Mgr. Petra Dulíková

redaktorka, editorka, copywriterka a korektorka

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Jsem vystudovaná novinářka s dlouholetou redakční praxí a věnuji se tvorbě různých typů textů. Specializuji se na obor zdravotnictví (podloženo odborným vzděláním – diplomovaná dětská sestra).

Připravuji především odborné články na různá medicínská témata, dále zpracovávám komerční články a texty pro marketingové účely (copywriting), PR články a tiskové zprávy. Provádím editace a korektury.

  • Odborné texty – oblast zdravotnictví, medicíny, ošetřovatelství; zpracování výstupů z lékařských kongresů a seminářů, abstrakty klinických studií, kazuistiky atd.
  • Redakční činnost – texty pro laickou veřejnost zaměřené na zdravý životní styl, péči o zdraví a prevenci, příprava edičních plánů, zpravodajské články.
  • Copywriting – reklamní texty pro tiskoviny (firemní či produktové brožury) i webové stránky (webcopywriting), PR články na podporu léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a dalších produktů či služeb. Tiskové zprávy, články a rozhovory pro média i firemní magazíny a blogy.
  • Editace a korektury – editační úpravy již existujících textů, jazykové i stylistické korektury.

Díky plně profesionální znalosti anglického jazyka, včetně lékařské angličtiny, běžně pracuji se zahraničními zdroji. Znalost švédštiny mi umožňuje využívat při práci i další zahraniční materiály.

Vybrané reference: MeDitorial (prolekare.cz, prosestru.cz, ulekare.cz), Medical Tribune (tribune.cz), Affinity Media (časopis Miminko), časopisy pro volný čas (měsíčník Zdraví), PR agentura Focus Agency, zdravotnická skupina AKESO holding (magazín Néa) a další společnosti působící v oblasti farmacie a zdravotnictví.

Mgr. Petra Dulíková

Kontakty

Mgr. Petra Dulíková
Do Klukovic 1166
Praha 5
152 00
Mobil:777 605 052
Email:petra.dulikova@seznam.cz

Doporučení
z první ruky

Vedu medicínskou redakci a s Petrou coby autorkou lékařských textů spolupracuji řadu let. Petra je velmi pečlivá, komunikativní, zodpovědná a spolehlivá osoba s absolutně profesionálním přístupem k práci. Dokáže dobře pochopit a uchopit zadání, vždy dodržuje požadované termíny. Píše pro laickou veřejnost stejně dobře jako pro odborníky (požaduji medicínskou angličtinu). Její texty jsou po obsahové, gramatické i stylistické stránce jedny z nejlepších, které od autorů dostávám. Spolupráce s Petrou je ve všech ohledech perfektní a moc ráda ji doporučím i dalším zájemcům o dodávání kvalitního obsahu.

Mgr. Jana Vápeníková

šéfredaktorka odborné medicínské redakce