Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Iva Vávrová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Iva Vávrová — tlumočnice, překladatelka a korektorka anglického jazyka

Zobrazuji všech 5 doporučení prezentace Mgr. Iva Vávrová:
Spolupracoval jsem s Ivou na dvou druzích projektů. V rámci překladů pro politickou práci v českém i evropském parlamentu vždy odvedla přesnou a rychlou práci s vysokou mírou samostatnosti. V překladech textů umělečtějšího typu (texty k hrám De la Bête a Legie: Sibiřský příběh) pro Rolling vždy předvedla profesionální práci s citem pro smysl a zabarvení textu, smysluplnou lokalizaci a splnila s rezervou dané termíny. Spolupráci můžu jenom doporučit jak pro CZ > EN, tak pro opačný směr překladu.

Mgr. David František Wagner

politický poradce, Pirátská strana
david.wagner@pirati.cz
Cílovým čtenářem Iviných překladů jsem už řadu let – především v online, ale i v offline prostředí. Ve všech těchto případech její profesionální práce, pečlivost a odhodlání zajistit co nejvyšší kvalitu dopomohly k úspěchu celého projektu. Její překlady z češtiny do angličtiny respektují zdrojový text a předávají nejen význam, ale i atmosféru originálu, což rozhodně není ani jednoduché, ani samozřejmé. I jen na základě své práce si Iva vybudovala kvalitní reputaci, a já ji proto mohu jen doporučit. Pokud potřebujete zpracovat rozsáhlý projekt, v němž musí překlad zohlednit i kulturní posuny a odlišné úhly pohledu cílového publika, je Iva odbornice pro vás.

Petr Špiřík

ředitel informační bezpečnosti, PwC
S Ivou Vávrovou mám to potěšení spolupracovat na našem akademickém časopise. Slečna Vávrová je velice schopná a má výborné jazykové dovednosti. Její služby mohu vřele doporučit.

Mgr. Zuzana Marie Kostićová, Ph.D.

Katedra religionistiky HTF UK
zuzana.kosticova@htf.cuni.cz
Na Ivu jsme se obrátili se zakázkou na překlad naučné stezky v okolí památníku Lety. Iva práci vykonala velmi svědomitě, bleskurychle si poradila s odbornou terminologií a domluva s ní byla velmi příjemná a svižná. S prací Ivy jsme byli velmi spokojeni. Od té doby jsme ji oslovili na další projekty, ať už proofreading českého textu či překlady do angličtiny. Spolupráci s Ivou mohu velmi doporučit, zvláště oceňuji pečlivost a důslednost.

Mgr. Anna Míšková

historička v Muzeu romské kultury
letypamatnik.cz/en/uvod/educational-trai… ~ holokaust@rommuz.cz
Vždycky jsem si myslel, že docela umím anglicky, ale od paní kolegyně Vávrové je to úplně jiná liga. Je to fakt angličtina. Doporučuji!

Zdeněk Vojtíšek

religionista, Husitská teologická fakulta UK
zvojtisek.cz
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS