Doporučení z první ruky

Ing. Michal Martoch — průvodce vnitřní transformace pro podnikatele a manažery, zakladatel společnosti Talentwork


Zobrazuji č. 21-26 z celkem 26 doporučení

Značná únava a snad i vyhoření po 12 letech na různých pracovních vedoucích pozicích ve stavebních firmách mě donutilo přemýšlet kudy dál. Začal jsem přemýšlet o tom, co vlastně umím, kdo vlastně jsem a kam se nejlépe profilovat. Díky webináři „Jak najít svůj talent“ jsem se dostal ke knize a testu Strengthsfinder 2.0. Už jenom to, že jsem se rozhodl tento test absolvovat, bylo pro mě velmi vzrušující. Výsledky mě defacto potvrdily to, co jsem okrajově tušil a nemohl jsem popsat a správně uchopit. Nyní vím, co jsou moje „přirozené talenty“ a ještě zajímavější je, že výsledných definovaných TOP 5 se prolíná zcela jasně různými situacemi a to jak současnými, tak minulými. Zároveň si i člověk uvědomí, proč mu některé věci nejdou dle jeho představ, ani když se snaží... Je pravdou, že kdyby člověk věděl, že toto něco není jeho silnou stránkou, určitě by toto v možné míře odboural a věnoval se tomu, kde je „mu naděleno“ :) Věřím, že díky odhalení této pravdy se můžu efektivně ubírat správným směrem a to nejenom profesně, ale i v osobním životě. Ještě jednou děkuji panu Martochovi za to, že tu tato možnost testování je, za jeho profesionální přístup a velmi lidskou konzultaci :) Moje TOP 5 talenty: 1. Maximizer, 2. Input, 3. Learner, 4. Strategic, 5. Ideation

Ing. Jan Alexa
manažer a stavební projektant

Chtěla bych touto cestou ještě jednou moc poděkovat Michalu Martochovi za webinář „Jak najít a využít svůj talent a silné stránky“. Webinář mi rozšířil pohled na danou problematiku, poskytl hodně zajímavých podnětů k dalšímu zamyšlení a také odvahu a chuť pustit se do dalších věcí naplno. Proto ho mohu jen doporučit, a to nejen těm, kteří stojí na křižovatce a rozhodují se kudy se vydat. Děkuji a přeji hodně osobních a pracovních úspěchů!

Lucie Balíková
SAP specialistka

Je mi sympatická myšlenka zaobírat se pozitivními vlastnostmi, stavět na tom nejlepším, co člověk v sobě má… Konzultaci Michala Martocha na Strengthsfinder 2.0 v mém případě beru jako „nakopnutí“. Uvědomila jsem si, že vlastnosti, které mám jsou vlastně velmi dobré – před tím jsem jim ale nepřikládala velkou důležitost.

Petra Schmidtmayerová
designérka ve společnosti Lego
http://www.lego.com/cs-cz/default.aspx

Díky Monice a Michalovi jsem přišla na to, jak se svými talenty pracovat a využít je tak, aby mi v životě pomáhaly. Ještě než jsem všechno tohle věděla, tak jsem byla naprosto pohlcena prací. Existovala pro mě pouze tvrdá dřina. Po čase jsem už z práce necítila žádnou radost, byla jsem přepracovaná a zároveň ze všeho nešťastná a nic se mi nedařilo. Po konzultaci s Michalem a Monikou jsem přišla na to, že jsem jen špatně využívala své silné stránky. Hodně mi pomohlo slyšet, jak se stejnými talenty pracují ostatní lidi, kde je využívají a v čem jim to pomáhá v životě. V současné době cítím na sobě velkou změnu. Začala jsem opravdu žít. Pořád mám stejně práce jako dříve, ale najednou mám více času, jsem spokojenější a hlavně mě těší, že jsem dospěla k tomu, abych své talenty rozvíjela a využívala je ve svůj prospěch a ne proti sobě. Dokonce jsem sama na sobě začala pozorovat, že se i na lidi kolem sebe dívám z jiného pohledu. Dříve jsem si na ně vytvořila rychlý a neměnný názor, který byl často velmi zkreslený a ovlivňoval mě v pozdějším jednání s těmito lidmi. Dnes, když se seznámím s někým, koho ještě neznám, tak si často vzpomenu na knihu Strengtfinder a spojím si určitou vlastnost s určitým talentem. Snažím se na ně dívat co nejvíce nezávisle a maximálně odbourávat negativní nebo pozitivní předsudky.

Bc. Jana Martochová
studentka architektury
www.coarchitects.cz

Když jsem nastupovala na střední školu, vůbec jsem netušila jaké povolání bych si v budoucnu zvolila. Spíše jsem počítala s tím, že získám ještě 4 roky na rozmyšlenou. Matematika, fyzika a chemie nejsou mé silné stránky, proto se raději zaměřuji na humanitní předměty. Vždy mě bavilo pracovat s lidmi a pomáhat řešit jejich problémy. Proto jsem si říkala, že by moje vysněné povolání mohlo být třeba psycholog. Ale nebyla jsem si jistá. Když jsem získala možnost absolvovat test Strengthsfinder 2.0, souhlasila jsem, protože jsem si říkala, že buď mě to včas navede na správný směr anebo se jen potvrdí moje domněnka o možnosti pracovat s lidmi. Byla jsem velmi mile překvapena, když se moje předpoklady do puntíku potvrdily. Při konzultaci s Michalem Martochem mi bylo doporučeno, abych nadále rozvíjela své talenty, které nejvíce uplatním ve své budoucí profesi. Závěrem tedy mohu říct, že Strengthsfinder a následné poradenství mi opravdu pomohly co se týče volby mého budoucího povolání

Lucie Hegarová
studentka gymnázia

S Michalem jsem konzultoval Gallupův test silných stránek. Strávili jsme spolu 2×90 minut. V rámci první konzultace jsme si prošli silné a slabé stránky. Michal byl díky svým zkušenostem schopen dávat tyto silné a slabé stránky do souvislostí, zmiňoval příklady toho, jak lidé s podobným profilem fungují apod. Při druhém setkání jsme se zabývali vazbou hodnot na silné/slabé stránky. Michal má očividně přehled, protože jsme do toho velmi organicky zařadili i vazbu na emoce. Obě konzultace proběhly v pohodové a uvolněné atmosféře. Pokud chcete z Gallupova testu silných a slabých stránek dostat maximum a zároveň se o sobě dozvědět i věci s talenty nesouvisející, potom se přihlaste na konzultaci k Michalovi a určitě budete spokojení jako já.