Jak se živit online tvorbou

4. listopadu 2022

Jak se živit online tvorbou? Náš člen, nadšený učitel angličtiny z Brna Bronislav Sobotka o tom ví dost. Za sebou má řadu úspěšných projektů včetně dvou vydaných knih nebo série videokurzů a jeho YouTube kanál odebírá přes 170 tisíc lidí.

Na Facebooku k tomu Broňa nedávno rozjel novou stránku Digitvůrce, kde se rozhodl sdílet postřehy právě ze své tvůrčí cesty — jak tvoří, podniká a jak o tom všem přemýšlí. Vedle příspěvků k naceňování nebo stanovení priorit už stihl natočit taky hodně praktické video o tom, jak vznikají jeho YouTube videa od nápadu přes scénář až po technické vybavení. Pokud sami videa tvoříte nebo byste s nimi chtěli začít, podobně ucelený přehled určitě oceníte.

Sdílení know-how a spolupráce jsou přesně tím, co nás na volnonožcích vážně baví. Dotkl se toho koneckonců i středeční příspěvek s Arnoldem. A že takových podnikatelů a tvůrců, kteří se neváhají podělit o své zkušenosti, v naší komunitě není málo.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter)

Podobné novinky

Pokochejte se

Předávat zkušenosti nejlepších českých profesionálek a profesionálů — to nás nesmírně naplňuje a baví ❣️

Chcete se teď chvíli jen tak kochat?

Nakoukněte do zákulisí natáčení nového videokurzu se sýrařkou Markétou Menšíkovou z beskydské biofarmy Menšík o mistrovství výroby sýrů a jogurtů:

Markétiny sýry odebírají nejlepší místní restaurace, ale třeba i Pražský hrad, když chce zpestřit recepci regionálními lahůdkami. Farma získala ocenění Biopotravina roku, Živnostník roku a další.

Režii za naši produkci FreeMe vedl Jiří Vacek, který své kurzy rád uvádí hláškou: „Udělejte si konečně čas na to, co jste vždycky chtěli dělat“ — například vyrábět ty nejlepší jogurty a sýry široko daleko. Markétin kurz vydáme koncem léta.

#34 Adam Zbiejczuk

Je éra sociálních sítí u konce? Co přijde po nich? Adam Zbiejczuk po 20 letech v oboru otevřeně popisuje hluboké zklamání z „enshittifikace“ sociálních médií a stavu celého odvětví. Zároveň nabízí moudré a praktické rady, na kterých platformách má dnes smysl být a proč.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

#33 Daniel Gamrot

Jak vypadá práce lektora, jehož školící den stojí 50-60 tisíc korun? Dan Gamrot, uznávaný expert na osobní produktivitu a time-management, otevřeně o cenotvorbě, vzdělávání, i dopadu AI na budoucnost práce — v nové epizodě podcastu Na volné noze s Robertem Vlachem.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

30vteřinové video z Prahy

Malé ohlédnutí za velkým červnovým setkáním pro 100 freelancerů Na volné noze Na cestě v Praze ve WorkLounge — očima videomakera Jiřího Vacka:

Jirka je také režisérem a producentem nového videokurzu Svobodné cestování, život a práce v karavanu, který na místě představili s Víťou Válkou.

#32 Dušan Janovský

Dušan Janovský je jeden z nejrespektovanějších českých expertů na vyhledávání a internetové technologie. Na volné noze působí jako spolutvůrce a konzultant vyhledávání Seznamu a je autorem legendární stránky Jak psát web i dalších užitečných webů. V našem rozhovoru jsme s Dušanem probrali zásadní otázku dneška: Končí éra klasického webu? A jak umělá inteligence mění způsob, jakým hledáme informace? Došlo ale i na jeho vášeň pro cestování – a věřte, že i tady má co vyprávět.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí