Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jaromír Dvořáček > Doporučení

Doporučení z první ruky

Jaromír Dvořáček — krizový a projektový interim manažer pro IT

Zobrazuji č. 110 z celkem 18 doporučení prezentace Jaromír Dvořáček:
Na spolupráci s Jarkem mě baví jeho široké znalosti, ať už praktické nebo teoretické. Dokáže problém rozebrat a navrhnout několik možných řešení a k tomu spoustu dobrých nápadů. Co ale oceňuji nejvíc je jeho otevřený a upřímný přístup. Občas tu pravdu nechcete slyšet, ale Jarek vám jí řekne a vy s tím konečně něco uděláte! :)

Petr Šulc

www.petrsulc.com
S Jaromírem a jeho týmem pracuji více než rok a půl. Řešili pro naši společnost kompletní serverovou architekturu internetových stránek extra.cz, migraci k novému server hostingu a optimalizaci výkonu serverové části. Pokud si chcete být jisti profesionálním, rychlým a fundovaným přístupem, najměte jej!

Lukáš Marek

produktový manažer eXtra.cz
https://www.linkedin.com/in/mareklukas/ ~ lukas_marek@centrum.cz
Měla jsem šanci zažít Jarka vstoupit do projektu redesignu webu ve chvíli, kdy selhávalo projektové vedení a práce byla v rukách skupiny freelancerů. Jarek nakonec vedl projekt komplet celý, získal si důvěru klientů i celého týmu a dotáhl ho jako MVP pro americký trh v šibeničním termínu. Velmi mu tehdy pomohly jeho komunikační schopnosti, zkušenosti s vedením týmu na dálku a v neposlední řadě jeho zkušenosti s vývojem a technickým supportem. Myslím, že všichni z tehdejšího týmu, včetně klientů, by za něj za vedení webových projektů dali ruce do ohně :)

Michaela Fischerova

Marketing & UX Strategist
Když jsem se s Jaromírem setkal během krize u našeho projektu, velmi záhy mě podvědomí donutilo zamyslet se, co mě na komunikaci s ním tak baví. A nebylo složité na to přijít. Jaromír pro mě představuje spojení přátelského jednání a profesionálního přístupu – odvedená práce je až strojově přesná, ale jednání vřelé. Náš projekt se potýkal se situací, kdy do nepřipravené a neoptimalizované webové aplikace skokově narostl počet uživatelů. Stávající technické řešení nemělo šanci takové navýšení zvládnout a zákonitě přišel kompletní pád. Jaromír vybral vhodný dedikovaný server a nasměroval rychlou i budoucí optimalizaci aplikace. Spolupráce byla velmi intenzivní a Jaromír ji zakončil předáním projektu – co se podařilo a je dokončeno, co je nutné dokončit a co by bylo dobré do budoucna, aby se situace neopakovala. Ať už s ním řešíte cokoliv, vnímejte každé slovo a nechte na sebe působit Jaromírovy zkušenosti s vedením projektů. U nás krizi vyřešil a zároveň mi ukázal, co dělat jinak. Jaromír je i nesmírně silný v psychologické oblasti, kterou pro projektový management a práci s lidmi jako „výrobními zdroji“ považuji za jedno z nejdůležitějších. Dokáže velmi rychle vycítit silné a slabé stránky členů týmu a podle toho s nimi i pracuje. Dozvíte se tak, v jakých faktorech máte ve svých lidech zlato a kde si je naopak máte pohlídat nebo co předat někomu jinému. Zachová klidnou hlavu a dobrou náladu, i když si myslíte, že nejhorší chvíle už nastala. A věřte, že právě to se u nás stalo a vím o čem mluvím.

Zdeněk Seidl

projektový manažer
ja@zdenekseidl.eu ~ 728 772 551
Jaromír je člověk, na kterého je možné se 100% spolehnout. Na rovinu řekne co má smysl a co ne (i když to občas bolí). A hlavně nenechá nikoho ve štychu. Má dar nejen zamířit na cíl, ale i zuby nehty se k němu dopracovat, popřípadě „došťouchat“ k němu lidi v týmu. Děkuji za veškerou pomoc i konzultace.

Jirka Ettler

inovuji.com ~ jiri.ettler@gmail.com ~ 774 678 248
S Jarkem a jeho týmy pracuji na různých projektech už skoro 10 let, a i když jsem během té doby potkal spoustu jiných systémových administrátorů, u nikoho z nich jsem dosud nenarazil na takovou kombinaci expertízy, prozákaznického přístupu, organizačních schopností a bezproblémové komunikace. Doufám proto, že mi Jarek neuteče do jiného oboru a budeme se společně starat o naši infrastrukturu ještě aspoň dalších 10 let.

Matěj Novák

ředitel Czech Publisher Exchange
www.cpex.cz ~ matej@cpex.cz
Jaromíra znám již několik let a vždy mě dokáže motivovat do další práce. Přichází s novými nápady jak vylepšit pracovní postupy a zároveň si drží nadhled při řešení problémů. Dokáže posunout správným směrem a v krizi, kdy člověk neví co dřív, umí správně nastavit priority pro řešení úkolu tak, aby se dosáhlo stejného cíle, ale za kratší dobu a s menší bolestí. Jelikož má velké zkušenosti jako systémák i jako programátor, je pro řízení týmů ideální – vidí prostě do toho a tím pádem jako manažer není jen loutkou, ale opravdu ví co je potřeba a řídí správným směrem ke spokojenosti jak týmu, tak zákazníka. Má velkou schopnost vysvětlit IT problematiku i nedotčenému člověku, tudíž zákazník se necítí ošizen a tím pádem má i představu o navrhovaném řešení co se serverů, nastavení a programování týče.

Ladislav Novák

Linux/Unix Administrátor
Jaromír naší firmě pomohl stát se ziskovou. Jednoduše nám ukázal, jak o zakázkách přemýšlet, jak je naceňovat a jak se jistit, abychom nekončili v mínusu. My ze samého nadšení o téhle stránce věci příliš nepřemýšleli. Už to by bohatě stačilo, abych ho doporučovala všude, kudy chodím. Ale plně jsem jeho schopnosti docenila až když dlouhodobě onemocněla moje společnice, klíčová osoba ve firmě. Jaromír mi pomohl zdárně dotáhnout všechny zakázky, vyjednal podmínky u dlouhodobě neplatících klientů a peníze skutečně získal. S jeho pomocí jsem firmu dokázala uřídit ke zdárnému konci a poplatit veškeré závazky s čistým štítem. Situaci, která pro mě mohla skončit finanční katastrofou, jsem díky Jaromírovi ustála s čistým štítem a v kladných číslech. Nikdy mu za to nepřestanu být vděčná.

Leňa Liebichová

CopyCon
lejdulka@gmail.com
S Jaromírem jsem spolupracoval na výkonnostní optimalizaci staršího e-learningového CMS, který čelil několikanásobnému skokovému nárůstu konkurenčních uživatelů. Jaromír pro platformu nasadil zcela novou infrastrukturu a poskytl výborné poradenství při eliminaci výkonnostních hrdel ve zdrojovém kódu. Po nasazení automatického monitoringu nového řešení držel po značnou dobu 24 hodinový oncall, aby co nejrychleji vyřešil případné problémy.

David Kaštánek

DevOps Engineer
https://www.linkedin.com/in/kastanek/
Potřebovali jsme spustit webovou stránku na americkém serveru pod jiným CMS, než které je použito pro zbytek našeho současného webu. Pan Dvořáček nám maximálně pomohl a vše i přes šibeniční termíny proběhlo v naprostém pořádku.

Lenka Zdobinská

jednatelka
www.blazek-glass.com
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS