Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Iva Vávrová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Iva Vávrová — tlumočnice, překladatelka a korektorka anglického jazyka

Zobrazuji všechna 4 doporučení prezentace Mgr. Iva Vávrová:
Spolupracoval jsem s Ivou na dvou druzích projektů. V rámci překladů pro politickou práci v českém i evropském parlamentu vždy odvedla přesnou a rychlou práci s vysokou mírou samostatnosti. V překladech textů umělečtějšího typu (texty k hrám De la Bête a Legie: Sibiřský příběh) pro Rolling vždy předvedla profesionální práci s citem pro smysl a zabarvení textu, smysluplnou lokalizaci a splnila s rezervou dané termíny. Spolupráci můžu jenom doporučit jak pro CZ > EN, tak pro opačný směr překladu.

Mgr. David František Wagner

politický poradce, Pirátská strana
Cílovým čtenářem Iviných překladů jsem už řadu let – především v online, ale i v offline prostředí. Ve všech těchto případech její profesionální práce, pečlivost a odhodlání zajistit co nejvyšší kvalitu dopomohly k úspěchu celého projektu. Její překlady z češtiny do angličtiny respektují zdrojový text a předávají nejen význam, ale i atmosféru originálu, což rozhodně není ani jednoduché, ani samozřejmé. I jen na základě své práce si Iva vybudovala kvalitní reputaci, a já ji proto mohu jen doporučit. Pokud potřebujete zpracovat rozsáhlý projekt, v němž musí překlad zohlednit i kulturní posuny a odlišné úhly pohledu cílového publika, je Iva odbornice pro vás.

Petr Špiřík

ředitel informační bezpečnosti, PwC
S Ivou Vávrovou mám to potěšení spolupracovat na našem akademickém časopise. Slečna Vávrová je velice schopná a má výborné jazykové dovednosti. Její služby mohu vřele doporučit.

Mgr. Zuzana Marie Kostićová, Ph.D.

Katedra religionistiky HTF UK
Na Ivu jsme se obrátili se zakázkou na překlad naučné stezky v okolí památníku Lety. Iva práci vykonala velmi svědomitě, bleskurychle si poradila s odbornou terminologií a domluva s ní byla velmi příjemná a svižná. S prací Ivy jsme byli velmi spokojeni. Od té doby jsme ji oslovili na další projekty, ať už proofreading českého textu či překlady do angličtiny. Spolupráci s Ivou mohu velmi doporučit, zvláště oceňuji pečlivost a důslednost.

Mgr. Anna Míšková

historička v Muzeu romské kultury
letypamatnik.cz/en/uvod/educational-trai…
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS