Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Bc. Petr Vrána > Doporučení

Doporučení z první ruky

Bc. Petr Vrána — tlumočník a překladatel čínštiny, průvodce po Číně

Zobrazuji č. 110 z celkem 41 doporučení prezentace Bc. Petr Vrána:
Tlumočnické služby Petra Vrány využíváme k naší velké spokojenosti již delší dobu, a to jak vzdáleně, tak na místě při pobytu v Číně. Velkou přidanou hodnotou Petra je perfektní znalost čínské historie a místních zvyklostí, kdy se mnohokrát stane, že vás upozorní jak mluvit a jednat, aby nebylo „šlápnuto vedle“. Jeho služby jsou na profesionální úrovni a naši čínští partneři ho hodnotí jako rodilého mluvčího – pokud by ho neviděli, tak nepoznají, že mluví cizinec. Jeho služby jednoznačně doporučujeme.

Karel Mareček

BD SENSORS s.r.o.
www.bdsensors.cz
Pana Petra Vránu jsme si jako průvodce a organizátora naší soukromé expedice „Čína ze severu na Jih“ vybrali na základě doporučení, očekávali jsme proto vynikající služby. Realita ale předčila naše očekávání ve všech směrech . V Petru Vránovi jsme našli nejenom mimořádného člověka s hlubokou znalostí Číny a čínských reálií, ale i profesionálního organizátora celé výpravy a vynikajícího společníka. Petr nám ukázal Čínu z mnoha úhlů pohledů a možná bychom naší cestu mohli raději pojmenovat „Čína plná kontrastů a překvapení “. Itinerář naší cesty a celá organizace výpravy nám dovolila využit maximálně náš čas v Číně a seznámit se s čínskou kulturou a čínskými reáliemi. „Starý kůň (LaoMa) cestu zná“ :-)

Marian Kadlubiec

Moje osobní zkušenosti s Bc. Petrem Vránou jako průvodcem a tlumočníkem jsou opakovaně jen velmi pozitivní. Ke své práci přistupuje vždy s úsměvem a profesionální přesností. Jeho znalosti nejen o historickém, ale i současném vývoji Činy jsou encyklopedické. Jako průvodce malých privátních skupin po Číně je nepřekonatelný. A to nemyslím jen jeho znalosti jazykové, historické, zeměpisné, ale i jeho přehled o přípravě čaje, jídel nebo povědomí o místních tradicích. Nejvíce si cením jeho vynikající organizace a precizního plánovaní, přidaná hodnota je jeho vždy dobrá pozitivní nálada, kterou kolem sebe šíří. Při přípravě privátních poznávacích expedic po Číně se vším vždy aktivně ochotně pomůže, jízdenky a hotely zajistí. Jen doufám, že ještě pod jeho vedením několik cest zrealizuji.

Ing. Milena Marková

podnikatelka
Pan Vrána je ve všech směrech profesionál. Vše naplánoval do nejmenších podrobností a vše během našeho setkání běželo jako hodinky. Podívali jsme se do všech míst, které jsme chtěli vidět a i něco navíc. Nelze než smeknout před znalostmi p. Vrány, které obsahují nejen znalost čínského jazyka, ale též i historii a kulturní zvyklosti v Číně. Při příští návštěvě Číny jistě znovu a rád využiji jeho služeb.

Petr Ptáček

www.slavnecaje.cz
S Petrem jsme strávili krásné tři týdny na naší soukromé expedici „Čínou křížem krážem“. Pro mě osobně to byl neskutečný zážitek. Vše bylo skvěle naplánované a program byl opravdu pestrý a plný. Dovolenou jsem vždy plánovala osobně, vše zařizovala a snažila se vyjít vstříc i kamarádům, kteří cestovali se mnou. Vím, že to není jednoduché a moc jsem si užívala, že tentokrát není cesta v mé režii a mohu se v klidu vžít do života v Číně. Opravdu jsem si celé tři týdny neskutečně užila, jsem plná informací, zážitků, prožitků, skvělého jídla a vším co Čína a Asie celkově nabízí. Petr je milý a bezprostřední člověk, který se umí i skvěle přizpůsobit nečekaným situacím. Nikdy jsem ho neviděla ve špatné náladě, pokaždé byl skvěle naladěn a tím pádem byla pozitivní i naše celá skupina, což bylo naprosto úžasné. Za mě jednoznačně nejlepší průvodce a tlumočník, kterého si můžete přát.

Bc. Nikola Krejčíková

nikola.krejcikova04@gmail.com
Rozhodl jsem se své manželce a našim 3 dětem ukázat Čínu takovou jaká opravdu je a ne jen tu, kterou znají z televize, internetu či vyprávění druhých. Přestože sám do Číny jezdím téměř každý rok služebně, neměl jsem díky neznalosti čínského jazyka odvahu vyrazit na rodinnou poznávací cestu bez kvalifikovaného průvodce. Udělal jsem si menší průzkum na webu, při kterém jsem objevil stránky Petra Vrány (www.laoma.cz). Po přečtení jeho blogu se zážitky, které při cestování a při svém životě se svou rodinou v Číně zažil, jsem získal přesvědčení, že to je ten pravý průvodce pro nás, se kterým bychom chtěli Čínu vidět. A musím potvrdit, že Petr nás v žádném případě nezklamal. Nejenže zcela precizně naplánoval naši 14denní cestu s výlety a vším co s nimi souvisí, ale snažil se nám maximálně věnovat i nad rámec plánovaných výletů a obohatit případný volný čas dalšími zajímavými zážitky v každé části Číny, kterou jsme společně navštívili. Petr Vrána ve mne i v mé rodině zanechal vynikající dojem nejen jako profesionální průvodce a překladatel, ale také jako skvělý člověk s pozitivní životní filozofií. Všem, kteří budou někdy uvažovat o podobné poznávací cestě nebo budou hledat tlumočníka do čínského jazyka, mohu Petra zcela bez zaváhání doporučit!

Petr Vladyka

vladyka@orega.cz
S panem Petrem Vránou jsme spolupracovali na čínské lokalizaci našeho firemního webu. Celé dílo bylo dodáno v kvalitě a termínu. Pan Petr Vrána je profesionál, kterého mohu ve věci čínského jazyka vřele doporučit.

J. Kozák

ArtGlass s.r.o.
www.artglass.cz
Jako jediní čtyři účastníci (naše volba) jsme v říjnu 2015 prožili „Básně psané na Dlouhé řece“ – zájezd, jehož scénář stvořil a coby průvodce s námi realizoval Petr Vrána alias Lao Ma, generální ředitel stejnojmenné cestovní kanceláře. Zájezd po čínských provinciích Sichuan, Hubei, Hunan, Guangdong a městu Chongqing, zahrnující i plavbu po Dlouhé řece, byl doslova prošpikován zážitky. Troufáme si tvrdit, že se jednalo o vyvrcholení našich světoběžnických aktivit. Zájezd měl dokonale propracovaný itinerář. Byly v něm harmonicky seskupeny dostupné památky dané oblasti, a to s ohledem na minimalizaci dob přejezdů. Itinerář byl vhodně poskládán též z hlediska střídání charakteru lokalit (kláštery, historická městečka… Ke každé lokalitě jsme kontinuálně dostávali zasvěcený výklad. Obrovskou výhodou byl soukromý charakter zájezdu. Nemuseli jsme trpět v náhodně poskládané velké skupině s případnými morousy. Naopak, díky osobnosti průvodce vládla v naší partě trvale pohoda. Kvůli vlastním zdravotním problémům nemohli někteří z nás vychutnat všechny lahůdky, které nám itinerář nabízel. To samozřejmě nebyla ani v nejmenším vada tohoto zájezdu. Naopak, právě tyto nestandardní situace nám umožnily poznat průvodcovské kvality našeho vedoucího, jeho schopnost posoudit situaci a operativně přijmout optimální řešení, které minimalizovalo nepříznivé dopady zdravotních problémů na průběh zájezdu. To, co zde popisujeme, by naprosto nebylo možné, kdyby náš průvodce tak dokonale nevládl mluvenou i psanou čínštinou, a to v širokém spektru oborů. Nejsme si vůbec jistí, zda budeme ještě někdy ochotni či schopni po tak perfektní akci absolvovat nějaký zájezd s běžnou cestovkou.

Jana Vašinová

janavasinova24@gmail.com
Děkuji Petru Vránovi, který pro naši společnost Foodcode s.r.o překládal texty do čínského jazyka. Jeho velmi profesionální přístup a precizní překlad (už máme ověřeno od některých zákazníků) mě mile překvapil. Když se k tomu ještě navíc přidává velice rozumná cena, podle mě není co řešit. Vřele doporučuji každému, kdo potřebuje do čínštiny přeložit text (myslím, že i odborný, neboť gastronomie a obzvláště pak názvy a popisy pokrmů a nápojů mají velmi zvláštní specifika a názvosloví), aby využil služeb společnosti LAOMA. Ještě jeden poznatek – na začátku spolupráce se nelekněte toho, že pan Vrána požaduje polovinu ceny předem. V mailu, se kterým jsem s ním komunikoval je jako kontakt uvedené pouze čínské číslo, kam se předpokládám nikomu (stejně jako mě) nebude chtít volat. Po pár vyměněných mailech zjistíte, že je zbytečné pochybovat o poctivosti… Pane Vráno, ještě jednou děkuji i za další pomoc, která už byla nad plán zadané překladatelské práce. Moc jste mi pomohl. Doufám, že i já touto referencí pomůžu malinko Vám. Mějte se krásně, ať se daří a při další spolupráci se těším na shledanou.

Jan Šedina

provozní několika restaurací
www.krcmaupavouka.cz ~ sedina.jan@foodcode.cz ~ 702 154 432
S průvodcem panem Petrem Vránou jsme v roce 2011 strávili krásné 3 týdny při putování Čínou. Zájezd se vydařil nejen tím, že trasa, na jejíž přípravě se Petr podílel, byla zajímavá a nezapomenutelná, ale i jeho vedení zájezdu nemělo chybu. Hodně jsme toho viděli, hodně jsme se dozvěděli (o historii, architektuře, fauně a floře jednotlivých navštívených oblastí), vtáhl nás i do tajů čínské gastronomie a naučil nás používat hůlky, kterými jsme ochutnali desítky dobrých a zvláštních jídel čínské kuchyně. Obdivovali jsme jeho znalost Číny a čínského jazyka. Na cestu domů nám věnoval mnoho textů o Číně a čínském životě. Po celou dobu zájezdu byl vždy dochvilný a dokázal příjemným způsobem dosáhnout i dochvilnosti všech účastníků. Taková nedochvilnost ve většině případů, které jsme zažili na jiných zájezdech, bývá velmi nepříjemná. Za jeho průvodcovství mu dáváme jedničku. Někdy příště si ho jako průvodce znovu najmeme.

Jindřich Malý

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS