Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Bc. Pavel Dvořák

Bc. Pavel Dvořák

tlumočník čínštiny, průvodce po Číně, fotograf Číny a bloger

Bc. Pavel Dvořák

Jako milovník Číny a čínštiny se postarám o všechny vaše cesty do této fascinující země – budu vám dělat tlumočníka, průvodce i fotografa:

 • Simultánní a konsekutivní tlumočení čínštiny do/ze slovenštiny, češtiny a angličtiny. Tlumočil jsem pro mnohé vládní organizace, soukromé i nadnárodní firmy.
 • Průvodcovství – Po několikaleté praxi jako průvodce v cestovní kanceláři nabízím netradiční cesty Čínou. Vyhýbám se velkým městům, orientuji se na přírodu, venkov a zážitkovou turistiku. Expedice po Číně nejen navrhuji, ale i organizuji a sám provádím. Také nabízím konzultace a krátke fotografické výlety či prodloužené výlety v čínské přírodě.
 • Blog, video blog a cestovatelské fotografie – Od roku 2009 píši blog o cestovaní Čínou a čínské kultuře Cesty Čínou. V roce 2016 jsem začal natáčet video blog Cesty Čínou s Pavlem Dvořákem. Aktivně se věnuji cestovatelské fotografii.

Čína, čínština a život v Číně jsou mojí vášní a snem už od dětství. Čínštině se věnuji od svých 15 let. Vystudoval jsem sinologii na univerzitě v Olomouci a v Číně. Od roku 2012 žiji v Šanghaji. Natáčel jsem krátké cestovatelské filmy (vysílané na ČT1) a psal cestovatelské články pro média: Profit, .týždeň, Plus7 dní, SME, Hospodárske noviny, Pravda, Šarm a další.

Přihlaste se k odběru mých novinek:

Fotogaleria:

Starobylé město PingyaoShanghaiFenghuangZhangjiajieDědinský život v Číně
Zobrazit všech 32 náhledů této galerie >

Status:

plne vytížený do listopadu 2016

Působnost:

Čína

Kategorie katalogu:

Rozhovor pro Na volné noze TV

Tlumočení, vybrané reference

 • tlumočení pro předsedu vlády SR při setkání s prezidentem ČLR Xi Jinpingom a na bilaterálních vyjednáváních s premiérem ČLR Li Keqiangom
 • tlumočení na bilaterálních vyjednáváních vlády SR s ministrem zahraniční ČLR
 • vyjednávání o stavbě paroplynu na Slovensku, Slovenská ambasáda v Pekingu
 • ministerská konference 16 zemí střední a východní Evropy a ČLR o ekonomické a obchodní spolupráci (dva ročníky)
 • LEGO – roční tlumočení při realizaci projektu nové továrny v ČLR
 • Mondelez International – tlumočení při instalaci českých technologií v čínské továrně, druhé největší potravinářské firmě na světě
 • Shanghai film festival – tlumočení na filmovém festivalu pro režiséra Jiřího Menzla a pro Jackieho Chana
 • Brano Group – tlumočení na jednáních o ekonomických výsledcích česko-čínského projektu v automoto průmyslu
 • Škoda Auto – tlumočení pro správní radu se zástupci VW Shanghai a Škoda Auto Shanghai
 • Linet – školení obchodníků na prodej nemocničních lůžek
 • Pacovské strojírny – tlumočení na výstavě výrobců mini pivovarů
 • další klientiMetalflex, Profix, Konštrukta, CAG, TKF, Donna Rosi, N-steel aj.

Expedice a cesty s Cesty Čínou

 • ExpediceProcházky čínskými pohádkami: cesta za terakotovou armádou, šanghajskými mrakodrapy či do Zakázaného města; cesta za neuvěřitelnou přírodou, čínským venkovem, národnostními menšinami a nepoznanými historickými městečky.
 • Soukromé cesty bez průvodce – Procestujete Čínu sami na vlastní pěst podle itineráře, který vám sestaví znalec Číny. Poradím vám vhodná místa podle vašich představ, zodpovím dotazy, zohledním typ a náročnost vaší cesty, délku pobytu apod. Vypracovaný elektronický itinerář bude obsahovat návod na cestu, kulturní a jazykové pomůcky, krátké představení destinací, fotografie, mapy, návod na dopravu vlakem v Číně, na vyřízení víz a další.

Cesty Čínou: Nejkrásnější venkov v Číně – Wuyuan

Zobrazit všechna videa Cesty Čínou »

Kontaktní informace

Bc. Pavel Dvořák
Mihang district, Zhumei street nr. 266
Shanghai
Čína
Telefon:+86 156 189 811 81 (Čína)
Email:pavel@bamboome.sk
Web:www.cestycinou.sk
Skype:Skype maugli8
Facebook:Facebook cestycinou
Twitter:Twitter dvorakpaveljr
Účet:4022690557 / 7500
IBAN:SK69 7500 0000 0040 2269 0557
SWIFT:CEKOSKBX
DIČ:SK2120136128

Doporučení z první ruky

Na moři, BUBO, Čedok, Fischer, Krásy světa, IDIFu a Ilumio… s jejich službami jsem procestoval, poznával a fotografoval velkou část světa. A teď naposledy v termínu 8.–23. 10. 2016 Bamboome nebo Cesty Čínou v doprovodu Pavla Dvořáka a mohu jen konstatovat, že všechno bylo VÝBORNÉ. Výborná organizace, flexibilní řešení vzniklých problémů, přiměřená kvalita zabezpečeného ubytování a dopravy při přesunech a vysoce odborný výklad o historii, obyvatelích a jejich zvyklostech v prostoru, ve kterém jsme se momentálně nacházely, respektive jsme se do něj přesouvali. A k tomu vysoká angažovanost průvodce při osobním dokumentování fotografováním, natáčením krátkých video záběrů a dokonce využívání dronu na fotografování a pořizování leteckých pohledů na krajinu je jen třešničkou na dortu k tomu, co jsem měl možnost zažít. A ještě vytvoření fotoknihy jako bonusu k cestě, k tomu už není co dodat – super! Doporučuji se podívat na webové stránky Fripito a Pavlův příspěvek v nich. Připomíná mi to kvalitu a obsahovou stránku mé nejoblíbenější CK ILUMIO. Gratuluji a přeji hodně úspěchů a splnění plánů, které má Pavel před sebou. Nejbližší cestovatelské akce v roce 2017 se rád znovu zúčastním.
Ing. Ronald Záhumenský
rentiér s aktivním životem vyplněným cestovaním a fotografovaním

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS