Doporučení z první ruky

Ing. Martin Perlík — autorizovaný stavební inženýr a odborný poradce pro rekonstrukce rodinných domů a bytů


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 39 doporučení

Robert Vlach

S Martinem Perlíkem jsem během posledních několika let konzultoval řadu otázek týkajících se projektování a stavařiny, vždy k mé 100% spokojenosti. Mohu říci, že je to špičkový profesionál, který se velmi dobře orientuje v celé šíři svého oboru a neustále se dále vzdělává, publikuje a přednáší. Mohu jej vřele doporučit jako projektanta i konzultanta pro oblast stavebnictví a správy nemovitostí.

Robert Vlach
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze
Kateřina Čambalová

Martina doporučuji už déle, protože problematice svého oboru velmi dobře rozumí. Nyní jsem ho vyzkoušela osobně při posouzení staršího domu, který právě kupujeme. Pomohl nám vyhodnotit, co nás čeká za investice teď i v budoucnosti, čím se zabývat prioritně a co až tak nehoří. Jeho poradenství nám velmi pomohlo a určitě ho ještě využijeme při dalším plánování.

Kateřina Čambalová
interiérová designérka
Dominika Špačková

Martina znám dlouho jako pečlivého a dobře organizovaného člověka. Když jsme začali zvažovat vlastní bydlení, Martin nám nabídl konzultaci speciálně zaměřenou na mladé páry zvažující možnosti vlastního bydlení. Martin nám pomohl najít cestu kudy se ubírat a velmi dobře poradil, co se dá dělat s nemovitostí, která potřebuje kompletní rekonstrukci. Díky tomu nám pomohl vyřešit problém, který se s námi táhl dlouhou dobu.

Dominika Špačková
byznys konzultantka pro efektivní podnikání
David Karban

Martina jsem požádal o pomoc se zhodnocením bytu, u kterého jsme zvažovali koupi. Je vidět, že se na danou problematiku specializuje byl jsem překvapen mnohými dotazy, které mě, jako laika v této oblasti, vůbec nenapadly. Pokud bych ještě v budoucnu kupoval další nemovitosti, nebudu váhat a obrátím se na Martina znovu.

David Karban
certifikovaný Amazon AWS cloud specialista, konzultant a lektor
Adam Vrána

Jsme moc rád, že jsem měl tu čest poznat Martina osobně na jeho semináři o rekonstrukcích rodinných domů. Sám jsem nyní na rozcestí, co a jak dál řešit s našim bydlením a jeho dobře cílené rady přišly jako na zavolanou :) Ačkoliv jsem dosud sbíral informace o rekonstrukcích rodinných domů na Googlu, nevěděl jsem pořád dost na to, abych se dokázal rozhodnout. Je pro mě smysluplné koupit starší dům a ten zrekonstruovat, nebo je lepší volba koupit pozemek a postavit dům nový? No a díky Martinovi a jeho semináři už vím, co mě reálně čeká v obou případech, na kolik mě to zhruba přijde a jak dlouho to bude trvat. Martin je zkrátka člověk, který rozumí svému řemeslu. A doporučuji jeho konzultace všem, kteří se rozhodli pustit se do rekonstrukce staršího domu.

Adam Vrána
UX textař
Ing. Jan Křivonožka

Martina jsme oslovili, aby nám poradil v rámci VIP asistence, s rodinným domem po prarodičích, který je extrémně komplikovaný a složitě stavěný metodou postupného dolepování, přestavování tak, jako tomu bylo v období normalizace zvykem. Martin se složitého zadání nezalekl a naopak našel rychle a flexibilně čas, který přizpůsobil našim možnostem. Při samotném posouzení byl Martin velmi důkladný a zkontroloval okolí domu, stav střechy, krovu i okapů, základů i konstrukcí a dokonce proměřil míru vlhkosti zdiva, což nám velmi pomohlo při následném rozhodnutí pro další rekonstrukci. V následné obsáhlé zprávě nám Martin poskytl perfektní základ pro dokončení architektonické studie pro celkovou rekonstrukci domu a dal nám základní instrukce k vyřešení akutních problematických míst na domě. Oceňujeme, že informace jsou skutečně praktické, cenové odhady prací realistické a s potřebnou rezervou. Martinovu práci rádi doporučujeme i dalším, protože VIP asistence je dle nás naprosto zásadní služba, která velmi pomůže při rozmýšlení, co se starým domem vlastně chceme a můžeme dělat. Cena VIP asistence není nízká, ale pokud zvážíme, s jakou pečlivostí je asistence provedena a hlavně, že rekonstrukce znamená řádově miliony korun, není vůbec pochyb o tom, že se vyplatí a je to skvělá vstupní investice do domu.

Ing. Jan Křivonožka
kamnář se zaměřením na akumulační stavby

Pan Martin Perlík zpracovával projekt stavebních úprav mého rodinného domu. Provedl zaměření domu a navrhl několik variant nového využití vnitřního prostoru. Zodpovědně zajišťoval veškerou komunikaci se stavebním úřadem a dalšími institucemi, o všech jednáních mne průběžně informoval. Martin Perlík ochotně a promptně reagoval na naše požadavky a byl nápomocen při prodiskutování možných řešení stavby. S osobním přístupem pana Perlíka jsem velmi spokojen a jeho služby mohu jen doporučit.

Martin Chrást
martin.chrast@ids-media.cz 739 030 498

Martin Perlík mi posuzoval starší dům po částečné rekonstrukci, avšak s nevyhovující dispozicí. Navrhl dvě varianty přestavby, z nichž jednu jsem více méně očekával, avšak druhá pro mě byla milým překvapením, protože je jednodušší, levnější a vypadá zajímavě. Jeho služby byly rychlé, výstup srozumitelný, cena OK. Jako bonus mi navíc realisticky odhadl možnosti prodeje jiného domu a jak se později ukázalo, jeho názor se zcela shodoval s názorem realitních kanceláří. Jediné, co mě mrzí je, že jsem o Martinových službách nevěděl dřív, kdy jsem jiný starý dům kupoval. Ušetřily by mi dost starostí a možná i peněz. Pokud kupujete starší dům nebo se ho chystáte rekonstruovat a sami stavařině moc nerozumíte, rozhodně se na Martina obraťte.

Marek Prokop

Pan Perlík pro naši organizaci zpracovával projekt na rekonstrukci a rozšíření horské chaty Smrčník v Rychlebských horách. Vedle flexibilního jednání a odpovědného přístupu oceňujeme především kreativitu a snahu zapracovat specifické potřeby pro využití chaty. Pan Perlík dokázal velmi dobře skloubit požadavky, které by chata při svém provozu měla splňovat, s možnostmi chaty i omezeními danými současnou stavbou. Pan Perlík umí také nabídnout různá nová řešení a možnosti využití alternativních stavebních přístupů. Práci pana Perlíka doporučujeme.

Dalimil Toman
Hnutí Brontosaurus
dalimil.toman@brontosaurus.cz

Martin Perlík pro mne vypracoval přesné zaměření mezonetového bytu včetně statického řešení probíhajících stavebních úprav. Jeho práce se vyznačuje osobním a profesionálním přístupem. Zpracování dokumentace bylo velmi rychlé a na vysoké úrovni. Nejvíce oceňuji nápaditost finálního statického řešení, kde bylo zapotřebí zakomponovat historické a moderní prvky do jednoho celku. Jeho osoba je pro mne jasnou volbou v případě potřeby projekčního zpracování či poradenství.

Václav Rúčka