Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Judita Matyášová > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Judita Matyášová — novinářka a publicistka

Zobrazuji č. 1116 z celkem 16 doporučení prezentace Mgr. Judita Matyášová:
Judita Matyášová se při každém našem společném projektu osvědčila výbornou znalostí jak řady společenských témat (zejména kulturně-historických), tak mediálního prostředí, se kterým umí efektivně pracovat. Ke spolupráci jednoznačně doporučuji!

Jitka Pánek Jurková

ředitelka Českého centra Brusel
https://brussels.czechcentres.cz/cs/
I když bych to před deseti lety netipovala, postupně jsem se z pedagožky, lektorky, kurátorky i kulturní aktivistky stala také osobou odpovědnou za komunikaci s médii a PR, a to hned v několika velmi odlišných projektech. Před deseti lety jsem také potkala Juditu. Z našich pracovních schůzek se staly přátelské. A s přibývajícími povinnostmi jsem postupně zjistila, že nutně potřebuji i její odborné služby, školení. Konzultace, analýzy možností našich projektů, přísná a věcná kritika toho, co jsme potřebovala sdělovat médiím, spojené s opravdovým zájmem o obsah mojí práce a aktivní podporou. To vše se pro mne stalo nepostradatelné. Stejně jako její trpělivé opakování toho nejpodstatnějšího, které způsobilo, že při každé připravované tiskové zprávě nebo jiném mediálním výstupu pomyslím: „Co by na to řekla Judita?“ Díky!

Pavla Váňová Černochová

zástupce vedoucí Podbrdského muzea
www.podbrdskemuzeum.cz
Judita Matyášová stála za medializací řady mých uměleckých i aktivistických projektů. V případě mého asi nejznámějších projektu Umění zabíjet to byl právě její rozhovor v Lidových novinách, který odstartoval rozsáhlou diskusi o projektu ještě před tím, než byl vůbec skutečně vystaven. Na rozdíl od mnohých jiných novinářů nečerpala jen ze zaslané tiskové zprávy, ale snažila se jít dál, sejít se a udělat rozhovor. Vždy pokládala konkrétní otázky k věci, neklouzala po povrchu a při závažnějších tématech nepostrádala empatii.

Lukáš Houdek

fotograf, koordinátor projektu Hate Free
www.hatefree.cz
Spolupráce s Juditou Matyášovou je vždy velmi příjemná a produktivní. Judita má nápady a postřehy, kterými často předčí o několik týdnů jiné novináře. Pracuje svižně, reaguje operativně, ke všemu s inteligencí, nadšením a citem. Těším se na vše další, co nás spolu potká.

Kamila Hladká

knižní editorka a nakladatelka Dcera sestry
Judita Matyášová vás dokáže nasměrovat k velice praktickému a efektivnímu přístupu k mediální práci. Vychází přitom z mnohaleté novinářské zkušenosti. A má také dnes obzvlášť cenný srdcařský přístup k novinařině – je z ní cítit, že ji bere jako poslání.

Michael Vlček

tiskový mluvčí Velvyslanectví Kanady v ČR
www.canadainternational.gc.ca/czech-tche…
Na paní Matyášovou jsem se obrátila s prosbou o rady a doporučení, jak vůbec začít s PR, jak se ve všem zorientovat, jak přizpůsobit skladbu webových stránek a jak vzbudit zájem médií o dané téma. Měly jsme společně osobní konzultaci v délce 90 minut, kde mi vysvětlila jak vše v PR chodí, jak k věci přistupovat, pobavily jsme se detailně o mém tématu a doporučila mi vhodný konkrétní postup. Konzultace byla jasná, stručná a velmi přínosná. Dostala jsem také kopu námětů, odkazů a zdrojů, ze kterých mohu čerpat dále a své znalosti rozšiřovat. Je vidět, že paní Matyášová je naprostým profíkem ve svém oboru. Její služby velmi doporučuji.

Kateřina Mlčková

event a PR manažerka
kacka.mlckova@gmail.com
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS