Jenda Žáček

konzultant a lektor ve strategické komunikaci, strategii organizací a business developmentu

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Proč by naše organizace měla komunikovat? Jak by měla organizace komunikovat? Jaké používat komunikační kanály? Je třeba využívat sociální sítě? Co by o sobě měla říkat? Kam by měla směřovat a jak se dál rozvíjet? Pomáhám lidem hledat odpovědi na otázky související s komunikací a strategií!

Nabízím poradenství a vzdělávání v oblasti strategické komunikace a business developmentu a tvorby či facilitace tvorby strategie organizací:

  • komunikační audit / assessment – pomůžu vám vyhodnotit, jak funguje komunikace vaší organizace, v čem jste dobří, kde máte rezervy a dám doporučení na co se zaměřit; navázat může pomoc s tvorbou či revizí strategie komunikace
  • poradenství strategie komunikace – konzultuji komunikační strategie s případnou pomocí v její realizaci; doporučení, zajištění či koordinace navazujících kroků s dalšími kolegy (vizuál, web, social, …)
  • tvorba strategie firmy – konzultuji a facilituji tvorbu strategií pro týmy a organizace, zároveň je následně superviduji, aby počáteční investice po dvou měsících neskončila v koši (strategie často postupně v prioritách lidí přestává žít a nemají na ni čas)
  • vzdělávání strategie komunikace a PR – přednáším strategickou komunikaci, ale také PR, se kterým mám vedle řízení komunikace letité zkušenosti; PR přednáším s ohledem na komunikaci organizací jako celek, tedy jako součást celého komunikačního mixu

Mám vzdělání v oboru Marketingová komunikace a PR na Univerzitě Karlově v Praze. Protože své zkušenosti rád předávám dál, mohli jsme se potkat na desítkách seminářů, které jsem pořádal či na kterých jsem lektoroval. Od dvouhodinových po několikadenní, PR Akademie, semináře pro neziskovky či PR agentury, konference, školení pro firmy nebo vysokoškolské přednášky – vždy se snažím, aby si účastníci odnášeli nejen obecnou znalost, ale i konkrétní poznatky a podněty pro jejich práci, které vzniknou ze vzájemné interakce. Ve workshopech pak řešíme konkrétní témata a výzvy účastníků, aby si každý odnesl konkrétní plán i motivaci pro další práci.

O tématu médií a komunikace také publikuji. Mám praxi jako šéf komunikace a tiskový mluvčí skautů, později Ministerstva zemědělství, Strany zelených a Aspen Institute Central Europe. Komunikace mě prostě baví a umím poradit i neziskovkám nebo různým projektům.

Fotogalerie

Redesign magazínu Aspen.Review a vedení rebrandu značky Aspen Institute Jenda Žáček – prezentace & workshop Jenda Žáček – workshop Jenda Žáček – veřejná debata Jenda Žáček – workshop

Strategie komunikace a strategie organizace

Když s klienty řešíme co přesně a jak komunikovat, hodně se bavíme o produktech, službách a vizích firmy či organizace – přijde mi dobře, když je člověk má ujasněné. Často si proto děláme odbočku k firemní strategii či produktům a až následně se vracíme k tématu komunikace. To zaručuje, že komunikace není jen nějaký přívěšek na konci procesu, ale že je uvěřitelná, skutečná, vztažená k produktu či službě.

Dává to velký smysl a je to zábavné jak při tvorbě, tak při příjmu komunikace zákazníky. Stává se také, že touto cestou dospějeme k inovacím v produktech či službách.

Profesní úspěchy

  • Vedení redesignu časopisu Aspen Review – působím zde jako Publishing Editor, tedy mám na starosti celý projekt.
  • Rebranding Aspen Institute na začátku roku 2017 – celá vizuální identita ve spolupráci s TouchBranding.
  • Díky vedení komunikace pro Stranu zelených jsem se podílel na získání 4 mandátů v Senátu a navýšení počtu zvolených zastupitelů v komunálních volbách v roce 2014 o více než 20 %. Pro SZ jsem následně začal připravovat data pro rebranding.
  • Pro skauty jsem se podílel na tvorbě i implementaci komunikační strategie, jejíž cílem bylo sjednotit obsah komunikace v organizaci s více než 50 000 členy – uspořádal jsem desítky seminářů, vydával publikace na podporu komunikace, měl na starosti síť regionálních mluvčích apod.
Jenda Žáček

Kontakty

Jenda Žáček
Konopišťská 459/13
Praha 10
100 00
Mobil:777 800 254
Email:jenda@zacci.cz
Web:JendaZacek.cz
Facebook:zacek.jenda
LinkedIn:jendazacek
Twitter:jendazacek
Účet:1652642011/3030
IČ:06514391

Doporučení
z první ruky

S Jendou Žáčkem jsme pracoval pro Stranu zelených, kde jsme společně pracovali na rozvoji online marketingu. Jenda je důsledný člověk s dobrým plánováním projektu.

Pavel Ungr
Pavel Ungr

konzultant SEO a online marketingu