Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > MgA. Šimon Chloupek

MgA. Šimon Chloupek

grafický designér a lektor grafiky

MgA. Šimon Chloupek

Pracuji jako grafický designér na volné noze a školím grafiku.

V grafickém designu a vizuální komunikaci preferuji funkčnost a kvalitní typografii. Dlouhodobě se zajímám o propojení funkčního, estetického, ekonomického a environmentálního hlediska.

Předávám know-how a zkušenosti prostřednictvím výuky na SŠ, skupinových kurzů i individuálních školení a workshopů. Kladu důraz na propojení teoretických poznatků a nejlepších postupů z praxe.

  • Grafika – grafické návrhy, výtvarné návrhy, loga, jednotný vizuální styl, webdesign, tiskoviny, sazba publikací, DTP, ekografika. Poskytuji poradenství v oblasti ekologické produkce tiskovin.
  • Lektorování – výuka, přednášková činnost, kurzy, workshopy na témata Grafika, Typografie, Vizuální komunikace, Produkce tiskovin, DTP, Ekografika. Používám grafický software Adobe CC: Photoshop / Illustrator / InDesign / Acrobat Pro.

Mám mnohaletou praxi v oboru, rád spolupracuji s neziskovými organizacemi a podporuji zajímavé projekty.

Portfólio:

Šimon Chloupek — PF2019 (varianta „typo“)Šimon Chloupek – loga, logotypy, grafické značky, grafické symbolyŠimon Chloupek – jednotný vizuální styl Vědomého ženství, propagační tiskovinyŠimon Chloupek – corporate identity e-shopu EkoMimino.cz, VIZITKYŠimon Chloupek – obal CD Jiřího Mazánka Písně bohyni
Zobrazit všech 66 náhledů této galerie >

Status:

hodně práce

Působnost:

celá ČR; osobně hlavně Praha

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

MgA. Šimon Chloupek
S. K. Neumanna 6
Jihlava
586 01
Mobil:608 571 495
Email:simon.chloupek@gmail.com
Web:www.ekografika.cz
(tj. adresa této stránky)
Facebook:Facebook ekografika
LinkedIn:LinkedIn simon-chloupek
Účet:208583671 / 0600 (Moneta)
:87187078

Doporučení z první ruky

Na školení jsem se se Šimonem domluvila ve chvíli, kdy jsem se rozhodla zdokonalit v grafických programech a hledala jsem nějaké večerní jednoleté studium grafiky. Nakonec jsem zvolila variantu individuálního školení právě u Šimona a očekávala, že získám dovednosti přesně v tom, co potřebuji pro své drobné zakázky a tvorbu a zároveň se naučím potřebné základy, které mi v dosavadním samostudiu scházely. Po nastavení tematického rozvrhu šitého přímo mně na míru, jsme se scházeli častěji, abych si osvojila některé chybějící základy. Později pak začal být kladen důraz spíše na samostatnou práci a výuku podrobnějších funkcí jednotlivých grafických programů. Při tom všem velice oceňuji Šimonův lidský přístup a jeho srdečnost. Dokáže pozorně naslouchat mým potřebám, ale zároveň kriticky zhodnotit chybné kroky a napovědět při jejich řešení. Dnes po asi půl roce školení jsem ráda, že jsem zvolila tuto variantu. Umím spoustu nových věcí, které hned používám v praxi. Moji práci to zrychluje a dostává na jinou úroveň. Je cítit, že Šimon má grafiku rád a rozumí jí do hloubky, a podle toho také své znalosti předává; přitom nezapomíná na sobě dále pracovat. V dnešní době musím rozhodně také ocenit jeho skromnost a úctu, díky nimž si nikdy nebudete připadat jako outsideři. Takže? Mohu jen doporučit!
Tereza Nozarová
mediální konzultantka

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS