Doporučení z první ruky

Ing. Martin Perlík — autorizovaný stavební inženýr a odborný poradce pro rekonstrukce domů


Zobrazuji č. 21-30 z celkem 38 doporučení

Celkem před finální variantou projektu vznikly 3 nebo 4 studie, ze kterých jsme nakonec dali dohromady konečné řešení bytu. Martin Perlík zprostředkoval i statický posudek. Všechno proběhlo v pohodě, projekt byl hotov velmi rychle. Spolupráci mohu jen doporučit.

Jan Kubata

Pana Perlíka jsme si pozvali, aby nám pomohl zhodnotit stav chaty v zahrádkářské kolonii, kterou jsme zamýšleli koupit. Během prohlídky si dělal poznámky, dotazoval se, provedl pro nás cenový odhad a ve výstupu nám sdělil, jakým způsobem je vhodné zavést do chaty vodu nebo jaký je nejvhodnější způsob vytápění. Ceníme si toho, že nám pan Perlík poradil, která „vylepšení“ navrhovaná makléřem chata ještě snese a která ne, protože se dále chystáme chatu upravovat svépomocí. Martin Perlík je vstřícný, domluva je příjemná, mohu jen doporučit.

Hana Vansová
777 940 045

Na Martina jsem narazil při brouzdání internetem potom, co jsme s partnerkou měli možnost zdědit starší rodinný domek. Situace komplikovaná. Žijeme v zahraničí, chceme se vrátit, chceme bydlení. Koupit byt, nebo rekonstruovat zděděný baráček? Či snad stavět nový? Jsou to nelehká dilemata v životě, a tak jsme si přizvali Martina na pomoc. Nejprve jsme si nechali posoudit domek, a poté jsme diskutovali o možných a nemožných realizacích. Martin byl velice flexibilní, přijel vždy, když jsme potřebovali. Zabralo to pár osobních schůzek a diskuzí přímo v domku, abychom zjistili, že rekonstrukce dává smysl. Od samého začátku jsme se spoléhali na Martinovy zkušenosti s rekonstrukcemi starých domů a byli jsme rádi, že jsme si Martina vybrali, a že jsme se nenechali zlákat úžasnými představami architektů s 3D vizualizacemi, protože při rekonstrukci vám moc 3D nepomůže. Přístup je jiný než při stavbě nového domu. Každopádně Martina můžeme doporučit. Je profesionál ve svém oboru, je na něho spoleh a je s ním skvělá komunikace. Už nyní se s partnerkou těšíme, jak se vše, co máme na papíře, stane realitou.

Petr Fryšták
p.frystak@gmail.com +447714973397

Profesionální konzultace „na dálku" - věcně, stručně, s doporučením a návrhy možných řešení, včetně odhadovaných nákladů. Doporučuji pro prvotní utřídění myšlenek a nástin možných variant. Kompletní zhodnocení nemovitosti od pozemku, přes stavbu, k budoucímu vývoji vzhledem k možnostem klienta.

Petr Hřích

Martin Perlík nám radil při plánování rekonstrukce rodinného domu. Domluvit se s ním na osobní prohlídce nebyl problém – reagoval velmi rychle a flexibilně. Před návštěvou si vyžádal dokumentaci k domu k nahlédnutí. Na místě s námi prošel celý dům od sklepa až po půdu i přesto, že plánujeme předělávat pouze jeho část. Upozornil nás na slabé stránky budovy, co bychom si během přestavby měli hlídat a ve kterých místech mohou být statické potíže. Jeho rady nám pomohly si ujasnit, jak mnoho a jakým způsobem je vhodné zasahovat do stávající konstrukce, abychom celkovou realizaci zvládli více méně svépomocí.

Olga Plačková

S panem Perlíkem jsme se potkali dvakrát – v obou případech nám konzultace moc pomohla. První byt, o jehož posouzení jsme ho požádali, jsme nakonec nekoupili. Díky panu Perlíkovi jsme nahlédli rizika a zjistili možné další náklady, o jejichž existenci bychom sami neměli tušení. Posudek na druhý byt dopadl o mnoho lépe; rezervační smlouvu jsme podepisovali s pocitem, že víme, co chceme koupit. Pan Perlík reaguje na poptávku i v další komunikaci téměř obratem, termíny na možné posouzení dokáže najít ještě tentýž týden, což je dost zásadní zejména ve chvíli, kdy na vás zprostředkovatelé tlačí, ať se o koupi rozhodnete rychle. Na „návštěvu“ pak přichází s nastudovanou dokumentací a foťákem, všecko projde a následně vysvětlí tak, že jsem si ani nestýskala, že nemám technické vzdělání. Moc fajn zkušenost a dobře investované peníze. Díky!

Petra Kutálková, Ph.D.
konzultantka, lektorka a analytička nejen pro firmy a neziskové organizace
navolnenoze.cz/prezentace/petra-kutalkov…

Pan Perlík mi pomáhal s hodnocením stavu činžovního domu a doporučením k opravám – od hydroizolace suterénu až po stav trámů střechy. Poradil co udělat se starými trámovými stropy, dal dobré tipy ke stavebním úpravám dispozice bytů a hlavně přišel se skvělým nápadem jak omezit vlhkost v suterénu. Myslím, že mi ušetřil dost peněz a trablů. Byl jsem velmi spokojen a doporučuji.

Jiří Ron

Martina Perlíka doporučuji. Všechno super, od a do z. Ochota, spolehlivost.

Radek Polášek

Hledali jsme dům pro naši čtyřčlennou rodinu. Neznáme v Praze žádného stavbaře ani konstruktéra, proto nás koupě nemovitosti hrozně znervózňovala. Pan Martin Perlík nám pomohl zhodnotit stav dvacetileté řadovky, kterou jsme našli mezi inzeráty na internetu. Pan Perlík se podíval na komín, zkontroloval trámy a tloušťku izolace na podkroví, ale také nakoukl do každé místnosti, přemýšlel nad stavem zdí a podlah, schodů, dveří, tepelné instalace a zařízení. Svítil do každé díry a pokud nemohl něco uvidět, sahal rukou do instalačních šachet, aby zhodnotil stav potrubí či vodních kloubů a přípojek. Dělal si poznámky a fotky. Nakonec velmi pečlivě zkontroloval výkresy domu a kupříkladu zjistil, že protože instalace odvádění dešťové vody je provedena správně, do budoucna nám nehrozí, ani poškození konstrukce domu ani nákladná rekonstrukce tohoto pro laika neviditelného prvku. Je to velká úleva mít po ruce tak skvělého odborníka, který nejen provede diagnózu, ale také vám doporučí, co, kdy a za kolik by bylo třeba opravit anebo vylepšit. Dle mne, když člověk investuje celoživotní úspory a k tomu i kus svého budoucna uvázaného na hypotéku, neměl by šetřit na pojištěni své volby. Pan Perlík je takovou spolehlivou pojistkou. Děkuji mockrát.

Plánuji koupit malou hospodářskou usedlost se starou poloroubenou chalupou ke kompletní rekonstrukci. Vřele doporučuji v takové situaci workshop pana Perlíka. Nyní je mi vše jasné, vím do čeho jdu. Mám představu o časové i technické náročnosti celého projektu, i o nákladech na rekonstrukci. Jsem rozhodnutá objednat vyhotovení projektu celé rekonstrukce kanceláří pana Perlíka. Přesvědčil mě, že je profesionál a svoji práci dělá s láskou a citlivě.

Zdeňka K.
Praha