Jan Němec

copywriter a obsahový specialista

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Dělám copy jako Brno! Napíšu vám texty, které ponouknou k akci vaše zákazníky. Vylepším váš web, blog i newslettery a pomůžu vám zabodovat v internetových vyhledávačích. Navrhnu vám kompletní obsahovou strategii, díky které budete nepřehlédnutelní. Potrpím si na kvalitní práci, která mi umožnila psát pro takové klienty jako CZC.cz, Home Credit, Cígler Software (Solitea), Raynet a další.

 • Popisky zboží – produktové popisky motivující ke koupi.
 • PR články – PR texty pro tištěná i online média, které budou k nerozeznání od běžných článků.
 • Texty pro web – srozumitelné a přesvědčivé texty pro vaše webové stránky.
 • SEO – vylepšení stávajících textů tak, aby byly maximálně přístupné internetovým vyhledávačům.
 • Blog – vymyšlení, naplánování a napsání přínosného obsahu, který přitáhne nové zákazníky.
 • E-booky – otextování elektronických příruček, návodů a knih.
 • E-maily – texty pro automatické e-maily, direct e-maily i klasické newslettery s novinkami.
 • Landing page – otextování cílové stránky pro konkrétní akci i zboží, včetně jasné výzvy k akci, která zákazníky přiměje ke kliknutí.

Vystudoval jsem žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Mám bohaté zkušenosti nejen s copywritingem samotným, ale i s deníkovou novinařinou – od vyhledávání témat přes psaní článků až po editace.

Vybrané reference

 • Zoner software (2017–2018) – jako obsahový manažer jsem se staral zejména o online magazín Milujeme fotografii (od plánování obsahu přes editace po sazbu a vydávání článků) a jeho zahraniční mutace. Také jsem připravoval související newslettery a tištěné příručky. Podařilo se mi zvýšit celkovou návštěvnost magazínu o 132 %, počet konverzí vzrostl o 293 %.
 • Obsahová agentura (2014–2017) – jako copywriter jsem textoval weby, psal blogové, linkbuildingové i PR články, připravoval newslettery, tiskové zprávy, produktové popisky a další typy obsahu. Spolupracoval jsem např. s firmami CZC.cz,, Home Credit, Cígler Software, Raynet a dalšími klienty různých velikostí i oborů.

Jak probíhá spolupráce?

 1. Napíšete mi. Já se vám nejpozději do dvou pracovních dnů ozvu zpět a domluvíme si spolu schůzku.
 2. Sejdeme se. Nad kávou či čajem podrobněji probereme, co potřebujete. Zároveň se pokusím co nejlépe poznat vaši firmu i zákazníky.
 3. Píšu. Projdu si vše, co jsme probrali, získám si chybějící informace a připravím texty, kterými nejlépe oslovíte klienty.
 4. Vše doladíme. Pošlu vám první verzi textu a společně pak jeho finální podobu ladíme tak dlouho, dokud nejste s výsledkem naprosto spokojení.

Zdá se vám osobní schůzka zbytečná? V tom případě můžeme všechno vyřešit online nebo po telefonu.

Jan Němec

Kontakty

Jan Němec
Lesní 606
Hlubočky (Olomoucký kraj)
783 65
Email:honza@copyjakobrno.cz
Web:www.copyjakobrno.cz
LinkedIn:jan-g-nemec
Facebook:copyjakobrno
Datovka:2zd3r8z
Účet:670100 – 2201900696/6210 (mBank)
IČ:02544385

Doporučení
z první ruky

S Honzem spolupracujeme už víc než rok a s jeho prací jsme nadmíru spokojení. Je to profesionál, který se vždy snaží vyhovět požadavkům klienta, přichází s novými nápady, je originální a vždy dodrží stanovený termín. To je pro nás zásadní.

Rudolf Šrutka

Online Marketing Specialist, Conrad Electronic Česká republika