Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Jan Poláček

Mgr. Jan Poláček

advokát

Mgr. Jan Poláček
Mgr. Jan Poláček - logo

Jsem advokát s všeobecnou právní praxí a mou prioritou je poskytovat klientům včasnou a efektivní pomoc při řešení jakékoli právní situace. Specializuji se především na právo občanské, rodinné a trestní. Pro firmy a start-upy zajišťuji kompletní právní servis a poradenství při rozjezdu podnikání i jeho každodenním chodu.

  • Dokumenty – sepsání, doplnění nebo kontrola smluv a dohod, zajištění veškerých právních dokumentů.
  • Zastupování – fyzických i právnických osob před soudy i správními orgány, a to ve sporné i nesporné agendě; účinná obhajoba ve všech stádiích trestního řízení.
  • Konzultace – ať už hledáte dlouhodobého právního partnera pro své podnikání nebo potřebujete jednorázovou konzultaci.

Už během studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze jsem působil v přední advokátní kanceláři s mezinárodním působením a získával zkušenosti s korporátním právem. Praxe koncipienta mě přivedla do menších specializovaných kanceláří, kde jsem se rozvíjel především v oblastech trestního, obchodního a občanského práva. Po úspěšném složení advokátních zkoušek v roce 2012 jsem založil samostatnou advokátní kancelář a v roce 2016 spolu s kolegyněmi advokátní kancelář Poláček, Tryznová & Prudlová.

Jsem členem České advokátní komoryUnie obhájců ČR. Právní služby poskytuji v češtině a angličtině a mluvím také francouzsky a španělsky.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Poskytované právní služby

Podrobný přehled služeb najdete na mých stránkách, níže uvádím vybraná témata, kterým se aktuálně nejčastěji věnuji:

  • Občanské právo – koupě, prodej, darování či nájem nemovitosti, družstva a společenství vlastníků jednotek, převody vlastnických podílů, věcná břemena, dědické právo, sousedské spory, náhrady škod, spotřebitelské právo, smlouvy o půjčce či úvěru, vymáhání dluhů, ochrana osobnosti, autorská práva atd.
  • Rodinné právo – sporné i nesporné rozvody včetně těch mezinárodních, snížení či zvýšení výživného (alimenty), péče o děti, rozdělení společného majetku, určení či popření otcovství, předmanželské smlouvy.
  • Trestní právo – konzultace před podáním vysvětlení policii, zastupování poškozeného (adhezní řízení), obviněného, obžalovaného či odsouzeného v kterékoliv fázi trestního řízení. Zastupování fyzických i právnických osob, pomoc firmám s opatřením k omezení trestní odpovědnosti (tzv. Criminal Compliance Program, CCP).
  • Obchodní právo – pomoc firmám, družstvům i začínajícím podnikatelům při řešení právních záležitostí souvisejících s podnikáním: zakládání společností, smlouvy všeho druhu a kontrola a zhodnocení právních rizik z těchto smluv vyplývajících, všeobecné obchodní podmínky, nastavení spolupráce s obchodními partnery, řešení sporů mezi společníky nebo v managementu firmy, vedení obchodních sporů, vymáhání pohledávek, licenční smlouvy, patenty.

Média

Kontaktní informace

Mgr. Jan Poláček [ mapka ]
Zlatnická 1127/4
Praha 1
110 00
Mobil:774 994 991
Email:polacek@akptp.cz
Web:akptp.cz
LinkedIn:LinkedIn jan-polacek
:70378363

Doporučení z první ruky

Taková ta situace, když na vás banka ušije boudu… Člověk se tomu zdráhá uvěřit, bývaly přece doby a systémy, kdy banky byly pilířem společnosti, ale dnes se to holt stává. Bouda je obložená a vyfutrovaná čísly, kterým jako laik absolutně nerozumíte. Víte, že jste v právu, ale dokázat to neumíte. Utlučou vás dalšími ciframi. Zbývá advokát. Z půltuctu doporučení jsem si vybral Mgr. Jana Poláčka. S pomocí jeho a jeho kolegyň jsem loupežníky zahnal do úzkých. Když nic jiného, původně požadovaná částka se díky jejich zásahu, důkladnému propočtu a argumentaci útěšně scvrkla. A protože jsem v právu, jen ho vlastní silou neumím prosadit, pokračujeme dál. Vítězíme, a vidina, že vyhrajeme na celé čáře, je stále hmatatelnější. Vleče se to, máme za sebou už hodně úkonů a fází – každý a každou se mnou advokáti trpělivě probírají, navrhují postupy od jistých k nejriskantnějším, nastíní důsledky jedněch i druhých. Jsou ochotně k dispozici, prakticky se nestane, že by vytípli telefon, a mají trpělivost i s právnickým tupcem mého kalibru. Zní to možná perverzně, ale po boku s někým takovým, jako je Jan Poláček, je skoro radost se soudit.
Roman Lipčík
novinář, překladatel

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS