Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jenda Žáček

Jenda Žáček

konzultant a lektor ve strategické komunikaci, strategii organizací a business developmentu

Jenda Žáček

Jak by měla organizace komunikovat? Jaké používat komunikační kanály? Je třeba využívat sociální sítě? Co by o sobě měla říkat? Kam by měla směřovat a jak se dál rozvíjet? Pomáhám lidem hledat odpovědi na otázky související s komunikací a strategií!

Nabízím poradenství a vzdělávání v oblasti strategické komunikace a business developmentu a tvorby či facilitace strategie organizací:

  • poradenství strategie komunikace – konzultuji komunikační strategie s případnou pomocí v její realizaci; doporučení, zajištění či koordinace navazujících kroků s dalšími kolegy (vizuál, web, social, …)
  • tvorba strategie firmy – konzultuji a facilituji tvorbu strategií pro týmy a organizace, zároveň je následně supervizuji, aby počáteční investice po dvou měsících neskončila v koši (strategie často postupně v prioritách lidí přestává žít a nemají na ni čas)
  • vzdělávání strategie komunikace a PR – přednáším strategickou komunikaci, ale také PR, se kterým mám vedle řízení komunikace letité zkušenosti; PR přednáším s ohledem na komunikaci organizací jako celek, tedy jako součást celého komunikačního mixu

Mám vzdělání v oboru Marketingová komunikace a PR na Univerzitě Karlově v Praze. Za svoji kariéru v komunikaci jsem dělal desítky seminářů od dvouhodinových po několikadenní, ať už šlo o PR Akademii, semináře pro neziskovky, PR agentury, konference, školení pro firmy nebo vysokoškolské přednášky. O tématu médií a komunikace také publikuji. Mám praxi jako šéf komunikace a tiskový mluvčí skautů, později Ministerstva zemědělství, Strany zelených a Aspen Institute Central Europe. Komunikace mě prostě baví a umím poradit i neziskovkám nebo různým projektům.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Strategie komunikace

Když s klienty řešíme co přesně a jak komunikovat, hodně se bavíme o produktech, službách a vizích firmy či organizace – přijde mi dobře, když je člověk má ujasněné. Často si proto děláme odbočku k firemní strategii či produktům a až následně se vracíme k tématu komunikace. To zaručuje, že komunikace není jen nějaký přívěšek na konci procesu, ale že je uvěřitelná, skutečná, vztažená k produktu či službě.

Dává to velký smysl a je to zábavné jak při tvorbě, tak při příjmu komunikace zákazníky. Stává se také, že touto cestou dospějeme k inovacím v produktech či službách.

Profesní úspěchy

  • Vedení redesignu časopisu Aspen Review – působím zde jako Publishing Editor, tedy mám na starosti celý projekt.
  • Rebranding Aspen Institute na začátku roku 2017 – celá vizuální identita ve spolupráci s TouchBranding.
  • Díky vedení komunikace pro Stranu zelených jsem se podílel na získání 4 mandátů v Senátu a navýšení počtu zvolených zastupitelů v komunálních volbách v roce 2014 o více než 20 %. Pro SZ jsem následně začal připravovat data pro rebranding.
  • Pro skauty jsem se podílel na tvorbě i implementaci komunikační strategie, jejíž cílem bylo sjednotit obsah komunikace v organizaci s více než 50 000 členy – uspořádal jsem desítky seminářů, vydával publikace na podporu komunikace, měl na starosti síť regionálních mluvčích apod.

Kontaktní informace

Jenda Žáček
Konopišťská 459/13
Praha 10
100 00
Mobil:777 800 254
Email:jenda@zacci.cz
Web:JendaZacek.cz
Facebook:Facebook zacek.jenda
Twitter:Twitter jendazacek
LinkedIn:LinkedIn jendazacek
Účet:1652642011 / 3030
:06514391

Doporučení z první ruky

Pavel Ungr
S Jendou Žáčkem jsme pracoval pro Stranu zelených, kde jsme společně pracovali na rozvoji online marketingu. Jenda je důsledný člověk s dobrým plánováním projektu.
konzultant SEO a online marketingu

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS