Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Jana Veselá > Doporučení

Doporučení z první ruky

PhDr. Jana Veselá — šperkařka a lektorka výroby šperku

Zobrazuji všechna 4 doporučení prezentace PhDr. Jana Veselá:
Účastnila jsem se u Jany Veselé několika kurzů práce se stříbrem i dalšími kovy. Vždy jsem byla velmi spokojená. Laskavý přístup, názorná výuka, přátelské prostředí. Spousta krásných výrobků pod vedením této lektorky. Všem vřele doporučuji, určitě nebudete litovat. Také vyrábí nádherné a originální šperky. Je možné vybrat z již vyrobených nebo si nechat vyrobit na míru. Velmi dobře se nosí a rozhodně všude upoutají pozornost svou jedinečností.

Hana Krejsová

keramička a výtvarnice
PhDr. Janu Veselou jsem poznala v souvislosti s tím, že jsem chtěla rozšířit svoji práci s hlínou o možnost použít modelovací měď. Objevila jsem nádherný svět šperků, práci s modelovacím stříbrem a zejména techniku smaltování, která mi učarovala. Kurzy jsou skvělé. Nejvíce oceníte tvůrčí a citlivý přístup zkušené lektorky, která vám přiblíží a pomůže zvládnout různé techniky, čímž umožní realizovat váš nápad a vytvořit originální šperk. Ať už si jen chcete udělat radost a strávit čas tvůrčím způsobem, vyrobit originální dárek nebo se chcete cíleně vzdělávat v oboru výroby šperků, Janin ateliér je to správné místo, které mohu všem vřele doporučit. Díky!

Edita Takácsová

keramička
edita.takacsova@seznam.cz
Nejlepší kurzy mého života. Vzhledem k mé práci a nátuře jsem ve svém životě již prošla několika desítkami kurzů. Před několika lety jsem si chtěla zkusit práci s AC Silver. Našla jsem si kurz u paní Jany Veselé a zkusila to. Tento kurz a práce se stříbrem se mi tak zalíbily, že k paní J. Veselé docházím dodnes. Práci se stříbrem jsem rozšířila pod vedením lektorky J. Veselé i o měď, sklo a techniky smaltování.

Helena Černá

lékařka
Šperky Jany Veselé jsou už několik let moje srdeční záležitost. Originály vyrobené z ACS stříbra jsou vždy precizně zpracované. Organické tvary ze stříbra jsou citlivě doplněné korálovými větvičkami, šperkovými kameny, případně dokonale stabilizovanými kousky nálezů z přírody – větvičkami, mechy apod. Závěsy, nebo prsteny jsou nepřehlédnutelnými a výraznými doplňky, vhodnými jak k večerním šatům, tak i k běžnému oblečení. Tyto výrazné šperky jsou většinou doplněné kolekcemi drobných kousků se smaltem, medailonky s otisky listů nebo kameny. Tato variabilita mi pokaždé umožní vybrat šperk, který přesně splní moje nároky jak typově, tak i finančně. V atelieru Jany Veselé v Praze jsem absolvovala kurz práce s modelovacími kovy. Kurz byl uvedený přehlednou a stručnou teoretickou částí. Po úvodu následovala praktická část, ve které jsme vyráběli několik výrobků zvolených tak, abychom vyzkoušeli různé způsoby práce s modelovacím kovem. Pracovali jsme ve velmi malé skupině, takže výuka byla prakticky individuální. Lektorka kontrolovala naši práci krok za krokem, trpělivě opravovala chyby a vysvětlovala jejich dopad na zhotovovaný šperk. Celou technologii jsme pak dostali k vytištění. S modelovacím kovem nadále pracuji a kdykoli se na paní Veselou obrátím s dotazem, vždy mně ochotně poskytne radu. Tyto kurzy mohu opravdu doporučit všem, kteří se touto technikou chtějí zabývat.

Helena Řeřábková

šperkařka a výtvarnice
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS