Mgr. Kateřina Petríková

copywriterka, obsahová marketérka a konzultantka, lektorka copywritingu

Dejme světu jen slova, která stojí za sepsání.

Jsem vystudovaná novinářka na volné noze a více než 12 let mě živí tvorba textů, které žijí. Zabývám se především oblastí cestovního ruchu, sportu, outdooru a zdravého životního stylu, ale blízká mi jsou i témata udržitelnosti, designu a stavebnictví.

Téměř 10 let jsem byla šéfredaktorkou webu HedvabnaStezka.cz, spolupracovala jsem na festivalech ObzoryExpediční kamera, tvořila texty pro lifestyle magazín Travel Life či Svět outdooru, Německou turistickou centrálu nebo web Ostravainfo.cz. Workshopy copywritingu jsem pořádala pro Kraj blanických rytířů, Destinační společnost pro TO Krkonoše, Centrálu cestovního ruchu Olomouckého kraje a další.

  • Copywriting a redakční práce – Textuji weby, provádím editace a korektury češtiny, vymýšlím redakční strategie obsahu, připravuji tiskové zprávy, zpracovávám reportáže a rozhovory, kreativně píšu pro online/offline magazíny či blogy.
  • Obsahový marketing a konzultace – Podpořte svůj podnikatelský projekt kvalitním a promyšleným obsahem. Navrhnu vhodnou strategii a pomůžu s její realizací.
  • Školení a workshopy – Copywriting a přípravu textů (především pro oblast cestovního ruchu) vyučuji po celé republice. Školení pořádám na míru a tak, aby bylo co nejvíce praktické a jeho výstupy jste mohli ihned využít.

Texty určené pro digitální média vždy zpracovávám s ohledem na optimalizaci pro vyhledávače. SEO a linkbuilding jsou také přirozenou součástí mých školení a konzultací.

Procestovala jsem přes 50 zemí světa, miluji nocování pod stanem a každý okamžik strávený venku pod širým nebem. Jsem praktikující jogínkou a lektorkou, příležitostnou ultra běžkyní, sportovní lezkyní se strachem z výšek a každodenní výletnicí a vyznavačkou myšlenky Štěstí píše bílou.

Vybrané reference:

  • Travelbakers – realizace školení a přednášek na téma obsahového marketingu v cestovním ruchu pro mnohé klienty
  • Ostravainfo.cz – konzultace a školení na téma přípravy textů o atraktivitách v regionu
  • Kraj Blanických rytířů – školení copywritingu v cestovním ruchu
  • Svět outdooru – pomoc s vytvářením kampaní pro klienty, tvorbou obsahu pro TRAVEL LIFE či HedvabnaStezka.cz a podílení se na organizaci festivalu Obzory
  • Olomoucký kraj – konzultace textů na turistickém webu i v mobilní aplikaci
  • Olsakovi.cz – textace kategorií eshopu, pomoc s přípravou obsahu pro inzerci
Mgr. Kateřina Petríková

Kontakty

Mgr. Kateřina Petríková
Komenského 241
Židlochovice (Jihomoravský kraj)
667 01
Mobil:721 466 419
Email:kat.smolova@gmail.com
Web:www.katerinapetrikova.cz
Účet:670100 – 2210699410/6210 (mBank)
IČ:01552686

Doporučení
z první ruky

Katku Petríkovou jsem oslovil po dobré zkušenosti s její redakční prací, aby nám pomohla zrevidovat texty na webu www.visitostrava.eu a upravit je tak, aby byly přehlednější pro čtenáře a úspěšnější ve vyhledávačích. Zároveň jsme se domluvili na organizaci školení tvůrčího psaní a optimalizace pro kolegy. Samotné školení nás v mnohém posunulo o pořádný kus dopředu a kolegy namotivovalo do další práce. Modelové texty nám slouží jako dobrý příklad při tvorbě nových, atraktivnějších článků.

Jiří Šimon

ředitel informačních center a destinačního managementu Ostrava