Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Eduard Hlava > Doporučení

Doporučení z první ruky

Ing. Eduard Hlava — podnikatelský poradce a obchodní analytik pro IT firmy

Zobrazuji všech 9 doporučení prezentace Ing. Eduard Hlava:
Ing. Matěj Vokáč
S Edou jsme zakládali internetový startup. Je to už pár let, ale na spolupráci rád vzpomínám. Eda řídil celý vývojářský tým čítající 10 programátorů, během roku a půl vznikl pod jeho vedením rozsáhlý šestijazyčný portál, středoevropské centrum zahraničního obchodu. Edu vřele doporučuji, je to týmový hráč a odborník s velkým přehledem v technologiích a světě e-commerce. Pro mě, jakožto spíše obchodně, než technologicky orientovaného člověka bylo také velmi příjemné a užitečné, že Eda umí srozumitelně vysvětlit čistě technologické problémy i laikům.

Ing. Matěj Vokáč

specialista na tapetování a majitel největší specializované prodejny tapet v ČR
S Edou jsem měla příležitost se setkat na více projektech a spolupracovalo se mi s ním výborně. Eda má dobré nápady, dokáže řešit malé i velké projekty. Má inovativní nápady, přichází s novými řešeními, které berou ohled na byznys. Nejvíce na něm oceňuji schopnost IT specialisty komunikovat a vysvětlovat odborné věci laikům srozumitelným způsobem. Vřele mohu Edu doporučit!

Leona Daňková

PR a marketingový specialista
www.taktiq.com
S Edou jsem spolupracoval v letech 2011–2013. Úspěšně rozvíjel svou IT společnost. Vnímám, že Eda vybudoval firmu zejména na své otevřené a přátelské povaze. Pro svou společnost získával velké zakázky u významných korporací a institucí. Vždy dbal na to, aby dodal vše co slíbil – včas, v daném rozpočtu a v dané kvalitě. Eda má mimořádně dobré analytické schopnosti. Díky nim dokáže vnímat příležitosti, potenciál, ale i nedostatky jakéhokoliv byznys systému. Zároveň umí navrhnout taková řešení a opatření, která efektivně vedou k vytyčenému cíli. Edu osobně doporučuji. Spoluprací s ním získáte důvěryhodného a schopného partnera pro rozvoj vašeho byznysu.

Tomáš Havrda

spoluzakladatel programu Golden Flower
www.ica-centrum.eu
Chci podpořit vaše rozhodnutí o spolupráci s Edou. Proč? Potkali jsme se před 3 lety. Měl jsem to štěstí, že nám Eduard svěřil tvorbu nového firemního webu. Při jeho realizaci jsem měl možnost poznat, jak jeho firma a především on funguje. Obrovské nadšení do každodenní práce a velká výdrž. Sobotní emaily ve 3 hodiny ráno nebyly výjimkou. Pozitivní zkušenost jsem si o několik měsíců později rozšířil na druhém společném projektu. Opět se jednalo o redesign webu, a já můžu říct, že technická znalost a úroveň, jakou byl celý projekt zrealizován, byla pro mě moc milou zkušeností. Edo díky, držím palce v nových projektech.

Marek Mencl

Digital Project Manager
www.pabeni.cz ~ marek@pabeni.cz
S Edou jsem velice rád spolupracoval rok (2015–2016) na jednom větším a několika menších projektech. Edovi je vlastní analytické myšlení, dokáže jasně formulovat texty a dát výbornou zpětnou vazbu. Nad čím žasnu je, jak neskutečně rychle se Eda učí. Je mu přirozená až dětská zvědavost, díky které se dokáže velmi rychle ponořit do problematiky a jít k podstatě věci. Často mě překvapoval i Edův intuitivní cit pro detaily, zvlášť u klientských rozhraní, kde dokázal vnímat maličkosti utvářející dojem zákazníků z celku.

Tomáš Vrzala

Product Manager
www.bileto.com ~ tomas.vrzala@bileto.com
Eda byl první člověk, který mě v roce 1996 připojil k internetu a stal se tak, zřejmě navždy, mým ITC guru. Má lví podíl na rozvoji Economie Online (ihned.cz), kterou jsme spolu řídili a jsem rád, že díky němu tato jinak poměrně konzervativní korporace držela prst na (technologickém) tepu doby. Eddie je totiž více než kompetentní IT developer, ale také mimořádně schopný a zodpovědný manažer. Byly doby, kdy post IT náměstka na SFŽP býval i politickou trafikou. Díky Edovi jsme tam přestali být ve vleku informačních hochštaplerů a začali věci dělat efektivněji, moderněji, rychleji a mnohem levněji. Když se můžete spolehnout na bezpečné IT, máte vyhráno i při rozdělování cca 30 miliard Kč ročně. Teplé místo mu nestačilo a když vše šlapalo bez něj, rozhodl se vybudovat vlastní firmu. To se mu povedlo a reference by měl psát spíše on na mě, než já na něho. Málokdy potkáte někoho, kdo v sobě spojuje odbornou a manažerskou kompetenci a také etickou integritu tak, jako je to v případě Edy Hlavy. Není tedy otázkou zda ho doporučit, ale jak svoji referenci přiměřeně a preventivně zkrátit, aby objekt hodnocení nezpychnul :-)

Petr Štěpánek

petr.stepanek@cvut.cz
S Edou jsem spolupracoval na realizaci několika významných projektů jak pro komerční sféru, tak i pro státní instituce a byla to pro mě spolupráce inspirativní. Na Edovi oceňuji celkový přístup k řešení projektů, především pak jeho schopnost dotahovat věci do konce, obsáhlé technické znalosti a byznysový vhled. Pro Edovu otevřenost, se kterou přistupuje jak k zákazníkovi, tak ke kolegům, mohu jeho služby jen doporučit.

Martin Herain

martin.herain@xanadu.cz ~ 777 925 232
S Edou jsem se prvně setkala v digitální divizi Economie, největšího vydavatele ekonomických titulů, kde jsme přebírali informace z webu o exportu, který tehdy Eda provozoval. Na stejném pracovišti se posléze vypracoval na šéfa vývojářů a zástupce ředitele. Již tehdy prokázal, že rozumí nejen technologiím, ale je schopným manažerem jak projektů, tak lidských zdrojů. Tyto své schopnosti využil později i ve své vlastní firmě. Publikační platformu, kterou vyvinula jeho společnost, jsme využívali pro korporátní weby ve vydavatelství Economia a Tablet Media. Na Edovi si cením zejména toho, že dokáže zanalyzovat a uchopit zájmy malých firem, korporací i státní správy a navrhnout jim adekvátní technologická řešení. Stejně jako Edovy odborné znalosti a manažerské dovednosti, oceňuji jeho „goodwill“ – práci pro nadaci Dobrý skutek, která efektivně a transparentně pomáhá těm nejpotřebnějším.

Markéta Houdková

ředitelka kanceláře generálního ředitele Vltava Labe Media
www.vlmedia.cz ~ marketa.houdkova@vlmedia.cz
Edu znám z projektu internetového startup portálu středoevropského obchodu, jehož jsem byl členem. Už tehdy mě u Edy, jako vedoucího týmu programátorů, zaujala nevšední kombinace technického experta a schopného manažera s výbornou komunikací na všech úrovních. Nijak mě proto neudivuje jeho další úspěšné působení v Ihned.cz a rovněž při rozvoji jeho vlastní IT firmy, jejíž služby využila i naše společnost. U Edy oceňuji jeho efektivní přístup jak při řešení strategických záležitostí, tak při řešení detailů a vážím si jeho lidsky-férového chování obecně.

Jiří Janeček

ředitel a spolumajitel výrobní společnosti
www.jk-machinery.cz
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS