Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Kateřina Matoušková Šindelářová

PhDr. Kateřina Matoušková Šindelářová

psycholog, kouč a konzultant profesního a osobního rozvoje

PhDr. Kateřina Matoušková Šindelářová

Jsem zkušený profesionální kouč pro firmy, týmy, manažery i pro vás osobně. Pomůžu vám dosáhnout vašich cílů a mít radost z cíle i z cesty k němu. Společně se zaměříme na vaše silné stránky. Pomohu vám překonat překážky, ucítíte příliv energie a motivace i lepší výkony a bude vás to zase bavit. Uvidíte znova smysl v tom, co děláte.

 • Kariérní koučink pro profesní dráhu (změna zaměstnání, kariérní růst, rozvoj a využívání talentu, budování osobní značky).
 • Manažerské a firemní koučování pro profesní růst (rozvoj manažerských dovedností a vlastní firmy, budování image, zlepšení prezentačních dovedností, umění vést porady, řešit konflikty, motivovat své lidi, koučink týmů).
 • Životní koučink pro osobní život (všestranný seberozvoj, dosahování cílů, zlepšení v osobních vztazích).

Jsem vzděláním psycholog, mám výcvik v koučování u Doc. MUDr. Mgr. Radvana Bahbouha, PhD. a jsem členem České asociace koučů. Mám 8 let praxe a dlouholeté zkušenosti z korporátní sféry. Koučování je možné také v angličtině a francouzštině a též telefonicky nebo po Skype.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

6 důvodů, proč si vybrat právě mě:

 1. Pomůžu vám dostat se tam, kde chcete být.
 2. Koučování se mnou vás bude bavit.
 3. Dělám svoji práci opravdu ráda a díky tomu bude bavit i vás.
 4. Mám vzdělání ve více oborech, mám rozhled.
 5. Mám zkušenosti z korporátní sféry a jsem psycholog, a tak rozumím procesům ve firmách i v lidech.
 6. Rozumím tomu, kde se ztrácí naše energie, a pomůžu vám překonat obvyklé i neobvyklé pasti.
 7. Jsem sama živý příklad toho, že lze dosahovat svých cílů a mít z toho radost.

Co je koučink?

Koučink (respektive koučování, coaching nebo nesprávně koučing) je skvělý nástroj, který pomůže dosáhnout životních a profesních cílů a vede k všestrannému rozvoji člověka. Pokrývá oblast osobního života (životní koučink), profesní dráhy (kariérní koučink), i profesního růstu (manažerské nebo firemní koučování). Koučink jako metoda objevuje a pomáhá využívat potenciál klienta a násobí tak jeho výkon. Kouč pokládá klientovi vhodně mířené otázky a plně mu naslouchá, pomáhá mu uvědomit si a překonat překážky, které mu brání plně nasadit a využít své síly. Kouč má vždy na zřeteli osobní, profesní a celkovou životní spokojenost klienta. Pomáhá zvyšovat energii, motivaci, překonat nedostatek vytrvalosti, úzkost a strach, odbourává neustálé odkládání činností neboli prokrastinaci, podporuje sebejistotu.

Praxe:

 • Individuální koučovací praxe 450 hodin
 • ČSOB, konzultantka – strategie interní komunikace ve velkém projektu změny
 • QED Group, konzultantka – koučování, školení komunikačních dovedností, psychodiagnostika
 • McKinsey&Company, komunikační specialistka – koučování, školení prezentačních a komunikačních dovedností, strukturování komunikace; vytváření strategie interní komunikace, výběr a rozvoj zaměstnanců

Vzdělání a kvalifikace:

 • PhDr. v oboru psychologie (2017) – Filozofická fakulta Univerzity Karlovy
 • Mgr v oborech Psychologie (2015) a Překladatelství a tlumočnictví (2000) – Filozofická fakulta Univerzity Karlovy
 • Výcvik v psychologickém koučování 100 hodin – Doc. MUDr. Mgr. Radvan Bahbouh, PhD, QED GROUP a.s.
 • Sebezkušenostní výcvik ve skupinové psychoterapii SUR 500 hodin – Pražská vysoká škola psychosociálních studií
 • Psychoterapie – tříleté studium na Pražské psychoterapeutické fakultě
 • Výcvik v existenciální psychoterapiiPražský psychoterapeutický institut, University of Sheffield
 • Výcvik v technice Focusing – technika zaměřená na práci s tělem, Ateliér Satiterapie
 • Sebezkušenost v Přístupu zaměřeném na člověkaPCA, Person Centered Approach, Carl Rogers
 • Angličtina, francouzština plynně

Kontaktní informace

PhDr. Kateřina Matoušková Šindelářová
Přádova 6
Praha 8
182 00
Mobil:602 354 338
Email:katka@katkamatouskova.cz
Web:www.katkamatouskova.cz
LinkedIn:LinkedIn sindelarova
Účet:177319762 / 0300 (ČSOB)
:67406653

Doporučení z první ruky

Kateřinu jsem potkala po několika letech náhodou a zrovna ve chvíli, kdy by se má osobní situace dala diagnostikovat jako „zralá pro kouče“. Káťa byla skvělá. Z kamarádky se zasednutím do křesla stal profík a ten přechod byl absolutně přirozený a hladký. Velmi rychle jsem se zbavila obavy, že mi někdo bude vrtat do hlavy. Musela jsem si do ní vrtat jen já sama, a brzy mne to začalo bavit. Katka byla jakýmsi průvodcem tohoto procesu. Zasahovala minimálně, když bylo potřeba, podala jen pomocnou ruku a poskytla návod. Všechny dílčí akce ale byly pouze na mně, vše jsem kontrolovala já a každé rozhodnutí jsem musela udělat sama. Co mi nejvíc pomáhalo, byly její otázky. Přicházela jsem na sezení většinou maximálně připravená, se všemi domácími úkoly splněnými a překročenými, a netušila jsem, co by mne ještě mohlo překvapit. Katka překvapila vždy. Jednoduchými, nenásilnými otázkami, které jsem si nebyla schopna položit sama, na které jsem prostě nepřišla, ačkoliv jsem byla přesvědčená, že už jsem dané téma rozebrala na atomy a vím o něm všechno. Katčiny otázky otevíraly další pohledy a další možnosti, zavrtávaly další červíky a nutily k dalšímu přemýšlení. A tím mne posouvaly dál. Díky těmto otázkám a občasným podaným rukám jsem po několika týdnech došla k tomu, co jsem sama nezvládla za mnoho měsíců. Empatie a takt jsou Katčiny kámošky. Katka umí výborně naslouchat a člověk se v její přítomnosti cítí neuvěřitelně přirozeně. Nemá problém mluvit i o nepříjemných věcech a nebojí se spouštět do hlubin nejtajnějších myšlenek. Katka mlčí, pozoruje a naslouchá tam, kde chce člověk být sám. Pak se zase objeví a promluví, přesně v momentech bezradnosti a rozcestí. Cestu jsem si vždy musela určit sama. Ale jsem přesvědčená, že bez Katky bych tak daleko nikdy nedošla.
Martina Ptáčková
ředitelka OAFF

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS