Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Helena Jiráková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Helena Jiráková — grafička, ilustrátorka a výtvarnice

Zobrazuji všechna 3 doporučení prezentace Mgr. Helena Jiráková:
S Mgr. Helenou Jirákovou spolupracuje Nakladatelství Epocha již více než rok. Za tu dobu jsme ji mohli poznat jako invenčního a spolehlivého spolupracovníka. Nejvíce si ceníme její profesionality podložené výtvarným vzděláním; navíc se ve výtvarném umění i designu nadále vzdělává, což není v oboru běžné. Proto jí nezadáváme jen konkrétní objednávky na grafické práce, ale jako odbornou konzultantku ji zveme i k posuzování prací dalších grafiků našeho nakladatelství. Helena Jiráková totiž dokáže vystihnout pozitiva výtvarných návrhů stejně jako poukázat na případné nedotaženosti, přičemž je schopna svoje posudky podložit věcnými a argumentačně přesnými stanovisky. To je ovšem samozřejmostí i u jejích vlastních návrhů; ty vypracovává vždy ve více variantách a má zájem naslouchat našim návrhům a respektovat naše preference a komerční potřeby. Na přístupu Heleny Jirákové oceňujeme dále její ochotu a časovou flexibilitu. Dalo by se říci, že grafickou podobu edic, které má v nakladatelství Epocha na starosti, vnímá jako „svou vlastní" - nejde o chladný odtažitý přístup, ale o osobní zájem na výsledku společné práce. Jsme rádi, že spolupráce našeho nakladatelství s Helenou Jirákovou trvá a může se rozvíjet i nadále.

Mgr. Zdeněk Pobuda

ředitel Nakladatelství Epocha
www.epocha.cz
S Mgr. Helenou Jirákovou spolupracujeme při vytváření grafických návrhů nejen katalogů, knih, ale i drobných zakázek. Její grafický záběr je široký a umožňuje nám realizovat zakázky v kvalitě, která je vysoce nadprůměrná. V neposlední řadě je třeba ocenit i rychlou komunikaci, vstřícnost a trpělivost při jednání se zákazníky.

Karel Novotný

Trifoil – grafické papíry, Jihlava
www.trifoil.cz
Základní škola a mateřská škola Pozořice s Mgr. Helenou Jirákovou spolupracovala na vytvoření nového školního loga. Spolupráci s touto spolehlivou a kreativní grafičkou můžeme jen doporučit. Oceňujeme otevřený a trpělivý přístup, příjemnou komunikaci, postup podle společných dohod a především vysokou úroveň grafického designu. Se spoluprací jsme nadmíru spokojeni a rádi se na Helenu Jirákovou obrátíme s další zakázkou.

Marta Holbová

ZŠ a MŠ Pozořice
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS