Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní


Zobrazuji č. 21-30 z celkem 97 doporučení

Kurz tvůrčího psaní vedený Richardem byl velmi zajímavý a jednoduše pochopitelný pro každého. Připravil si pro nás mnoho cvičení na probuzení kreativity a přitom nám vždy vysvětlil, proč to a to cvičení vypracováváme. Dokázal tak účastníky vnitřně motivovat. Snažil se nám vyjít maximálně vstříc a videa, kde odpovídá na naše otázky, byla vždy stručná, jasná a věcná, takže člověk zbytečně neztrácel čas. Celý kurz byl postavený na jednoduchosti, přímosti a lidskosti, což bylo velmi příjemné. Plus se nám věnoval v případě potřeby osobně, za což mu můžu jen poděkovat, stejně tak jako za celý kurz.

Petra Braunová
www.petarta.cz petbraun@seznam.cz 774 063 726

Pana Skolka mohu jen a jen doporučit jak pro zájemce o práce na jednom konkrétním textu, tak pro zájemce o kurz tvůrčího psaní. Komunikace i domluva na sólové práci proběhla výborně. Když se ukázalo, že mé stylistické problémy v textu jsou hlubší, bez problémů jsme se dohodli na úpravě podmínek. Odezva přicházela v řádu hodin a získané informace velmi pomohly. Šlo o praktické, jasně srozumitelné rady a vysvětlení pojmů. V rámci online prostoru až nečekaně efektivní. Ceny za služby velmi rozumné. Díky této zkušenosti jsem vyzkoušela i nedávný kurz, v rámci něhož jsem též měla příležitost vyzkoušet široké spektrum literárních cvičení, získat zpětnou vazbu a poučit se o možnostech práce s textem.

Eliška Drongová
studentka vysoké školy (UPOL)
sachmerimel@seznam.cz 739 957 690

Absolvovala jsem s Richardem kurz kreativního psaní. Skvělý, profesionální přístup. Hodně mi pomohl s motivací díky konkrétní a rychlé zpětné vazbě. Dále se mnou pracoval na editaci několika textů povídek a komiksových scénářů a jejich kvalita se tím výrazně zlepšila.

Lucie Jašková
ilustrároka a komiksová kreslířka
luciejaskova.cz info@luciejaskova.cz 732 745 113

Zúčastnil jsem se kurzu tvůrčího psaní, který autor uspořádal v rámci koronavirové krize online a zdarma pro všechny, co o to projevily zájem. Osobně jsem byl opravdu spokojen. Ačkoli chápu, že vzhledem k počtu účastníků nebylo vždy možné dát podrobnou zpětnou vazbu, tak člověk si ji stejně mohl vyvodit třeba z textů, co byly opravdu povedené a tím pádem i zveřejněné. Také byla cvičení vždy doplněna komentářem k předchozímu cvičení a tam byly popsány chyby, kterých se lidé často dopouštěly. Richarda bych určitě doporučil všem, kteří chtějí začít se psaním, anebo už píší a chtějí se v tom zdokonalit.

Jakub Šidlák

Příspěvky na Facebookové stránce tohoto autora (na stránce Ždibřich i na osobní stránce) jsou opravdu vtipné, vždy se zasměji. A sarkastická poznámka má i podtext, který donutí zamyslet se. Zároveň bylo opravdu sympatické a milé uspořádat během karantény kurz pro dobrovolníky zdarma. Sice mám dost práce do školy, ale chvilka (kratší či delší dle rozsahu cvičení) se na vypracování vždy našla. Bylo to zábavné a pro začínající pisálky užitečné.

Eliška Brzková
studentka střední školy

Pan Skolek vedl online kurz tvůrčího psaní, kterého jsem se účastnila. Vhodně vybranými cvičeními dokázal pomoci v překonání mnoha chyb začínajících i pokročilých autorů. Zajímavou formou mi pomohl ke zlepšení v oblasti tvůrčího psaní, takže kurz nemůžu jinak než doporučit.

Pavlína Čabounová

S panem Skolkem jsem měla možnost absolvovat online kurz psaní v době karantény. Musím ocenit s jakou péčí se nám celou dobu věnoval, přestože kurz byl bezplatný a musel s ním strávit mnoho času. Kurz se skládal z trochy nezbytné teorie, praktických cvičení, která byla různorodá, a zpětné vazby. Za sebe spolupráci či kurzy pana Skolka doporučuji a doufám, že se brzy zúčastním kurzu i fyzicky.

Magdalena Nováková

Zúčastnila jsem se kurzu tvůrčího psaní pana Richarda Skolka s názvem „COVID 19“. Pan Skolek nabídl zdarma on-line kurz tvůrčího psaní pro každého. Děkuji mu za tento kurz, který mě hodně bavil a myslím si, že ho vedl velmi dobře. Vyhovoval mi systém, který v tom měl. Každý den nebo obden nám chodila zadání úkolů, pro které byl stanoven deadline v pravé poledne dne, kdy nám pak došlo vyhodnocení úkolů a další zadání. Některé úkoly byly anonymně zveřejněny a vše bylo podrobně vysvětleno a rozebráno. V této době mi kurz pomáhal a kurzy pana Skolka mohu jedině doporučit (troufám si říct, že v každé době).

Tamara Krotká

Absolvovala jsem Richardův online kurz tvůrčího psaní a musím říct, že jsem si ho velice užila. Byla to skvělá vzpruha v nelehké karanténní atmosféře a skvělý průvodce v začátcích tvůrčího procesu!

Mariana Staffenová

Richard je profesionál každým coulem. Jeho koronovavirový kurz tvůrčího psaní byl pečlivě připravený, zorganizovaný, přehledně vysvětlený a srozumitelný. Mohu z vlastní zkušenosti opravdu vřele doporučit!

Veronika Nechutná
laeu2@seznam.cz