Doporučení z první ruky

Mgr. et Mgr. Umay Yamuna Wolf — psycholožka a psychoterapeutka se zaměřením na Rodinné konstelace a Arteterapii


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 20 doporučení

Milá Umay, 25. 4. 2010 jsem u Tebe byla na rodinných konstelacích. Protože jsem se dřív nedostala k tomu, abych mohla v klidu usednout a napsat, činím to až dnes. Chtěla jsem Ti ještě jednou poděkovat za úžasně vedené konstelace. Prošla jsem již různými kurzy a terapiemi a vždy jsem zvědavá, jak bude vypadat člověk, který je povede. Ve Tvém případě jsem byla velice mile překvapena a říkala jsem si, že to je odměnou za to, že jsem tak dlouho hledala někoho, kdo konstelace v blízkém okolí dělá. Cítím na sobě, že mi toto sezení pomohlo, spadla ze mne jakási tíže, ale vím, že ještě nejsem zdaleka u konce. Ještě jednou moc děkuji.

Alena Kateřina Kačenová
katerinakacenova@seznam.cz

Moje první účast na rodinných konstelacích pro mě byla velkým zážitkem. A velmi mě překvapilo, jak dobře můžou fungovat. Když si mě poprvé někdo vybral jako svého zástupce a já měla dělat a říkat to, co cítím, zprvu jsem se bála, že neucítím nic. Pak ale, jako bych zachytila jakousi energii. Cítili jsme ji všichni. I ostatní nováčci, nebo ti, do kterých bych na první pohled ani neřekla, že by je konstelace mohly zajímat. Vyzkoušela jsem si několik rolí. Chvílemi jsem téměř věřila tomu, že ti, kteří také tvořili součást konstelace, jsou skutečně mou rodinou. Téměř by se dalo říci, že jsem se na chvíli ocitla v kůži jiných lidí. Zároveň se nám podařilo prohlédnout si problémy z více stran. Každý klient, který si nechal konstelaci postavit, nám jen stručně pověděl o svém problému. A pak, nejenže se nám podařilo situaci vymodelovat tak, jak vzápětí sám připustil, že to v rodině skutečně mají, ale dokázali jsme tím i najít základ daného problému. Třeba i problému, o kterém klient věděl, ale neuvědomoval si dostatečně jeho váhu. Byla to pro mě velmi zajímavá zkušenost. Nejenže jsem se setkala se zajímavými lidmi a jejich příběhy, ale myslím, že jsem i lépe poznala sama sebe. Díky Umay!

Kateřina Pražáková
kataprazakova@seznam.cz

Sezení rodinných konstelací mi velmi pomohlo. Situaci v rodině teď vidím mnohem lépe. Také cítím, že mám více sebevědomí. Řešení problémů touto cestou mi přijde navíc i velmi zábavné. Je zajímavé se vžít nejen do svých pocitů, ale i do pocitů ostatních. Také mne mile překvapil přátelský přístup všech zúčastněných. Vzpomínka na rodinné konstelace mi usnadňuje rozhodování i v běžném životě. Rovněž metoda SRT ve mně zanechala pozitivní dojem. Už vím, jakou cestou bych měl v životě směřovat. Takže bych chtěl ještě jednou všem poděkovat za pěkný zážitek a zvláště pak Umay tobě, za vlídný, přátelský a profesionální přístup k věci.

Jan Novotný
vert.s@seznam.cz 722 605 157

Rodinné konstelace jsem absolvoval poprvé. Hned od samého začátku mě zaujala přívětivý přístup všech zúčastněných. Pokud se někdo s něčím podobným doposud ještě nesetkal, stejně jako já: Zprvu se může objevit nejistota, ale zároveň i otevřený prostor pro hledání odpovědí. Myslím si, že při konstelacích nejde o to, aby člověk dostal přímou odpověď, ale aby měl možnost si něco uvědomit, přemýšlet o čemkoliv, a dokázal tak v sobě otevřít nový pohled na danou situaci. V rodinných konstelacích jsem měl možnost být jako zúčastněný a zároveň v roli klienta. V životě každý z nás hraje určité role (rodič, dítě, kamarád, přítel aj. a nijak se nad tím nepozastavujeme. V rodinných konstelacích jde o to, moci roli prožít. Roli, ve které máme pocit, že jsme se ztratili a dostáváme se do oblasti citů a najednou se úplně ztratíme z pocitu běžného uvažování. Tady je určitě ten zlom, kde konečně je možné vidět situaci jinak. Každý účastník si odnese jiný pohled, ale rozhodně takový, kdy si třeba řekne: "vždyť ale i já mám podobný problém, a stejně tak i já se nad tím mohu zamyslet a nejen zamyslet..." Myslím si, že rodinné konstelace se mohou stát cestou poznání. Krásné na tom je, že nic při nich není násilné, vše je spontánní. Je možné se formou společné cesty účastníků dostat k jádru věci a forma "hry" v každém z nás jistě zanechala veliký zážitek, ale nejen ten. Otevřely se právě i nové dveře... Určitě mohu doporučit, protože žijeme v době, kdy si člověk víc a víc uvědomuje, že ve svém životě potřebuje pevné místo, ale to musí najít jen a jen sám v sobě.

