Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Bc. Petr Vrána > Doporučení > 3. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Bc. Petr Vrána — tlumočník a překladatel čínštiny, průvodce po Číně

Zobrazuji č. 2130 z celkem 41 doporučení prezentace Bc. Petr Vrána:
Petr Vrána je organizačně, odborně i společensky na vysoké úrovni. Jeho jazykové znalosti čínštiny (částečně i barmštiny), angličtiny, a především znalosti historie, zeměpisu, flory a fauny, jsou vynikající! Petr je taktní a dovede vyřešit i problémy vzniklé na cestě. Ve skupině se snaží účastníkům splnit požadavky, které nejsou ani v náplni jeho zájezdu.

MUDr. Anna Pyšová

S Petrem Vránou jsem měla tu čest se potkat na dlouhé měsíční cestě po Číně. Vše skvěle zorganizované, připravené, výborná znalost čínštiny i místních poměrů a dobré místní kontakty, což je pro práci v Číně hodně důležité. Působí velmi klidným dojmem, je trpělivý a zdá se, že jej prakticky nic nevyvede z míry ani v krizové situaci. A jako bonus navíc má doslova encyklopedické znalosti čínské historie, geografie i místních zvyků. Zeptejte se ho na cokoliv, s velkou pravděpodobností to bude vědět.

Jana Šouflová

www.maffet.cz
S panem Petrem Vránou jsem absolvoval dvě cesty po jihovýchodní Asii. Byl jsem s ním na téměř měsíční cestě po Číně a po roce jsem navštívil Myanmar (Barmu). Jeho vynikající jazykové znalosti nejen čínštiny, ale i angličtiny a němčiny, znalosti historie, reálií a současné problematiky, z něho dělají na slovo vzatého profesionála. Petr má povahové a lidské vlastnosti báječného společníka, spolupracovníka a partnera na cestách. Mohu ho jen doporučit.

JUDr. Otakar Dvořák

otakardvorak@email.cz
Chtěl bych touto cestou vyjádřit pochvalu a poděkování panu Petru Vránovi, vynikajícímu průvodci, znalci Číny, čínského jazyka, reálií, umění a historie nejen Číny, ale většiny zemí Jihovýchodní Asie. Podnikl jsem s ním cestu po Číně a byl jsem moc spokojen, že bych si přál navštívit tuto Říši středu, ještě v životě alespoň jednou a seznámit s ní mou celou rodinu. Na jeho báječný přístup, ochotu, kvalitní přípravu a profesionalitu, se lze vždy spolehnout. Každému, ať již zájemci, klientovi či zaměstnavateli mohu pana Petra Vránu jen doporučit. Vždy bude velkou oporou v každém kolektivu, ať již pracovním, cestovním a turistickém, v jakémkoliv koutě světa.

Vasyl Roshtash

ivannar@seznam.cz ~ 777 880 827
Petr Vrána byl naším průvodcem při třínedělním zájezdu do Myanmy (Barmy) v roce 2011. Jako průvodce byl výborný, vše spolehlivě zařídil a zavedl nás i do míst, která v programu nebyla. Znal historii i současné problémy Myanmaru a naučil nás důležité barmské výrazy. Jako člověk byl velice milý, přátelský, pohodový, problémy řešil v klidu a s nadhledem. Bylo na něj spolehnutí. I po návratu jsme si spolu psali a poskytoval nám další informace k zemi, kterou jsme navštívili a kterou jsme si, i díky jemu, velmi zamilovali.

RNDr. Bohuslava Trnková

vysokoškolská učitelka
Petra Vránu mohu s klidným srdcem doporučit. Osobně jsem Petra poprvé zažil na zájezdu v roce 2011 pořádaný CK Chinatours a byl naším průvodcem. Cestovali jsme společně cca měsíc po Číně. Zažil jsem ho jak v běžných, tak i v kritických situacích a mohu říci, že vše zvládal s rozvahou a klidem. Nadchl mne pro další cestování a v průběhu cesty zájemce učil základy komunikace v čínštině. Také nás průběžně seznamoval s historií a kulturou staré Číny. Obzvláště oceňuji jeho improvizaci, kdy nám řekl o možnostech vyzkoušet nové způsoby cestování, které nebyly součástí cestovního plánu. Několikrát nás zavedl i mimo běžně navštěvované památky a ukázal nám pravý život v různých oblastech, městech, vesničkách a rodinných restauracích. Občas i rodilí Číňan užasl nad jeho perfektní výslovností. Petr Čínu miluje a podle toho vypadá celá cesta a minuty strávené s ním a pokud cesta probíhá bez zdravotních problémů, mám pocit, že soukromý čas na cestách věnuje meditacím pro krásné počasí.

Tomáš Sedliský

finanční poradce
t.sedlisky@gmail.com
V roce 2011 jsem se zúčastnila zájezdu „Velká říše středu“ organizovaného CK Chinatours. Průvodce nám dělal skvělý profesionál Petr Vrána. Na jeho osobu mohu pět jen samou chválu, lepšího průvodce jsme si nemohli vybrat. Má velké organizační schopnosti, zajistil nám vše, co jsme si přáli i nad rámec programu – a to s klidem, v pohodě a byl nám všem neustále k dispozici. Se svými znalostmi jazyka, historie, kultury, gastronomie a zvyků nám náš zájezd velmi obohatil; jeho nadšení se přeneslo i na nás a úplně nám změnil pohled na Čínu a jeho obyvatele. Stále na tento zájezd vzpomínám. Zájezd dělá hlavně průvodce a Petra Vránu bych doporučila každému, kdo chce Čínu navštívit.

Olga Kyznarová

důchodkyně
S panem Vránou jsme byli na poznávacím zájezdu v Jihozápadní Číně a Barmě. Překvapil nás, když se třetí den v Barmě barmsky domluvil, ačkoli se dosud tento jazyk neučil. Jeho znalost čínštiny byla vynikající. Pokud jde o vlastní průvodcování, byli jsme všichni velice spokojeni. Bylo vidět, že se na naši cestu poctivě připravil. To se projevilo během zájezdu, kdy i místního průvodce překvapil znalostí různých detailů. Všem účastníkům se velmi obětavě věnoval po celou dobu zájezdu. Ochotně odpověděl na moje dotazy i po skončení zájezdu. Budu moc rád, když se s ním potkám i na jiném zájezdu.

Jiří Nachtigall

j.nachtigall@volny.cz ~ 606 755 996
V roce 2011 jsem byla na zájezdu v Číně s průvodcem Petrem Vránou. Zařazuji ho k nejlepším průvodcům, které jsem zažila a mohu ho bez výhrady doporučit.

MUDr. Jana Kroftová

Vloni jsem byla na poznávací dovolené v Číně s průvodcem Petrem Vránou. Dovolená se mi velice líbila, Petr je moc fajn a ví toho o Číně hodně. Také vás naučí čínsky, dozvíte se řadu věcí o čínském náboženství, kultuře a historii a ochutnáte spoustu dobrých čínských jídel. Jako průvodce ho mohu jen doporučit. A pokud bych se někdy v budoucnu znovu chystala do Číny, opět s Petrem počítám.

Šárka Přerostová

732 210 771
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS