Robert Vlach a mezinárodní spolupráce

12. dubna 2021

Chtěli byste na volné noze pracovat o něco víc do Evropy a do světa? Tak speciálně pro vás je rozhovor, který udělali Robert Vlach a Karel Dytrych — mj. o komunitě Freelancing.eu a mezinárodní (spolu)práci freelancerů.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

Značka: Osobně

V novém byznysovém médiu Newstream vyšel hodinový rozhovor Kataríny Krajčovičové s Robertem Vlachem o budování dobrého jména a osobních značek freelancerů, volně navazující na knihu Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové.

Jak vybudovat úspěšný podcast

Dan Tržil, jeden z průkopníkům českého podcastingu v novém rozhovoru sdílí své zkušenosti a radí, jak vybudovat úspěšný podcast. Mluví mj. taky o své cestě k tvorbě podcastů a přibližuje proces vzniku knihy Proti proudu, ve které shrnul to nejlepší ze svých podcastových rozhovorů včetně mnoha komentářů a dodatků.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Ztracenné

Michelle Losekoot je spoluautorkou nové knihy esejů pro divoké ženské duše Ztracenné, kterou vydala svépomocí s kolegy. Píše o tom sérii otevřených příspěvků s hashtagem #vydamesitosami na LinkedIn, včetně sdílení fuckupů.

Vydání knihy je nejen ukázkou prvotřídního knižního marketingu, ke kterému má Michelle blízko, ale také jednou z vlaštovek self-publishingu (vydávání knih svépomocí), jehož popularita ve světě rychle roste. Přiklání se k němu i stále více freelancerů, kterým se nepodaří najít vhodného vydavatele.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jak se mění sociální sítě

Přední český expert na sociální média Adam Zbiejczuk v podcastu WebTop100 prochází klíčové milníky své profesní kariéry a mj. mluví o tom, jakým způsobem se marketing na sociálních sítích v Česku vyvíjel. Specificky se pak věnuje taky LinkedInu coby platformě pro influencing digitálních (a jiných) profesionálů.

„Je hrozná škoda a to platí v českém online marketingu obecně, že valná většina online markeťáků má jako jediný cizí jazyk angličtinu. A tím pádem všichni čteme ty stejné americké nebo anglické zdroje, zatímco to, co se děje v sousedních zemích, nám často uniká,“ říká Adam, když vzpomíná na projekt Babel Guide, resp. komunitní akce Babel Camp a Babel Talk, které dlouho pořádal. Jak ale v rozhovoru naznačuje, myšlenka na pořádání akcí v něm pořád zůstává.

V souvislosti s tématem vývoje sociálních sítí se vyplatí připomenout i výborný Adamův článek pro Voxpot Konec éry sociálních sítí? Byla to možná jen malá a nedůležitá epizoda, ale byla to jízda.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jak na tvůrčí podnikání

Marketérka a obsahová stratéžka Bára Perglová na svém blogu v posledním roce sdílela řadu článků věnovaných tvůrčímu podnikání — v textech se věnuje mj. tomu, jak vůbec prodávat své produkty, proč tvořit značku nebo jak najít problém, který zákazníci řeší.

„Nebudeme si nic nalhávat. Trh je přesycený a šance, že podnikáte v oboru, ve kterém vám ke spočítání konkurence nebudou stačit prsty na obou rukách, je velká. Ne každý v tomhle podnikatelském boji však uspěje.“

A jestli dáváte přednost audio verzi, některé příspěvky Bára načetla v rámci svého podcastu Ze života značky, kde taky sdílí spoustu dalších, hlavně marketingových postřehů.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí