Martin Janda

grafik a konzultant reklamní grafiky pro firmy i nezávislé profesionály

Pomůžu vám být lépe vidět pro vaše klienty – hezčí grafikou, lepším zacílením a neutrácením peněz za postupy, které nefungují.

25 let tvořím firemní grafiky, mám za sebou stovky projektů, zažil jsem celou řadu úspěchů, ale i slepých cest. Díky svým zkušenostem jsem schopen pro vás najít to nejlepší grafické řešení.

Z pozice kreativního grafika jsem dělal snad vše, co je v oboru možné: bannery, tiskoviny, výroční zprávy, loga, firemní identity, maskoty, grafické návrhy webů či e-mailingů, natáčení a střih videí, podcastů a mnoho dalšího…

U větších projektů často funguji jako externí marketingový manažer, řídím tým specialistů a zodpovídám za všechny vizuální výstupy.

  • Kompletní grafika – Vytvořím srozumitelnou grafiku, která osloví ty správné klienty. Začneme logem a skončíme třeba u výroční zprávy nebo billboardu.
  • Webdesign – Navrhuji weby a webové aplikace pro velké korporace, malé firmy i jednotlivce.
  • Konzultace – Doporučím vám vhodné grafické řešení, dohlédnu na celý proces zakázky, nebo vás jen správně nasměruji, abyste zbytečně nebloudili.

Upřednostňuji dlouhodobou spolupráci, kdy můžu společně s klientem rozvíjet jeho podnikání a vidět, jak moje práce funguje. U všech klientů využívám i své další koníčky – malování, hudbu, fotografování… Provozuji web SlanýSladkýKyselý, kde dělám rozhovory se zajímavými lidmi.

Vybrané reference: Labeta, Ford, Renocar, Humancraft, ČNB, Tres consulting, Ogilvy Development, DA České středohoří.

Moje historie:

V reklamě jsem od roku 1992 a Photoshop znám od verze 1. Zažil jsem zjevení Indesignu a jeho „bitvu“ s Quarkxpressem.

Začal jsem jako „papírový“ grafik v malém studiu, ale jakmile se v ČR objevil použitelný internet i pro běžné uživatele, pustil jsem se do tvorby webů a bannerů.

Od roku 2000 jsem jako hlavní grafik začal budovat online divizi reklamní agentury Magicseven (nejdříve pod názvem Magicseven multimedia, pak pod samostatnou značkou iMagic), abych se nakonec vyšplhal na pozici kreativního ředitele celé reklamky. Po čase jsem pochopil, že velké firmy nejsou pro mě. Já potřebuji mít kontakt se zákazníkem a ne s accounty v agentuře i u klienta.

Následoval logický krok – založení vlastní agentury. S cílem udržet ji „malou“ a být zákazníkovi tak blízko, jak to jenom lze. Dařilo se a postupně se mezi klienty objevilo české zastoupení Fordu, Česká národní banka, Remy Cointreau, Toyota, Eaton, Český hokej nebo Raiffeisenbank. A u klientů jsme úspěšně konkurovali velkým agenturám. Bohužel se s rostoucím firmou opět ztratil vztah se zákazníkem a znovu šla komunikace od accounta k accountovi :-) Dostat zaplaceno za práci je důležité, ale pro mě je stejně důležitá zpětná lidská vazba a důkaz, že moje řešení funguje.

Další logický krok byl nezbytný. Je ze mě volnonožec.

Martin Janda
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Martin Janda
Smečenská 133
Slaný (Středočeský kraj)
274 01
Mobil:604 210 389
Email:martin@martin.cz
Web:martin.cz
Facebook:martin.janda
LinkedIn:martin-janda-grafik
IČ:62983938

Doporučení
z první ruky

S panem Jandou spolupracuji více jak 8 let na tvorbě webových prezentací. Jeho práce a přístup je profesionální. Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Můžu ho s čistým svědomím doporučit! :)

Tomáš Gažůr
Tomáš Gažůr

webdesignér a kodér se zaměřením na redakční systém WordPress