Doporučení z první ruky

Ing. Radim Kudělka — průvodce vnitřní změnou a rozvojem Vědomé komunikace, emoční inteligence a leadershipu


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 32 doporučení

U Radima jsem absolvovala kurz Vědomé komunikace a hned měsíc na to seminář Emoce, můj dobrý přítel. Jít na jeden seminář bylo super. Spousta hodnotných informací, které díky praktickému cvičení, dokážete okamžitě zařadit do svého života. Ale to, co se mi stalo na druhém semináři se dá jen těžko popsat. Na informace z Vědomé komunikace navázaly informace o emocích a mně se otevřela celá duše. Pochopila jsem své staré bolesti i překážky, které mi bránily komunikovat, přijímat samu sebe i ostatní. Doporučuji Vám udělat to samé. Absolvovat kurzy po sobě, intenzivně. Je to léčivé.

Ivana Mixová
kosmetička
www.kosmetikamixova.cz

S Radimem jsem se prvně setkal na semináři předmětu psychologie na vysoké škole NEWTON College v Brně. Již od začátku si mne Radim získal a bylo mi velice blízké, o čem hovořil a jakým způsobem s námi komunikoval a vedl tento seminář. Během dalších setkání jsem cítil, že mi Radim může pomoci s poznáním sama sebe, v rozvoji mé osobnosti, a možná ukotvení se v životě, ale i v tom co je smyslem života pro mě osobně. Zkrátka pro mne znamenal a znamená dodnes pomoc v tom, v čem sám cítím, že potřebuji. A především v tom vidím obrovský Radimův přínos, nic mi nevnucuje, řekne mi svůj názor, či s citem nabídne možný postup a tím mě dovádí k mým vlastním poznáním. Radim je pro mě profesionál ve svém oboru, je velice empatický, inteligentní, a vzdělaný člověk s širokými zkušenostmi nejen s učením druhých. To o čem Radim mluví, je vždy srozumitelné, přehledné a odrážející jasnou osnovu, ale přitom na Vás působí pokorně, laskavě, uvěřitelně a jde vidět, že opravdu žije to, o čem mluví. Bere Vás jako partnera a jde o spolupráci, o společnou chvíli, ale v napojení na sama na sebe. Radim je vždy soustředěný a aktivní, žije daným okamžikem. Zkrátka Radim je tu pro Vás a je to cítit. Věci, které probíráme, mi přináší pocit smysluplnosti a logiky, což je pro mne osobně velice příjemné, cítím často klid, štěstí a je mi prostě dobře. Krom osobních konzultací jsem s Radimem prošel i víkendovými kurzy Objev svůj dar a Mindfulness, skrytá síla. Jinak nutno říci, že kurzy má Radim velice kvalitně připravené a komplexní.

Dominik Pazdera
Process and Marketing manager

V poslední roce jsem se zúčastnil 2 kurzů „Ve svém středu“ pod vedením zkušeného lektora Radima. Autor kurzů mě hned od začátku oslovil svou vysokou erudicí, hlubokými znalostmi z oboru psychologie a svou brilantní schopností systematicky předávat nezbytný rozsah vědomostí ale i vlastních zkušeností. Zároveň má velice lidský, empatický a individuální přístup ke každému z účastníků s upřímným cílem pomáhat a navádět každého na jeho vlastní cestu procesu sebepoznávání. Co mě rovněž na Radimovi velice imponuje je jeho schopnost spojovat vědecky propracované postupy rozvoje osobnosti s moudrostí východní filosofie včetně duchovního rozměru.

Mudr. Martin Urbánek
neurolog

Zúčastnil jsem se kurzu Vědomá komunikace a jakmile bude možnost chystám se také na "Emoce, můj dobrý přítel". Kurz byl pro mě velikým přínosem. Moc se mi líbilo, že Radim vždy uvedl i teoretické poznatky, ale hlavní důraz byl kladen na praxi a procvičování jednotlivých dovedností. Myslím, že všichni jsme odcházeli s motivací a hlavně praktickými nástroji jak vylepšit naši komunikaci v rámci rodiny, přátel i v práci. Já tedy určitě. Musím se ale pozastavit především u osobnosti a způsobu, jakým Radim kurz vede. Z mého pohledu by takhle mělo vypadat profesionální vedení kurzů. Radim v sobě dokáže úžasně snoubit lidskost s plynulostí a zároveň měl, z mého pohledu, vše pevně v rukou a dokázal dovedně usměrnit diskuze, které šly mimo téma kurzu. Navíc všechno šlapalo jako hodinky a prokládal program různými dechovými, pohybovými i hravými aktivitami. Abych to shrnul: Bylo to pro mě inspirativní od začátku do konce. Moc díky.

Vítek Novotný
lektor a autor Smysluplné rozhovory
www.smysluplnerozhovory.cz

Radima jako lektora znám zhruba tři roky. Měla jsem možnost absolvovat 6x vícedenní kurz Ve svém středu, kurz Emoce můj dobrý přítel, 8týdenní online kurz Osobní mistrovství a 8týdenní kurz Vědomého lektora v podobě pravidelného osobního setkávání. Mohu tedy říct, že jsem poznala Radimovu práci velmi dobře, detailně a v mnoha různorodých situacích. Hlavním přínosem Radimových kurzů je pro mě jeho autenticita a opravdovost. Radimovy kurzy nabízejí komplexitu v pojetí zvolených témat, předcházející dlouhým poctivým studiem lektora jejich opravdové podstaty. Vždy precizní připravenost s nabídkou sdílení širokého spektra zdrojů, ze kterých vychází. Radim je lektor a je současně velmi profesionální leader, vzdělává své klienty v základech leadershipu, které přímo při výuce demonstruje sám na sobě. Radim vede člověka k poznání sebe sama, k objevení vlastního daru, vlastní opravdovosti, vlastního záměru a životních cílů. Radimův styl práce je pro mě velmi inspirující, protože vnímá všechny své klienty, jejich zakázku, jejich objevené dary a směřovaní a dává si záležet na tom, aby je kreativně podporoval a stimuloval v dalším osobnostním rozvoji v souladu s jejich směřováním. Tuto systematicky promyšlenou práci doplňuje o možnost „duchovního“ rozměru v podobě mindfulness technik, které nijak nezavazují k náboženskému smýšlení, ale spíše nabízejí techniky seberegulace, které mohou mít hlubší rozměr, pokud o něj klient stojí. Každý Radimův kurz měl na můj rozvoj obrovský vliv, obohatil mě obrovským spektrem zdrojů, kterými se mohu inspirovat a pomohl mi přiblížit se ke svým cílům jistými dílčími kroky.

Teraza Urbánková

Radima znám už dlouho a proto vím, že do všeho, co dělá, dává maximální kvalitu a celé své srdce. Víkendový workshop „Vědomá komunikace“ byl proto velmi intenzivní a obohacující. Na tomto kurzu se mi nejvíc líbí to, jak propojuje osvědčená pravidla komunikace s poznatky a výsledky studií z oblastí jako jsou mindfulness, emoční inteligence nebo východní filosofie. Teorie bylo přesně „tak akorát“, samotné nacvičování komunikace v konkrétních situacích přineslo řadu „aha momentů“ (ocenění je perla komunikace!). Komunikace je neodmyslitelnou součástí našich každodenních životů. A protože tento kurz vám pomůže zlepšit vaši komunikaci, pomůže vám vlastně zároveň zlepšit i váš život. Doporučuju proto úplně všem! Radime díky.

David Waliczek
analytik

Kurz Vědomé komunikace je od začátku až do konce jako hrnek teplého kakaa, se kterým sedíte zachumlaní pod dekou u praskajícího krbu a za oknem padá sníh... Velmi oceňuji, že kurz není jen o předávání teoretických znalostí, ale naopak je velmi prožitkový. Pomocí her, meditačních a dechových technik, ale například i Radimovy hry na kytaru či předčítání z knihy, jsem se cítila uvolněně a bylo pro mě snazší dané komunikační tipy přenášet do praktického nácviku. Společné sdílení s ostatními účastníky kurzu a Radimova věcná zpětná vazba jsou pak milým bonusem, ze kterého můžete později čerpat i v reálném životě. Musím smeknout před klidem, s jakým Radim odpovídal na neutuchající dotazy, i jeho milým smyslem pro humor a přijímající povahou. Toto všechno, a ještě mnohem více je důvodem, proč k němu jistě zavítám i na další kurzy.

vedoucí dětské skupiny Nejkrásnější svět
Barbora Vymazalová
www.nejkrasnejsisvet.cz

Děkujeme za skvělé vedení při tvoření naší vize LK Sojka. Radim byl vždy výborně připraven, na začátku nás zklidnil cvičením čhi-kung, které nám umožnilo se více ponořit do sebe a naladit se na sebe vzájemně. Poté jsme si řekli cíle, kterých chceme dosáhnout a vysvětili pojmy, se kterými jsme pracovali. Radim to prokládal zkušenostmi ze svého života, příběhy a inspiroval nás i ostatními, co už vizi mají. Pak jsme se pustili do společného tvoření. Radim vše zapisoval, koordinoval a pomáhal z nás vytáhnout to nejpodstatnější až jsme se dopracovali k naší vizi. Musíme uznat, že bez Radima bychom se k tomu nedostaly a hlavně bychom se nedokázaly s takovou lehkostí domluvit. Děkujeme Radime a doporučujeme všem, kdo uvažují o vizi či vědomé komunikaci, kterou jsme všichni absolvovaly a která nám pomohla prohloubit naší komunikaci nejen v LK Sojka, ale i s okolím. Ještě jednou děkujeme!

Hanka Karvasová
spoluzakladatelka lesního klubu Sojka
www.lesniklubsojka.cz

Radimovy kurzy jsou vždy precizně naplánované, nebojím se říct, že ani minuta nepadne nazmar. A byť je každý kurz velmi informačně nadupaný (spolu s praktickým cvičením), vždy dbá aby byl prostor i pro relaxaci mysli a těla. Každé setkání s ním, ať už krátkodobé či dlouhodobé, je pro mne vždy přínosem. Obohatím své znalosti a někdy jen opráším staré, zvědomím a zažiji si své dovednosti, vyskočí mi spousta AHA momentů a vždy mě to posune někam dále... Z každého kurzu si odnáším i praktické informace co mohu dělat dále, což je pro mne velmi důležité. Obdivuji Radimovu schopnost naladit se na celou skupinu a zároveň jednotlivce a program tak přizpůsobit dle potřeby. Navíc jeho poutavé přednášení vtáhne každého do „hry“. Radim je pro mě inspirací nejenom jako lektor, ale především jako člověk. Radime děkuji, jsem vděčná, že pořádáš kurzy srdcem a že se jich mohu účastnit.

Hanka Bedáňová

Kurz vědomé komunikace s Radimem mne v mém vědomém vnímání velmi posunul na cestě dále. Pomohl mi postupně zlepšit jak moje osobní, tak i pracovní vztahy. Komunikace je klíčem ke spokojeným vztahům, ať už přátelských, pracovních a nebo těch milostných. A ve spojení s vědomým užíváním jak komunikačních metod, tak i vědomého života jako takového je to zkrátka pecka! Radim byl můj profesor na univerzitě, proto ho mohu doporučit i jako člověka, jelikož je to dle mého názoru člověk na správném místě, který má v sobě dar posouvat ostatní na jejich cestě. Velmi mi sedí jeho osobní a férový přístup a velmi doporučuji, jak celý Radimův projekt, jeho jednotlivé kurzy, tak Radima jako člověka!

Jan Kresl
finanční konzultant, spisovatel, podnikatel