Doporučení z první ruky

Michael Petrus — ilustrátor, vizuální tvůrce a art director


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 42 doporučení

Spolehlivost, profesionalita, neotřelost, nápaditost a kreativita. To byla kritéria při hledání umělce, grafika, který by připravil obálku pro luxusní vydání Čapkovy Války s mloky. Michael navrhnul dokonalou titulku a dokázal ještě víc. Jeho obálka byla vyhlášena jako nejkrásnější sci-fi obálka od českého autora za rok 2014! Bitvu knižních obálek organizoval prestižní měsíčník XB-1. Více referencí není potřeba a těšíme se na další spolupráci.

Petr Svoreň
ředitel nakladatelství Millennium Publishing

Michael Petrus ilustroval mou knihu z prostředí parkouru. Spolupráce s ním byla naprosto bez problémů, vždy dodržel, co slíbil. Snažil se vyjít vstříc mým představám, ale do práce vnášel i své kreativní nápady, které byly vždy ku prospěchu věci. Výsledkem nejenže splnil mé očekávání, ale i ho dalece předčil. Dokonale vystihl atmosféru příběhu, ilustrace i obálka jsou skvělé. Michael je spolehlivý profesionál, vynikající umělec, otevřený a sympatický mladý muž. Je radost s ním pracovat.

Eva Dolejšová Štíbrová
autorka knihy Parkourista
eva.stibrova@seznam.cz

Za roky co jsem na volné noze se ve mně nastřádalo pár věcí, u kterých si stále nejsem jistý, zda je dělám správně. Proto jsem se rozhodl pro setkání s kreativním mentorem Michaelem Petrusem. Naše osobní konzultace byla velice příjemná, Michael trpělivě naslouchal mým problémům. Byl na mě perfektně připraven a párkrát mě i překvapilo, jak dobře mě „zná“. Zanalyzoval a pojmenoval moje slabá místa a navrhl několik řešení, která, pokud dodržím, tak si myslím, že se zase posunu profesně dál. Po schůzce mi zaslal e-mailem náš nahraný rozhovor a spoustu užitečných rad a odkazů, které stojí rozhodně za zhlédnutí. Z konzultace jsem si odnesl novou motivaci, že moje práce má smysl, a že to chce pár věcí změnit a jen vydržet.

Michal Muzikant
grafický designér
www.michalmuzikant.cz design@michalmuzikant.cz 608 028 070

S Michaelem mám jenom pozitivní zkušenosti. Spolupráci s ním charakterizuje profesionalita, jak v jednání tak v provedení, férovost a samozřejmě spolehlivost. Určitě musím vyzvednout jeho práci s barvou a jeho cit pro atmosféru. Jeho koloring je jeden z důkazů, že své práci rozumí a odvádí ji na té nejlepší možné úrovni.

Robert Kaločai
promo producer, TV NOVA
www.lookupmedia.eu

Společně s Michalem se mi podařilo identifikovat své slabé stánky a zapracovat na nich. Ať už se jednalo o konkrétní věci v grafické tvorbě nebo problémy s time managementem, Michal mi dal praktické rady a ukázky, jak si s danou problematikou poradit. Naše setkání probíhala vždy v přátelské a uvolněné atmosféře, ale přesto na profesionální úrovni. Za mě obrovská pomoc v profesionálním životě. Těším se na další spolupráci :).

Peter Mičian

Konzultace s Michaelem mi přinesla spoustu užitečných rad ohledně efektivity, nacenění práce, licencí a spoustu nápadů, jak svou práci rozvíjet dál. Rozhodně doporučuji, pokud potřebujete trochu postrčit v tom co děláte, potřebujete poradit v oblasti podnikání na volné noze nebo prostě chcete slyšet názor a zkušenosti inspirativního a šikovného člověka, který úspěšně podniká na volné noze. Obecně je Michael sympaťák, který ví o čem mluví. Dokáže se s odstupem podívat na to, čemu se věnujete a vnést do vaší práce zajímavé, odvážné a čerstvé nápady. Bravůrně odpověděl na všechno, s čím jsem potřebovala poradit. Od otázky, jak se ráno vykopat z postele a být efektivní, až po dotaz, jak nacenit svou práci. Z kurzu jsem odcházela s úsměvem od ucha k uchu a s pocitem, že dokážu cokoli. Že moje práce má smysl.

Bc. Barbora Hurychová Vavřinová
grafička a ilustrátorka
www.bar-va.cz

Konzultace s Michaelem byla velmi přínosná, inspirativní a nabíjející elánem do další práce a především podpořila mé odhodlání postupně přejít na volnou nohu. Nastínil mi možnosti kudy se ubírat, kde a jak se prezentovat a probrali jsme další důležitá témata ohledně cenotvorby, komunikace s klientem atd. Michaelovi patří velké díky za ochotu, se kterou se velmi přívětivým způsobem dělí o své znalosti a zkušenosti!

Jana Zvěřinová
webová designérka
janinazz@gmail.com 604 967 055

Michael a jeho tým překlopili naše psané nápady do živých barevných komiksů pro naše vzdělávací účely. Vytvořili vizuálně ohromující a akční stránky, které jsou perfektním spojením fantazie a realismu, pro teenagery, na které míříme. Tým je kreativní, talentovaný a velmi dobře se s ním pracuje.

Auburn Scallon
editor v Bridge Publishing House
www.bridge-online.cz
Kristýna Moravec Sataryová

Poutavá přednáška Michaela Petruse o tvorbě komiksu utekla neskutečně rychle. Ani vteřinu jsem se nenudila. Michael umí zaujmout jak svým příjemným vystupováním a řečnickým umem, tak názornými ukázkami ze své i cizí tvorby, kterými předkládané informace brilantně ilustruje. Jeho vlastní ilustrace a komiksy mají šťávu a sálá z nich dynamická energie, která chtě nechtě přitáhne vaši pozornost :) Michael na mne zapůsobil jako profesionál na svém místě, který žije svou vášní. A který to všechno navíc dokáže s lehkostí předávat dál.

Kristýna Moravec Sataryová
ilustrátorka a kreativní kreslířka
Veronika Czimmermann

Michael je nasáklý oborem, žije pro něj a žije v něm. Od takového člověka je super „nakazit se“. Je zážitek ho pozorovat v jeho světě. Chtěla jsem na kurzu se co nejvíc přiblížit komiksu a zjistit o čem jeho tvorba je. To mi kurz splnil na 500 %. Téma komiksu se tak pro mě stalo ještě atraktivnější a otevřelo mi mnohé dveře k prozkoumávání. Moje kreativita dostala pod nohy další cestu, do které se pustit nebo alespoň čerpat z ní a ochutnávat. Kurz bych rozhodně doporučila všem, které komiks alespoň trochu přitahuje a buduje v nich zvědavost. Všechny informace jsou skvěle vizuálně předávány, tak jde každý aspekt komiksu bezvadně pochopit. Moc mi dalo i zkusit si podle Michaelova scénáře kreslit storyboard a pak začít stránku skečovat.

Veronika Czimmermann
ilustrátorka a výtvarnice