Kolik stojí vytvořit podobně úspěšný kurz jako Jak na sítě? Pusťte si krátký klip z přednášky Michelle Losekoot, kde mj. chválí přínos české freelance komunity:
Anebo rovnou skočte na celou přednášku Jak na vlastní freelance projekty, ve které Michelle vůbec poprvé rekapituluje všechny své projekty na volné noze.
Jak pomáhat lidem, kteří bojují za svobodný svět?
Každá pomoc se počítá a pomáhat může každý, shodují se zakladatelé projektu Válka online Pavel Houba a Honza Tofl v nově zveřejněné závěrečné části dlouhého 4hodinového rozhovoru s Robertem Vlachem o tom, jaké formy proukrajinské pomoci podporují a proč. Projekt na pomezí občanské publicistiky a OSINTu rozvíjí s kamarády jako bokovku při zaměstnání, na volné noze…
O víkendu jsme uspořádali členský sraz pro 100 freelancerů v krásném coworkingu Impact Hub Praha K10.
Report s fotkami a ohlasy účastníků najdete brzy na blogu. Tady je zatím půlminutové video z páteční části od fotografky a videotvůrkyně Zuzany Havlínové:
Další akce z jarní série setkání Na volné noze Na cestě se konají 7.6. v Liberci a 20.6. v Plzni — jste srdečně zváni!
Seriálů o drobném podnikání je zatraceně málo a i těch pár je dost romantických a odtržených od reality.
Medvěd (The Bear) je bezkonkurenční výjimkou, stejně jako Clarksonova farma na svém vlastním „poli“. Tady je krátká citace z minirecenze od Roberta Vlacha:
„Medvěd je jedním z nejlepších televizních kusů, jaké jsem KDY viděl.
Vypráví fiktivní příběh světoznámého šéfkuchaře, který zdědil po svém bratrovi zadluženou restauraci v Chicagu a rozhodl se dát výpověď, aby z ní udělal skvělý podnik.
Jeho střet s realitou je však krutý. Zaměstnanci na sebe neustále řvou a házejí si klacky pod nohy. Všechno je staré, rozbité, špinavé. V podniku vládne totální chaos.
Dá se to vůbec spravit?
Přinejmenším jeden člověk si myslí, že ano…“
Medvěda najdete na Disney+ (2022) a ČSFD (82 %), případně tady je trailer:
V kontextu nástupu umělé inteligence je dobré věnovat se taky právní stránce a přesně o tom, konkrétně ve vztahu k autorskému právu, mluvila před pár dny advokátka Petra Dolejšová.
Během hodinového streamu, který cílí primárně na kreativní profesionály, Petra odpovídala na dotazy mj. k tomu, jak lze výstupy AI nástrojů aktuálně využít.
„Jedna myšlenka. Říkala jsem, že aby to bylo autorské dílo, musí to vytvořit člověk, ne stroj, ne AI. A teď si představte třeba několik desítek let zpátky, kdy jsme neměli foťáky. A najednou z foťáku vylezla fotka. Taky to byl obrovský problém a říkalo se: Bude to mít autorská práva? Vždyť to nevytvořil člověk. Vytvořil to ten foťák…“
Další epizoda naší nové série rozhovorů je venku a má opět skoro 4 hodiny!
Pavel Houba je spoluzakladatel webu Válka online, který informuje o dění na ukrajinském bojišti přes známou FB stránku Válka se nikdy nemění. Projekt na pomezí občanské publicistiky a OSINTu rozvíjí s kolegy jako bokovku při zaměstnání, na volné noze.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.