Doporučení z první ruky

Michal Doubek — finanční poradce a lektor finanční gramotnosti


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 27 doporučení

Michal Doubek je profesionál každým coulem. Je velice spolehlivý, slušný a hlavně důsledný. O znalostech jeho oboru ani nemluvě. Má správný přístup a k financím se staví komplexně. Díky tomu, že jsou jeho služby placeny přímo mnou a ne skrz provize finančních institucí, odpadá motivace doporučovat produkty dle výše provize. Naopak, Michal zredukuje produkty na správné minimum a udělá vám pořádek v moři výpisů, dokladů a dalších písemností, kterými vás instituce neustále zaplavují. Jsem prostě maximálně spokojený a vřele a s klidným svědomím mohu jeho služby doporučit.

Petr Vlk
Process Improvement Consultant

Poprvé jsem se s Michalem setkal na jednom ze seminářů, zabývající se správou osobních financí a rozvojem finanční gramotnosti, které vede. Jeho praktický styl výkladu, s rozborem konkrétních případů finančních produktů, mě přiměl zamyslet se nad produkty, které jsem v dané době měl a jejich relevantností. Uvědomil jsem si, že tyto produkty nejsou ty nejlepší a nejefektivnější, jaké bych mohl vlastnit a rozhodl jsem je na základě Michalových rad změnit. Konkrétně se jednalo o životní pojištění a pojištění odpovědnosti. Nyní jsem mnohem lépe pojištěn, přičemž náklady jsou cca o 20 % nižší. Také jsem si začal dle Michalových rad vést osobní rozpočet, díky čemuž mám mnohem lepší kontrolu nad svými financemi, disponuji slušnou finanční rezervou a vím, že pokud nastane nějaká nepříjemná nenadálá událost, budu ji moci finančně zvládnout. Je to dobrý pocit. Pokud máte zájem vylepšit svoji finanční situaci a získat kontrolu nad svými výdaji i příjmy, doporučuji kontaktovat Michala, domluvit si schůzku anebo zajít na jeden z jeho seminářů. Vyplatí se to.

Martin Hanzlík
Full Stack Engineer | Socialbakers

Tenhle kurz neměl jedinou chybu a moc ho doporučuji úplně každému :) Je svědomitě připravený, plný skvělých tipů a praktických rad, které vám pomohou začít pracovat se svými financemi vědomě a mít je tak plně pod svou kontrolou. Michal dokáže vytvořit pohodovou srdečnou atmosféru a namotivovat vás tak, že na své peníze začnete nahlížet v jiném světle. Výborný odrazový můstek pro všechny, kteří chtějí změnit svou/rodinnou finanční situaci. Oceňuji také pohostinnost, výborné občerstvení. Pro mě rozhodně nejlepší kurz, který jsem zatím měla možnost absolvovat a už teď se těším na ty další.

Radka Sýkorová
účastnice kurzu Jak na osobní finance

Velmi přínosný výcuc, který by měl absolvovat každý dospělý v Česku. Rozdělení na tři bloky, přizvání právníka a hypotečního specialisty – to vše je super „starter pack“, který dohromady dává smysl. Klidně by workshop mohl být delší – spojený s případovými studiemi. Občerstvení bylo naprosto nad očekávání, lepší servis jsem na kurzu nezažila.

Michaela Gongolová
účastnice kurzu Jak na pořízení bydlení

Michal je lektor, který jde přímo k věci a zaměřuje se na klíčové informace. Kladně hodnotím, že vyzdvihuje význam správně nastavené finanční rezervy a finančního plánování. Za nejdůležitější považuji praktické tipy k tvorbě portfolia a vysvětlení poplatků u ETF a podílových fondů.

Patrik Kročil

Mistr finančního plánování a profík ve vystupování, kterého naučily vlastní přešlapy v mládí, díky kterým je tam, kde je. Když byl hostem mého podcastu, zaujalo mě, když mluvil o finanční rezervě rodin na jeden rok a jak přistupovat k investování v době ekonomické krize. Michal je velká inspirace také ve sféře médií se svým podcastem Myšlení Finančníků. Díky Michale za sdílení tvých bohatých zkušeností s investicemi.

Adam Wojnar
investor a realitní makléř
www.bohatydikyrealitam.cz

Účastnil jsem se již několika seminářů a do budoucna se rozhodně zúčastním i těch ostatních. Ačkoliv jsem byl součástí několika finančních uskupení, teprve Michalovy semináře mi poskytly objektivní pohled na bohaté spektrum finančních produktů. Největší plus u Michala vnímám, že neklade důraz, jak je dnes zvykem, na obohacením se každého finančního produktu, co trh nabízí, ale vyzdvihuje tu nejzákladnější finanční potřebu nejen dnešní doby, a to je rezerva. Z těchto seminářů jsem si odnesl spoustu praktických informací, které ihned mohu aplikovat ve svém osobním životě. Na Michalovi je vidět, že opravdu pracuje na pozdvižení finanční gramotnosti v ČR.

Jan Papež

Seminář Jak spravovat osobní finance byl z mého pohledu opravdu skvělý. Od příjemného prostředí, dobře rozvrhnutého času přes super občerstvení. Michal je člověk, který svému oboru opravdu rozumí, ale především je vám schopen přeložit komplikované věci do srozumitelného jazyka pro laika. Poradí vám, o jaké oblasti byste se měli zajímat u různých finančních produktů a jak využít různé pomůcky pro efektivní správu financí a účtů. Popravdě jsem si spíše říkala – to vše za tak málo peněz? Určitě můžu semináře či osobní konzultace jen doporučit, Michal je velmi vstřícný a ochotný člověk a především mu opravdu záleží na tom vám dobře poradit a ne na vás vydělat prodejem produktů.

Kristýna Hudeová
PR manažerka

Michala znám několik let a je to profík, který se ve financích vyzná. Nenutí vám žádné produkty, ale naopak vás naučí, abyste svým penězům rozuměli taky a nevyhazovali je z okna. Díky němu jsem se naučil vést si finanční deník, snížit osobní i podnikatelské náklady a vytvářet si finanční rezervu.

Pavel Mizera
podnikatel

Michal mi kdysi velmi pomohl vyřešit jeden finanční problém ve velké časové tísni, v čase, kdy jsem nebyl jeho klientem a od té doby si získal moji důvěru a poskytuje mi výborný finanční servis. Je to člověk s přehledem ve financích a investicích.

Ondrej Gunár
Voice & Video Team Lead | Orange