Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jitka Sedlářová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Jitka Sedlářová — lektorka francouzštiny a pořadatelka poznávacích cest do Francie

Zobrazuji č. 110 z celkem 14 doporučení prezentace Jitka Sedlářová:
Jitka Sedlářová je skvělá lektorka francouzštiny. Má profesionální přístup. Přišla jsem k ní s prosbou o pomoc, že za pár měsíců dělám přijímací zkoušky ve francouzštině a umím sotva pozdravit. Na vysokou jsem se pod jejím vedením dostala a za to jsem jí velmi vděčná. Neřekla mi, že je to nemožné, i když můj cíl v tu chvíli tak bezpochyby vypadal. Pokud se chcete učit francouzštinu, vřele vám tuto příjemnou, inteligentní učitelku doporučuji.

Monika Brhelová

malířka a majitelka a managerka studia Prague LOP Art
www.praguelopart.cz ~ info@praguelopart.com ~ 731 461 769
Po předchozích nevalných zkušenostech s učením jazyků jsem měl obavy, že to opět nezvládnu, ale už po prvních hodinách s Jitkou Sedlářovou byly ty tam. Bavilo mě to a těšil jsem se na každou další lekci. Pokaždé jsem se dozvěděl něco nového a zajímavého, navíc takovou formou, že 90 minut uběhlo jako nic. Odcházel jsem vždy plný energie a radosti, což byl obrovský rozdíl oproti předchozím lektorům a výuce. Samozřejmě nešlo všechno jednoduše. Zasekl jsem se občas na nějakém bodě, který mi nešel do hlavy, ale Jitka nikdy neztratila trpělivost a poradila, jak to zkusit jinak, až se to povedlo. Nikdy to ale nebylo trápení nebo rozmrzelost a ani v takových chvílích se z učení nevytratila pohoda a radost. Nevím, jak to dělá, že máme 2 dlouhé lekce týdně, k tomu další hodiny učení doma, a přesto jsem nikdy nepocítil únavu z učení. Naopak jsem byl plný nadšení a litoval každé odložené lekce. Možná je to tím, že je Jitka důsledná i sama u sebe. Na každou lekci se velice pečlivě připravuje a svou práci dělá s radostí a láskou. Je to nejen velmi dobrá učitelka, kterou práce baví. Ona dokáže tuto radost a pohodu i předávat, doslova vás nabije pozitivní energii a chutí pokračovat. Jitka Sedlářová je skvělá, neznám lepšího lektora, než je ona!

Jan Dočekal

majitel realitní kanceláře a malíř
Jitku jako učitelku moc doporučuji! Má výjimečně pozitivní a osobní přístup. Je třeba vyzdvihnout její talent na vysvětlování a pohotovost v uvádění příkladů během výkladu gramatiky — vše ve srozumitelné formě. Dynamické procvičování během hodiny je svědomitě připraveno a je zábavné. Také se mi líbí diskuze a články na procvičení daného tématu. Jitka připraví hodinu podle toho, co právě chci/potřebuji procvičovat. Výuka má spád od začátku hodiny až do konce. Fakt super Jitko, moc děkuji!

Helena Krejčová

profesionálka v administrativě a marketingu
Jitka mi pomáhala s francouzštinou 3 měsíce, 2×2 hodiny týdně, abych se připravila na studijní pobyt Erasmus. V minulosti jsem s francouzštinou měla zkušenost pouze z kurzu na jazykové škole, který jsem rok navštěvovala. Za dobu, kdy jsem měla s Jitkou možnost spolupracovat, jsem udělala neuvěřitelný pokrok a z úrovně falešného začátečníka jsem se posunula na hranici úrovní B1 a B2. Jitka se dokázala výborně přizpůsobit mému tempu a požadavkům, takže veškerý čas byl na 100 % využitý. Navíc si cením její velké vstřícnosti, kdy mi například ve svém volném čase opravovala emaily pro francouzskou univerzitu. Jitku mohu jen a jen doporučit.

Adéla Szczepánková

studentka medicíny
Děkuji Jitce za skvělé hodiny francouzštiny, na které jsem se vždy těšila. S francouzštinou jsem u Jitky začínala, uměla jsem pouze slovíčko „merci“ a z francouzštiny jsem měla strach. Ale díky způsobu výuky jsem už po první hodině uměla několik slovíček a s každou další lekcí přibývalo množství slovíček i vět, které jsem uměla. Všem lekce doporučuji. Brzy se dostaví výsledky a francouzština vás bude s Jitkou bavit.

Markéta Šulcová

zdravotní sestra a marketérka
S francouzštinou jsem u Jitky začínala před měsícem v intenzitě 3× 2 hod týdně. Že jsem si vybrala dobře, bylo jasné už po našem prvním setkání. Potřebovala jsem někoho, kdo by mě připravil na běžnou denní komunikaci ve francouzském prostředí a Jitka mi velmi pomohla s pečlivou přípravou. Francouzsky jsem ještě donedávna uměla říct jen pár slov, pozdravit a možná si objednat kávu :) Měla jsem velké zábrany mluvit, ale na to nemám s Jitkou ani čas pomyslet, protože po celou dobu lekce mluvím. Probíranou gramatiku hned aktivně procvičujeme, rozebíráme texty a na závěr třeba posloucháme písničky a překládáme texty. Každá hodina je jiná, ale vždycky perfektně připravená, zajímavá a zábavná… a strašně rychle utíká, což je mi pokaždé líto; ale odcházím s dobrým pocitem, že jsme zase zvládly kus práce a těším se na další. Vždy jsem byla přesvědčená, že tento jazyk nemůžu zvládnout, že je to těžké. Ale jak říká Jitka, je to pomluva :) S úsměvem vám dokáže, že učit se s ní francouzštinu je radost a že to prostě jednoduše jde. Jen jedno upozornění – její nálada a láska k Francii jsou nakažlivé a lekce návykové. Jitku mohu jen doporučit!

Lucie Ferdusová

au-pair a lektorka angličtiny
Ing. Lenka Papřoková
Jitka Sedlářová je moje dlouhodobá klientka, spolupracovnice ve věcech francouzských a anděl. Je oddaná svým studentům a pro kvalitu hodin je schopná udělat velmi mnoho. I když jsem se s ní francouzštinu neučila, její přístup k učení znám a několik vyučovacích hodin jsem si jako tichý posluchač měla možnost vyslechnout. Hlavní její plus a také to, v čem se odlišuje od jiných lektorek, je, že má neustálý kontakt se zemí, jejíž jazyk své studenty vyučuje. Díky tomu, že už několik let má ve Francii prakticky druhý domov a půlku srdce, dokázala ve své práci propojit dvě věci, které odjakživa patří k sobě — učení jazyka a pobyt v zemi. Dokáže zprostředkovat Francii jako nikdo jiný. Jitka svým studentům několikrát ročně nabízí jazykové pobyty v top lokalitách spojené se zážitkem z cestování a poznáním skutečné francouzské kultury. Učí srdcem a lidsky, jde jí to přirozeně a neakademicky. Dokáže vám, že francouzština není svahilština a můžete ji mít na dosah. Doporučuji její výuku i cesty do míst, které Jitka důvěrně zná.

Ing. Lenka Papřoková

sloganistka
S Jitkou jsem se seznámila několik týdnů před mým pohovorem na francouzskou univerzitu, kdy jsem potřebovala rychle oživit francouzštinu a připomenout vše, co jsem během dvou let nepoužívání zapomněla. I když jsme spolu měly pouze několik hodin před pohovorem, dokázala neuvěřitelné! Jednak mne velice rychle navrátila do úrovně, ve které jsem jazyk opustila, ale především mne rozmluvila takovým způsobem, že jsem u pohovoru uspěla a i díky její obrovské pomoci jedu na rok studovat do Toulouse. Jitka je výjimečná lektorka. Svým jedinečným přístupem, elánem a láskou k francouzštině dělá hodiny extraordinárními. Zcela je přizpůsobuje potřebám člověka, kombinuje různé techniky (mluvení, poslech, gramatiku atd.), ale hlavně po celou dobu člověka nadšeně chválí a povzbuzuje, takže si každý rázem připadá, že mluví jako rodilý mluvčí. Jitku bych doporučila všem – od začátečníků po pokročilé a ještě pokročilejší. Mé zkušenosti jsou jenom pozitivní stejně tak, jako je pozitivní Jitka při svých hodinách.

Kateřina Suchanová

studentka Právnické fakulty UK
606 515 794
Jíťo, ještě jednou velký dík za krásnou dovolenou. Nejen, že splnila veškerá má očekávání, ale dokonce je i naprosto předčila! Perfektní program a organizace, báječná lektorka a průvodkyně v jedné osobě, přátelští Francouzi, skvělé jídlo a víno… a v neposlední řadě prima účastníci zájezdu… co víc by si člověk mohl od dovolené přát? Díky a snad zase za rok.

Veronika Langfelnerová

Senior specialista strategie ve společnosti Doosan Škoda Power
Vydat se s Jitkou do Provence byl rozhodně skvělý nápad. Když jsem na Facebooku viděla nabídku „Francie na dosah“, uměla jsem ve francouzštině sotva složit větu. Jitka mě hned v prvním vyměněném mailu přesvědčila, abych jela na jazykový kurz s pokročilými. A neudělala jsem chybu. Jitka je sympatická a milá učitelka, která umí svého žáka skvěle povzbudit a podpořit. Ve Francii nám ukázala spoustu zajímavých míst a seznámila nás s několika milými Francouzi a Francouzkami, se kterými jsme měli několik příležitostí popovídat si. Nemůžu sice říct, že jsem toho naplno využila, ale hodně jsem poslouchala a díky tomu jsem francouzštině zase o něco blíž. Šlo poznat, že Jitku mají místní velmi rádi, kdo by taky ne. Díky této cestě jsem poznala, že francouzština není tak těžká, jak jsem si z počátku myslela a taky jsem konečně zažila tu pravou atmosféru Provence.

Lucie Nohlová

studentka žurnalistiky
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS