Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Marta Eva Běťáková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Marta Eva Běťáková — překladatelka a korektorka technické angličtiny, litevštiny a lotyštiny

Zobrazuji všechna 3 doporučení prezentace Mgr. Marta Eva Běťáková:
Paní Běťáková mi svým překladem a konzultacemi pomohla více než kterákoli exportní agentura.

Kristīne Kriņģele

oddělení exportu, pekárna Saldus Maiznieks
Marta Eva Běťáková pro naši agenturu překládá z angličtiny a lotyštiny od roku 2015. Je to spolehlivá překladatelka a její překlady jsou kvalitní.

Lelde Calmane

vedoucí oddělení kvality překladů, jazyková agentura Skrivanek Baltic
V rámci prováděného prověřování a vyšetřování dle trestního řádu zdejší součástí PČR, byly v několika případech využity služby překladatelky a tlumočnice Mgr. Marty Běťákové, kdy prováděla jak písemné překlady textu z jazyků litevského a anglického do jazyka českého a naopak, taktéž se účastnila přímých výslechů osob, kdy tyto výslechy přímo tlumočila do policejních protokolů v daných případech, v rámci kterých musela tlumočit odborné výrazy z dané problematiky šetřených případů a dále dosti specifické a odborné výrazy z trestního řádu, trestního zákoníku a dalších vybraných předpisů české legislativy, na které se nemohla předem připravit a musela tedy ihned reagovat na danou situaci. Přístup Mgr. Běťákové byl naprosto profesionální, odvedená činnost byla na vysoké úrovni, kdy vystupovala vstřícně, korektně k zúčastněným stranám, v neposlední řadě je třeba zmínit její vysokou flexibilitu, spolehlivost a ochotu. Taktéž komunikace (osobní, telefonicky, elektronicky – email) byla na velmi vysoké úrovni, což není úplně běžné. Vzhledem k výše uvedené velmi kladně hodnocené spolupráci byla Mgr. Marta Běťáková zařazena do seznamu osob, které provádějí tlumočnickou a překladatelskou činnost pro potřeby PČR.

nprap. Daniel Venhauer

vrchní inspektor, Policie ČR, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS