou dobu, na určitém místě, za určitých podmínek a výjimečných okolností s jedinečným osudem. Přicházíte na Zem, abyste ve svém životě vykonali něco výjimečného, co dokážete jenom vy.“Dr. Wayne

„Objevte své poslání, žijte svůj život a tvořte srdcem, ono vám cestu ukáže.“Hana Brodinová

Děkovný koncert pro Bílou oázu v Lanškrouně

Kontaktní informace

Hana Brodinová
Dvorská 963
Lanškroun (Pardubický kraj)
563 01
Mobil:774 660 228
Email:hanka.brodinova@seznam.cz
Web:bilaoaza.cz
Facebook:Facebook bilaoaza
:04386060

Doporučení z první ruky

Lednová přednáška Hanky Brodinové ve Žďáru nad Sázavou mě příjemně překvapila. Předčila moje původní očekávání, zaujala a inspirovala k zamyšlení. Uvědomil jsem si například, jak důležitou roli hraje neverbální komunikace mezi námi již od chvíle, kdy jsme jako malá miminka přišla na tento svět. Bylo to milé setkání. Děkuji.
Martin Junek
Žďár nad Sázavou

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS