Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. MgA. Helena Bezděková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. MgA. Helena Bezděková — psycholožka, psychoterapeutka, lektorka seberozvojových nejen tanečních kurzů, supervizorka a koučka

Zobrazuji č. 110 z celkem 41 doporučení prezentace Mgr. MgA. Helena Bezděková:
Prožívala jsem těžké období, a tak jsem se rozhodla pro psychoterapii. Dostala jsem kontakt na Helenu Bezděkovou a hned při prvním setkání jsem cítila oporu a vřelost. Díky jejímu profesionálnímu přístupu, který je spojen s citlivostí a vnímavostí, jsem neměla problém se plně otevřít a prozkoumávat své potíže. Touto cestou bych chtěla ještě jednou za vše poděkovat. Moc mi to pomohlo, a proto psychoterapii pod vedením tak skvělé terapeutky jako je Helena Bezděková mohu jen doporučit.

Radka Š.

Workshop „Body in Movement“ v Českém Krumlově byl jedním z největších zážitků, které jsem si odtamtud odvezla – šel do hloubky a moc mě bavil. Dokázala jsem se v jeho průběhu postupně úplně uvolnit a na konci byla překvapená, že se můžu cítit tak dobře! Zajímavá byla jak práce ve skupině, tak samostatné výstupy. Opravdu hezky strávený čas v pohybu a mnoho podnětů k pozdějšímu zpracování. Velké díky lektorce!

Tereza Ritterová

studentka
Helena je žena velké hloubky. Při setkání jsem okamžitě cítila vztah k ní a bylo mi příjemné s ní sdílet. Je intuitivní, silná, praktická a milá – což mi pomohlo namířit myšlení pozitivnějším směrem. Helena je opravdu talentovaná terapeutka a skvělý člověk.

Liesel B.

právnička
Na kurzu „Ženy, které tančí s vlky“ jsem se každých 14 dní moc těšila. Na dvě hodiny jsem vždy skrze příběh Vasilisy kontaktovala svoje nitro, zapomněla na okolní svět a ponořila se do tance. Helena inspirovala výběrem hudby a jemným vedením, kdy nám nechávala spoustu prostoru na vlastní fantazii. Každou lekci měla profesionálně připravenou s velkou péčí. V kurzu jsem našla spoustu odpovědí na nejniternější otázky a nové přítelkyně. Mohu každému jen doporučit!

Dana R.

Černošice
Na kurz „Ženy, které tančí s vlky“ jsem se pokaždé velmi těšila. Skupina byla moc fajn a Helena umí vytvořit bezpečný prostor, kde si člověk může vyzkoušet i vystoupení z komfortní zóny, ale nemusí, když nechce. Co očekávat? Intuitivní tanec, prohlubování respektu k sobě sama, následování pocitů a tělesných impulsů, takže lepší vnímání svého těla, super hudbu a přívaly hravosti a radosti. To celé protkané příběhem z knihy Ženy, které běhaly s vlky, který umí Helena srozumitelně přiblížit. Vždy jsem odcházela plná energie a dobré nálady a moc se těším na další kurz!

Eva Sochorová

S Mgr. MgA. Helenou Bezděkovou jsem se seznámila na tanečně terapeutickém kurzu Prožitek flamenca, kde působila jako velmi schopná tlumočnice ve španělštině a zároveň i jako výborná organizátorka. Začaly jsme spolupracovat a za poslední dva roky jsme realizovaly již několik vícedenních tanečně pohybových seberozvojových programů. Velmi oceňuji její kreativitu při tvorbě programů a snahu co možná nejvíce přizpůsobovat jejich náplň potřebám účastníků. Při vedení skupiny je jemná, citlivá, flexibilní a terapeuticky kompetentní. Efektivitu její práce zvyšuje orientace na propojování emočně laděných zážitků s kognitivními obsahy (uvědoměním, interpretací, porozuměním atd.), které jsou pro uskutečnění případné pozitivní změny na straně účastníků tolik potřebné. Díky vzdělání absolvovanému na 2 vysokých školách a dalším dlouhodobým výcvikům v gestalt terapii, v somatické terapii a arteterapii, disponuje komplexním náhledem na řešenou problematiku a může využívat širokou paletu technik.

PhDr. Jaroslava Dosedlová, Ph.D.

autorka knihy Terapie tancem (vyšla v nakladatelství Grada r. 2012)
S Helenou Bezděkovou jsem se seznámil zhruba před 2 roky, kdy jsem začal strachy panikařit. Prožíval jsem období, kdy toho na mě bylo moc, začínal jsem cítit, že stavy, kterým propadám, jsou čím dál intenzivnější, strach mě začínal svazovat, přestával jsem tomu všemu rozumět. Po několika týdnech váhání jsem se překonal a zavolal na telefonní číslo Terapie.info, kde se mi nejdříve nikdo neozval, ale po malé chvíli mi číslo volalo zpět a ozval se milý hlas, který mě vyslechl a uklidnil mě. V této chvíli jsem ještě netušil, že naše spolupráce bude trvat tak dlouho. V této chvíli jsem ani nevěděl, co je psychoterapie, a co mi může přinést. Byl jsem přesvědčen, že psychologie a psychiatrie nemá lidskou tvář. Po tomto telefonátu jsem však byl přesvědčen, že to musím zkusit, a domluvili jsme se na schůzce. Dnes již vím, že se nebylo čeho bát. Zpočátku jsem tomu sice nevěřil, ale Helena mě svojí terapií přesvědčila, že to funguje. Pomohla mi zase najít cestu, jak se zbavit mých strachů a naučit se s nimi vycházet, i když je to opravdu těžké. Helena mě dokázala vždycky chápavě vyslechnout a vždy se mi snažila vyjít vstříc. Naučila mě víc se zajímat o duši a pracovat na sobě. Díky ní jsem si uvědomil spoustu věcí, které jsem dříve přehlížel a nevěděl o nich. Vrátila mi zpět, co jsem začínal ztrácet, a zase jsem nabyl částečně ztracené sebevědomí. A za to jí moc děkuji! Její terapie má smysl a kdo se toho bojí, tak ať se nebojí, stojí to za to!

Vít Skořepa

Ráda bych všem doporučila v podstatě jakýkoliv workshop vedený Helenou Bezděkovou :) Já jsem se zúčastnila kurzu s prvky taneční terapie a byla jsem velice překvapená, jak moc mohou různé pohybové a taneční techniky odblokovat problémy, které jsem si schovávala uvnitř. Na semináři jsem si sice na jednu stranu hodně pobrečela, ale bylo to velmi úlevné a pomohlo mi to vyřešit nejeden problém. Na druhé straně zde bylo i mnoho smíchu, zábavy, tolik solidarity a podpory od cizích lidí jsem ještě nezažila! Jsem velmi vděčná, že jsem workshop navštívila, budu na něj vzpomínat a z něj čerpat ještě hodně dlouho!

Markéta Polášková

Měla jsem možnost zúčastnit se Helenina workshopu „Body in Movement“ (projekt Gate to Social Art v Českém Krumlově) a byla jsem překvapena, jak jsem se v přítomnosti ostatních mohla jednoduše otevřít. Různá cvičení mi pomohla, abych cítila své tělo, napojila se na skupinu díky různým způsobům pohybu, pohybům primitivní exprese a hudebním nástrojům. Ráda jsem Tě poznala, děkuji!

Mathilde Sauvage

studentka designu, Belgie
Když jsem šla na Taneční ladění s Helenou Bezděkovou, měla jsem náladu pod psa a nechtělo se mi mezi lidi. Ale na semináři panovala velmi uvolněná atmosféra s příjemnou ženskou energií, takže jsem nakonec odcházela dobře naladěná a bez napětí. Společně jsme si hrály, veselily se, ale také se nořily hluboko do sebe a sdílely to, co obvykle s ostatními nesdílíme. Malá skupina navíc umožnila lepší propojení mezi námi. Helena rozhodně umí ostatní inspirovat a svojí bezprostředností a laskavostí asi dokáže přivést k tanci i ty nejvíce uzavřené :)

Míša Pavlíková

Všeradice
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS