Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Martin Perlík > Doporučení > 3. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Ing. Martin Perlík — autorizovaný stavební inženýr a odborný poradce pro rekonstrukce domů

Zobrazuji č. 2127 z celkem 27 doporučení prezentace Ing. Martin Perlík:
Pana Perlíka jsme si pozvali, aby nám pomohl zhodnotit stav chaty v zahrádkářské kolonii, kterou jsme zamýšleli koupit. Během prohlídky si dělal poznámky, dotazoval se, provedl pro nás cenový odhad a ve výstupu nám sdělil, jakým způsobem je vhodné zavést do chaty vodu nebo jaký je nejvhodnější způsob vytápění. Ceníme si toho, že nám pan Perlík poradil, která „vylepšení“ navrhovaná makléřem chata ještě snese a která ne, protože se dále chystáme chatu upravovat svépomocí. Martin Perlík je vstřícný, domluva je příjemná, mohu jen doporučit.

Hana Vansová

777 940 045
Na Martina jsem narazil při brouzdání internetem potom, co jsme s partnerkou měli možnost zdědit starší rodinný domek. Situace komplikovaná. Žijeme v zahraničí, chceme se vrátit, chceme bydlení. Koupit byt, nebo rekonstruovat zděděný baráček? Či snad stavět nový? Jsou to nelehká dilemata v životě, a tak jsme si přizvali Martina na pomoc. Nejprve jsme si nechali posoudit domek, a poté jsme diskutovali o možných a nemožných realizacích. Martin byl velice flexibilní, přijel vždy, když jsme potřebovali. Zabralo to pár osobních schůzek a diskuzí přímo v domku, abychom zjistili, že rekonstrukce dává smysl. Od samého začátku jsme se spoléhali na Martinovy zkušenosti s rekonstrukcemi starých domů a byli jsme rádi, že jsme si Martina vybrali, a že jsme se nenechali zlákat úžasnými představami architektů s 3D vizualizacemi, protože při rekonstrukci vám moc 3D nepomůže. Přístup je jiný než při stavbě nového domu. Každopádně Martina můžeme doporučit. Je profesionál ve svém oboru, je na něho spoleh a je s ním skvělá komunikace. Už nyní se s partnerkou těšíme, jak se vše, co máme na papíře, stane realitou.

Petr Fryšták

p.frystak@gmail.com ~ +447714973397
Profesionální konzultace „na dálku" - věcně, stručně, s doporučením a návrhy možných řešení, včetně odhadovaných nákladů. Doporučuji pro prvotní utřídění myšlenek a nástin možných variant. Kompletní zhodnocení nemovitosti od pozemku, přes stavbu, k budoucímu vývoji vzhledem k možnostem klienta.

Petr Hřích

Martin Perlík nám radil při plánování rekonstrukce rodinného domu. Domluvit se s ním na osobní prohlídce nebyl problém – reagoval velmi rychle a flexibilně. Před návštěvou si vyžádal dokumentaci k domu k nahlédnutí. Na místě s námi prošel celý dům od sklepa až po půdu i přesto, že plánujeme předělávat pouze jeho část. Upozornil nás na slabé stránky budovy, co bychom si během přestavby měli hlídat a ve kterých místech mohou být statické potíže. Jeho rady nám pomohly si ujasnit, jak mnoho a jakým způsobem je vhodné zasahovat do stávající konstrukce, abychom celkovou realizaci zvládli více méně svépomocí.

Olga Plačková

Petra Kutálková, Ph.D.
S panem Perlíkem jsme se potkali dvakrát – v obou případech nám konzultace moc pomohla. První byt, o jehož posouzení jsme ho požádali, jsme nakonec nekoupili. Díky panu Perlíkovi jsme nahlédli rizika a zjistili možné další náklady, o jejichž existenci bychom sami neměli tušení. Posudek na druhý byt dopadl o mnoho lépe; rezervační smlouvu jsme podepisovali s pocitem, že víme, co chceme koupit. Pan Perlík reaguje na poptávku i v další komunikaci téměř obratem, termíny na možné posouzení dokáže najít ještě tentýž týden, což je dost zásadní zejména ve chvíli, kdy na vás zprostředkovatelé tlačí, ať se o koupi rozhodnete rychle. Na „návštěvu“ pak přichází s nastudovanou dokumentací a foťákem, všecko projde a následně vysvětlí tak, že jsem si ani nestýskala, že nemám technické vzdělání. Moc fajn zkušenost a dobře investované peníze. Díky!

Petra Kutálková, Ph.D.

konzultantka, lektorka a analytička nejen pro firmy a neziskové organizace
Pan Perlík mi pomáhal s hodnocením stavu činžovního domu a doporučením k opravám – od hydroizolace suterénu až po stav trámů střechy. Poradil co udělat se starými trámovými stropy, dal dobré tipy ke stavebním úpravám dispozice bytů a hlavně přišel se skvělým nápadem jak omezit vlhkost v suterénu. Myslím, že mi ušetřil dost peněz a trablů. Byl jsem velmi spokojen a doporučuji.

Jiří Ron

Martina Perlíka doporučuji. Všechno super, od a do z. Ochota, spolehlivost.

Radek Polášek

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS