Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Jana Veselá

PhDr. Jana Veselá

šperkařka a lektorka výroby šperku

PhDr. Jana Veselá

Nabízím originální autorské šperky ze stříbra a šperky s klasickým smaltem – k zakoupení přes Fler » Výjimečně také dělám šperky na zakázku. Vedu kurzy výroby šperku, především z modelovacího stříbra, mědi a dalších kovů, ale i klasické techniky, zejména smalt na mědi. Dále nabízím níže uvedené specializované workshopy:

 • Workshopy pro malé skupiny – do 5 osob; talismany, amulety, osobní šperky.
 • Práce s rodinou – dílna magistra Kellyho, děti vytvářejí šperk, přeměna hlíny v drahý kov, čarování.
 • Kurzy snubních prstenů – snoubenci si navzájem vytvoří prstýnky.
 • Poukazy na zážitek z výroby šperku – jako dárek, vhodné i pro firmy k rozvoji kreativity a tvůrčího myšlení nebo jako odměna pro zaměstnance. Šperky lze vyvářet přímo u zákazníka (vhodné pro skupiny).
 • Profesní a certifikační kurzy – pro ty, kdo se šperkům a práci s modelovacími kovy chtějí věnovat hlouběji. Od základů až po náročné techniky. Škola je zakončena vytvořením kolekce šperků, kdy student získá certifikát a doporučení pro získání registrace na Puncovním úřadě.

S prací s modelovacím stříbrem mám zkušenosti od roku 2008, kdy jsem se stala Art Clay Senior International Instructorem. Od té doby zastupuji výrobce, japonskou firmu Aida. Všichni autorizovaní lektoři v ČR a na Slovensku prošli mým školením.

Vybrané šperky:

PhDr. Jana Veselá, originální šperkyPhDr. Jana Veselá, originální šperkyPhDr. Jana Veselá, originální šperkyPhDr. Jana Veselá, originální šperkyPhDr. Jana Veselá, originální šperky
Zobrazit všech 20 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; osobně především Praha a Středočeský kraj

Kategorie katalogu:

Více o mě a o špercích:

Původně jsem jako novinářka a publicistka pracovala v dětských časopisech, napsala několik knih a vedla redakce. Po celou dobu, už od gymnázia, jsem vytvářela šperky, tehdy hlavně klasický smalt na mědi, který jsem se učila metodou pokus–omyl. Díky znalosti francouzštiny jsem studovala z francouzských materiálů a hodně mi to pomáhalo. Fascinovala mě nádherná barevnost smaltu, jeho proměnlivost i nevypočitatelnost. V roce 2008 jsem objevila modelovací stříbro. Je to materiál, o kterém jsem vždycky snila. Můžu s ním dělat úplně všechno, co si vymyslím. Limit je tu jediný, jestli to dovedou moje ruce. Další výhodou modelovacího stříbra je, že ho zvládne i laik. Nepotřebuje složité vybavení dílny, pece, ani velké hořáky. Pokud má dobrý nápad, šperk může vypadat doslova fantasticky.

Vzdělání:

 • International Senior Master Instructor for Art Clay, od roku 2008
 • Institut řízení – VŠE v Praze, IFTG
 • Dokumentární film – Fakulta žurnalistiky UK, titul PhDr.
 • státní jazykové zkoušky – francouzština, angličtina, ruština

Výtvarné aktivity:

 • zastoupení japonské firmy Aida, Art Clay Silver, 14 let
 • dovozce smaltů Soyer Limoges, Cristallerie de St. Paul, 18 let
 • zástupce firmy Meteor Clay, 3 roky
 • 21 samostatných výstav v ČR
 • 48 společných výstav v ČR, Evropě, Kanadě, Hong Kongu a Saudské Arábii

Publikace:

 • Modelovací kovy pro výtvarníky – kniha, nakladatelství Benda editions
 • Kurzy pro radost – natočení cyklu videí o výrobě stříbrných šperků

Kontaktní informace

PhDr. Jana Veselá
Ateliér
Tovární 10
Praha 7
170 00
Mobil:602 251 962
Email:art.vesela@seznam.cz
Web:www.janavesela.cz
Facebook:Facebook janajetaky.vesela
Instagram:Instagram janabendavesela
Twitter:Twitter ArtVesela
Účet:169643570 / 0300 (ČSOB)
:16948327
DIČ:CZ5659271156

Doporučení z první ruky

Nejlepší kurzy mého života. Vzhledem k mé práci a nátuře jsem ve svém životě již prošla několika desítkami kurzů. Před několika lety jsem si chtěla zkusit práci s AC Silver. Našla jsem si kurz u paní Jany Veselé a zkusila to. Tento kurz a práce se stříbrem se mi tak zalíbily, že k paní J. Veselé docházím dodnes. Práci se stříbrem jsem rozšířila pod vedením lektorky J. Veselé i o měď, sklo a techniky smaltování.
Helena Černá
lékařka

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS