Doporučení z první ruky

PharmDr. Margit Slimáková — specialistka na zdravotní prevenci a výživu


Zobrazuji č. 31-40 z celkem 41 doporučení

Přednáška s názvem „Přirozená péče o zdraví“ pro mě byla zajímavá, ocenila jsem váš přehled v oboru, máte určitě mnoho zkušeností. Byla jsem ráda, že jste nám nic nenutila, že necháváte na posluchačích, zda se zamyslí nad nějakou změnou ve svém životě. Získala jsem spoustu nových poznatků, které využiji při výuce v hodinách rodinné výchovy, výchovy ke zdraví a pracovní výchovy (vaření), vaše informace předám i rodičům na třídní schůzce.

Věra Hofmanová
Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník
www.zsjm-me.cz hofmanova@zsjm-me.cz 315 636 430

Vážená paní doktorko, za včerejší seminář velmi děkuji. Dozvěděla jsem se mnoho cenných informací o přirozených potravinách, které z našich jídelníčků téměř vymizely. Mohu potvrdit, že výběr potravin ovlivňuje chování dětí. Na začátku své pedagogické praxe jsem pracovala v malé vesnické škole, kam byly odesílány tzv. problémové děti z města. Neustále jsme řešili mnoho konfliktních situací, až nás napadlo podívat se na stravování. A měli jsme vyhráno! Po úpravě stravovacích návyků došlo k výraznému zlepšení chování a celkovému zklidnění dětí. Snad se mi podaří s odkazem na vaše stránky, kde je spousta zajímavých informací a vše přehledně vysvětleno, i rodiče mých nynějších prvňáčků přesvědčit o správnosti konzumace přirozených potravin a omezení podávání sladkostí.

Mgr. Pavla Boučková
Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník
www.zsjm-me.cz bouckova@zsjm-me.cz 315 636 434

Kurz, který jste vedla, mi přinesl hodně poznatků, přiblížil smysl zdravé výživy a hlavně mě nadchl. Proto jsem se po Vaší přednášce rozhodla, že při nejbližší příležitosti promluvím s rodiči o výživě jejich dětí a o zásadách správného životního stylu. S maminkami jsme se zaměřily na správnou výživu jejich dětí a domluvily jsme se na vhodných svačinách a změnách v domácím jídelníčku. Dětem jsem v rozšířené míře zařadila výuku o zdravé výživě, při jedné z hodin jsme dokonce udělali ochutnávku, abychom si potrénovali chuťové buňky.

Mgr. Jaroslava Maňasová
ZŠ pro sluchově postižené Novoměstská 21, Brno
www.zsspbrno.cz skola@zsspbrno.cz 541 226 090

Včerejší přednáška pro mě byla velkým přínosem. Na naší škole totiž učím přírodopis a globální výchovu, tedy předměty, ve kterých se otázkám zdravého stravování věnujeme. Pečlivě jsem si zapisovala různé zajímavosti, které jste zmiňovala. Během hodin je jistě využijeme i další odkazy a literaturu, na kterou jste nás upozornila. Na třídních schůzkách předám informace rodičům.

Martina Kopecká
Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník
www.zsjm-me.cz kopecka@zsjm-me.cz 315 636 430

Přednáška Margit se nám líbila. Byla srozumitelná a všechny přítomné maminky se shodly, že Margit nebyla dogmatická a nic nám nenutila (žádný extrémní výživový styl), což jsme oceňovaly. Přirozená strava je ta správná. A správné je nebýt z výběru potravin nervózní, nevěnovat se stále studiu výživových hodnot potravin, ale jednoduše jíst, co nám příroda v daném období nabízí. Margit moc děkujeme za to, že si udělala čas a přijela k nám do Olomouce.

Veronika Nezvalová
Mateřské centrum Waldík v Olomouci, maminka dvou dětí
www.waldorf-olomouc.cz/Articles/Materske…

Díky vám jsem si uvědomila, že kvůli zrychlenému životnímu tempu se velmi změnil i náš vztah k venkovu a k potravinám. Jinak chápeme pojem kvality. Jsme schopni vydat nemalé částky za drahá auta, luxusní vybavení bytu nebo za exotickou dovolenou, ale nakupujeme v levných hypermarketech produkty, které nám někdy nechutnají, nebývají čerstvé, jsou plné barviv, konzervantů a ochucovadel. A tak jsem si řekla, že já se rozhodně do boje se špatnými zlozvyky pustím. A za to patří dík Vám.

Mgr. Venuše Řepová
Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník
www.zsjm-me.cz repova@zsjm-me.cz 315 636 439

Chtěla bych za všechny zúčastněné poděkovat Margit za skvělou přednášku, která se konala v Jihlavě. Byla na ní řada pozitivních ohlasů. Děkuji za skvělou domluvu ohledně organizace akce a za celý profesionální a poutavý průběh. Oceňuji přístup Margit k diskuzi bez emocí, ale na základě podložených faktů a informací i z nezávislých zdrojů. Více odborníků, jejichž názory nejsou ovlivněny finančními zájmy, podporují skutečné metody prevence a aktivní zodpovědnost za vlastní zdraví. Těším se na další spolupráci.

Ing. Hana Poukarová
studentka International Academy of Classical Homeopathy
poukarovahana@gmail.com 776 162 705

S Mgr. Margit Slimákovou, Ph.D. jsem se osobně setkala na semináři na téma „Zdravá strava, cesta ke zdraví našich dětí“ v Okříškách dne 23. 11. 2013 (www.okrisky.cz – článek v sekci Zdravý městys a MA 21), jehož jsem byla iniciátorkou. Cílem semináře bylo zprostředkování vzájemného dialogu mezi zaměstnanci škol a rodiči dětí, k tématu zdravějšího stravování ve škole i doma. Margit nás naprosto nadchla svojí koncepcí přednášky s bohatým doprovodným vizuálním programem. Je to lektorka, která má úžasnou schopnost poutavého projevu a dokáže vtáhnout všechny zúčastněné aktivně do dialogu takovým způsobem, že se vytvoří prostor pro okamžité a vyčerpávající zodpovězení vznesených dotazů, čehož se Margit bravurně chopila. Přednáška tím získala i dynamickou formu a získané poznatky z probíraných témat jsou skutečně přínosné pro každodenní praxi. Margit považuji za špičkovou odbornici v oblasti výživy i skrze metodu „Zdravého talíře“, jejíž je autorkou. Metoda je pro svoji jednoduchost a přehlednost připravená k okamžité aplikaci v praxi a účastníky velmi oslovila, jelikož představuje zlatou střední cestu ve stravování mezi všemi doporučovanými přístupy. Důležitá je skutečnost, že ponechává každému svobodu při volbě potravin a také obrovský prostor ke kreativitě při přípravě jídel, protože zahrnuje velké množství přirozených potravin, které je povoleno, při vaření používat. Přítomnost Margit ve mně vzbudila chuť dotáhnout téma zavedení zdravého stravování ve školském, ale i v rodinném prostředí do zdárného konce. Ze srdce Ti Margit děkuji a těším se na další spolupráci.

Bc. Miloslava Pečtová
studentka arteterapie
milcapectova@seznam.cz 604 88 63 88

Váš seminář mě naprosto nadchl – především zjištěním, jak jsou principy zdravé stravy prosté. Margit má vzácný dar, dovede sdělit informace jednoduše a formou přístupnou nejširší veřejnosti. Všem doporučuji seznámit se s jejími články a názory. Zdraví máme na dosah.

Iva Kořistková
Edvard Miškej

Margit považuji za velkou profesionálku. V době manipulativních a zkreslených informací je důvěryhodný odborník na zdravou výživu nutnost. Velmi obdivuji a podporuji aktivitu na změnu „jídelníčků“ v českých školách a školkách: www.skutecnezdravaskola.cz. Měl jsem možnost s ní krátce pracovat a vždy byla skvěle připravena.

Edvard Miškej
video producent, režisér a kameraman