Lukáš Hilman
luk.hil@centrum.cz

Ve dnech 2. a 20. 6. 2010 jsem se zúčastnila stavění konstelací u paní magistry Umay. Musím se s vámi podělit o dojmy, neboť to, co jsem zažila, bylo ohromně silné. Přestože pro sebe jsem konstelaci nestavěla (byla jsem postavena jen jako zástupce určité osoby), projevily se u mne hluboké emoce, jež vytryskly z mého nitra a které mi pomohly uvědomit si některé aspekty mého chování v rodině. Zejména se na sebe podívat zvenčí, z jiného úhlu, uvědomit si chyby, které dělám, s vědomím, že je mohu napravit. Konstelace hodnotím velmi kladně, protože byly provedeny na profesionální úrovni. Každá z konstelací byla zdárně uzavřena a bylo nalezeno její řešení. Doporučuji navštívit tyto konstelace všem, kteří potřebují pomoci s nějakým svým problémem v rodině, v práci nebo se zdravím.

Ing. Marie Brožová
www.broline.cz bro.line@worldonline.cz

Děkuji Vám Umay, opravdu moc. Ze začátku jsem přistupovala k metodě RUŠ s jistou skepsí, ale zvlášť po druhé terapii se cítím mnohem vyrovnanější, k věcem hektickým přistupuji s neobvyklým nadhledem a cítím i více energie. Opravdu zajímavá metoda.

Lenka Kadaníková
lenkakadanikova@seznam.cz

Chtěla bych se s Vámi podělit o můj velmi přínosný a navíc příjemný zážitek z terapie u Peťky, u které jsem byla na RUŠce :-) Metodu znám a nebylo to tedy pro mě nic nového co se týče praktiky, ale velmi nového, co se týče způsobu vnímání klienta a propojení poznatků a zkušeností, také z oblasti psychologie, což pro mě osobně bylo a je moc prospěšné, prostě geniální. Peťka má zájem o člověka a odhodlání mu opravdu pomoci, ale vždy záleží jen a jen na nás, jak dalece jsme odhodláni my sami, což lze touto metodou také krásně zpracovat, vyčistit :-) Když se to propojí, výsledek je úžasný a trvalý, to je na této práci a technice prostě nejlepší a sama vždy doslova více a více žasnu :-) Život se mi začal měnit před očima, uvědomovala jsem si věci, situace, ve kterých jsem dříve byla vystrašená a nejistá, s jakým nadhledem a klidem najednou dokáži reagovat, být v pohodě. Je to samozřejmě práce na delší dobu, ale hned po prvním sezení, krůčkem po krůčku, stále cítím pokrok, což je ta nejkrásnější odměna, neboť i lidé v mém okolí jsou jaksi více v pohodě a to mě moc těší. S příjemným pocitem doporučuji všem z Vás, kteří stále váháte ve svém životě něco změnit, ať už je to cokoliv. Věřím, že vlastním rozhodnutím udělat ten první krok, budete stejně mile překvapeni a Váš život se začne stávat takovým, o jakém jste vždy snili. S důvěrou, že vše je možné. Tímto Peťce ještě jednou MOC děkuji a přeji mnoho spokojených klientů, přinejmenším takových, jako jsem nyní já sama :-)

Eva Mrázková
pompoo@seznam.cz

U paní Částkové jsem absolvovala RUŠ terapii. Ničím podobným jsem nikdy před tím neprošla, takže všechno pro mě bylo nové. Byla jsem ale rozhodnuta pracovat s maximální soustředěností a co nejpoctivěji. Po těch pěti hodinách jsem byla opravdu unavená, ale velmi příjemně, asi jako po dlouhé práci s rýčem na zahradě :-) O mnoha souvislostech jsem vůbec nevěděla, jiné jsem tušila, u dalších jsem si jen utvrdila, že je již mám zpracované a necítím zášť nebo křivdu. Paní Částkové jsem vděčná za citlivé vedení a čas, který mi věnovala. Vzhledem k tomu, že jsem v sebepoznávání teprve na začátku, určitě se ještě zúčastním dalšího semináře RUŠky. Děkuji!

Kristýna Slezáková
kri.slez@seznam.cz

Terapie u Umay pro mě byla přínosná hlavně v tom, že jsem v sobě díky práci s médiem objevila psychické bloky, o kterých jsem neměla ani tušení, ale které mi hodně ovlivňují život. Po terapii se mi tyto bloky mnohem lépe čistí pomocí metody RUŠ, se kterou jsem se naučila pracovat sama na semináři u Karla Nejedlého.

Jitka Kadečková
jitka.kr@centrum.cz

Po terapii u Umay se mi daří mnohem lépe. Hladina cukru se sice snížila jenom trochu, znatelně však ubylo fyzicky nepříjemných stavů. Na rozdíl od předchozí terapie RUŠ u jiného terapeuta jsem po této neměl v dalších dnech žádné problémy s psychikou. Pouze několik hodin po terapii hrozil výbuch vzteku kvůli každé maličkosti. Do rána se situace zlepšila.

Radek Ferda
radekferda@seznam.cz 608 335 026