Doporučení z první ruky

Mgr. Jakub Klein, Ph.D. — webdesignér, grafik a copywriter


Zobrazuji všech 7 doporučení

Jakub Klein se v posledních deseti letech podílel na několika mých projektech. Nejen jako kvalitní grafik, ale také jako kreativec, který nikdy nemá hluboko do kapes se skvělými – výstižnými a hlavně vtipnými – nápady. Tyto jeho vlastnosti spolu s flexibilním přístupem a spolehlivostí mě vždycky znovu přiměly k tomu, abych se k tomuto renesančnímu člověku vracel s dalšími zakázkami na grafiku a koncepty videa, ale i s konzultacemi z celé široké oblasti kreativity jako takové.

Jiří Krhut
muzikant, textař, bavič

S Jakubem Kleinem spolupracujeme ve dvou oblastech. Tou první je grafické zpracování našich knih. Od nás obdrží vždy rukopis a náměty na ilustrace. Na něm je všechno ostatní, tj. ilustrace, obálka a grafická úprava včetně sazby a tiskové přípravy. Druhou oblastí je grafika pro webové stránky a další marketingové aktivity. Všechno vždycky zpracuje profesionálně a ve sjednaném termínu. Spolupráci s ním určitě doporučuji.

Milan Petráček
business mentor a CEO Panfico s.r.o.

Když jsem se seznámila s Jakubem, hned mě zaujalo, jak je výtvarně a jazykově kreativní. Nicméně uplynuly roky a já si začala myslet, že mě už ničím zásadním nepřekvapí. O jeho vkusu jsem samozřejmě nepochybovala, a když jsem potřebovala vytvořit webové stránky, neváhala jsem ho oslovit. A tehdy mě překvapil znova. Nejprve svým přístupem. Šlo mu především o to pochopit mou představu. Evidentně mi pozorně naslouchal, protože se jí dobral velmi rychle. Ostatně to prokázal hned prvním návrhem, na kterém nebylo třeba nic zásadního měnit. Mou představu podnikání navíc pohotově rozvinul v plnohodnotnou vizi. Tu jsem sice cítila, ale nedokázala jsem ji dát jasné obrysy a vyjádřit ji těmi správnými slovy. Na tvorbě několika sekcí webu jsme pak pracovali spolu. Vždy jsem měla Jakuba za umělce, při naší spolupráci mi ale odhalil i své technické dovednosti a výraznou organizovanost. Je s podivem, jak se u jednoho člověka sejde silná empatie a schopnost rázné akce. Při práci na webu je to veliké plus. Doporučuji Jakuba všem, kdo vědí, co chtějí, ale možná trochu tápou. A samozřejmě těm, kdo čekají výsledek, který má vkus a opravdového ducha.

Lenka Chlebounová
majitelka centra Sál

Pokládáme se za náročného zákazníka a na počátku spolupráce s Jakubem jsme byli velice zdrženliví. Přesvědčil nás ve chvíli, kdy jsme neměli konkrétní představu o naší vizuální identitě. Přišel s řešením, které vyřešilo náš problém a přesně nám sedělo, a navíc nám ušetřil výrobní náklady. Od té doby Jakubovy znalosti – nejen v oblasti grafického designu, ale i v oblasti výroby – nás a naše výrobky velmi posunuly. Naše očekávání plní Jakub do puntíku, spolupráci s ním doporučujeme.

Jan Bezecný
jednatel, Organta, s.r.o.

S Jakubem jsem se seznámil před lety v Toastmasteru (řečnický klub pro rozvoj prezentačních dovedností), kde jsem poznal jeho kreativitu a životní optimismus. Spolupráce s Jakubem je bezproblémová. Bývá na příjmu, příjemně se s ním komunikuje, aktivně hledá možná řešení daného problému. Když je koncepce dohodnutá, pracuje s vysokým nasazením, hlídá si priority a dodržuje termíny. Jednoznačně doporučuju.

Radim Polášek
vydavatelství EN FACE

Jakuba jsme oslovili, aby nám popsal kategorie na e-shopu a napsal zhruba 400 článků o uživatelských zkušenostech s našimi produkty. V dnešní době je těžké najít někoho, kdo byl plnil odpovědně svou práci a zároveň byl samostatný a nepotřeboval stálý dohled. Jakub se ujal svého úkolu s profesionalitou. Jeho příspěvky byly konzistentní, věcné a logické, jazykově správné a stylisticky na úrovni. Své úkoly plnil včas. Navíc s ním byla snadná komunikace a domluva. Vždy pozorně naslouchal našim nápadům a připomínkám, aby se ujistil, že výsledek bude plně odpovídat našim očekáváním. Po osmi měsících práce svůj úkol splnil. Nicméně, pokud budeme příště hledat někoho pro podobnou práci, víme, koho kontaktovat. Doporučujeme.

Martin Šlauer
spolumajitel, Flomat, s.r.o.

K dlouhodobé spolupráci si vybírám jen lidi, kteří se opakovaně osvědčí. Musí prokázat svou kreativitu, vytvářet věci, které se lidem líbí, musí být komunikativní, dochvilní a spolehliví bez potřeby se na něco vymlouvat. To všechno Jakub beze zbytku splňuje, a proto s ním spolupracuju už roky. Vsadit na něj je dobrá volba.

Richard Kahánek
poradce a zprostředkovatel