Doporučení z první ruky

Ing. Renata Novotná — konzultantka procesního řízení, organizátorka práce a pracovních kompetencí


Zobrazuji všech 10 doporučení

Dominika Špačková

Jsem ve fázi, kdy docela nestíhám. A můžu buďto zredukovat množství práce, nebo najmout lidi. Jenže když najmete špatného člověka a snažíte se ho zaučovat, stačí, abyste mu každý měsíc platili jen 5 tisíc. A když po půl roce zjistíte, že je nefunkční, stojí vás to 30 tisíc. Renata mi proto dala dovednost, kterou jsem neměla. Hledala jsem někoho, kdo pro mě bude psát články. A potřebovala jsem zjednodušit výběrový proces. Tak, abych do toho nevkládala čas a energii, které nemám. Konzultace mi pomohly navrhnout výběrové řízení v několika krocích a rychle poznat nefunkční kandidáty. Byla jsem překvapená, jak jednoduché díky tomu bylo z 15 lidí vybrat 4, co postoupili dále. Hodně používám Google dokumenty a potřebuju, aby s nimi moji spolupracovníci uměli. Bez Renaty by mě ale nenapadlo dát to do výběrového řízení. Zjistila jsem tak, že mi 50 % lidí v Google dokumentech nezvládne poslat práci. Renata navíc vymyslela způsob, jak poznat, jestli se daný člověk hodí pro to, aby psal pro Maminkatelky. Na konzultacích u Renaty je fantastické, jak vám věci zjednoduší. Našla jsem díky nim ideálního člověka na spolupráci a hlavně mám v rukou postup, který můžu kdykoliv v budoucnu využít znovu při hledání jiných lidí na jiné pozice. Jako podnikatelka tím šetřím svoje mentální zdraví. Když vyberete nesprávného člověka, může vám to přinést spoustu bezesných nocí a zkazit pověst. Ztratíte tím obrovské množství klientů a jen těžko se to napravuje. Já navíc ráda dělám věci tak, že se dají opakovat. A to se mi s Renatou povedlo.

Dominika Špačková
byznys konzultantka pro efektivní podnikání

Připomínky a rady paní Renaty nás posunuly o další krok k procesně řízené organizaci. Hledáme informační systém pro agendu naší středně velké neziskovky působící v sociálních službách a ty standardní IS nám nevyhovují. Vytváříme sofistikované procesní modely, studujeme odbornou literaturu. Renata nás svými praktickými radami vrátila zpět na zem, její pojetí managementu je pochopitelné, využitelné a nezamlžené přemírou odborných výrazů. Děkujeme za spolupráci!

Mgr. Jaroslava Sedláková, Ph.D.
předsedkyně správní rady neziskové organizace Otevřená okna
www.otevrenaokna.cz

S Renatou jsem dennodenně spolupracovala několik let na lokálních i mezinárodních projektech a musím říct, že moc ráda. Vždycky jsem se mohla spolehnout na to, že vše bude v pořádku, včas a v maximální kvalitě. Renata je skvěle zorganizovaná, s výborným time managementem, zároveň funguje velmi dobře jako vedoucí týmu. Dokáže lidi namotivovat, zkoordinovat i ocenit jejich dobrou práci. Zároveň na sobě Renata neustále pracuje, jak profesně, tak osobnostně. Renatu a její práci vždy moc ráda doporučím.

Lenka Šilerová
Executive Director Ipsos HR & ERM
www.ipsos.cz

Renata naší firmě pomohla nastavit procesy pro správu nového e-shopu – přípravu objednávek a rozvozu zboží. Nastavila nám také velmi efektivní procesy v oblasti administrativy a interních činností. Pomohla nám sepsat manuály a pracovat s nimi. Než jsme začali s Renatou spolupracovat, často jsme naráželi na organizační nejasnosti. Teď ale máme jasně sepsané postupy činností, které se nám už snadněji dodržují. Renata je velmi organizačně nadaná a rychle se zorientovala v našem fungování i problematice. Spolupráce byla moc příjemná i v osobní rovině. Mohu jedině doporučit.

Monika Bryknarová
Beareka, s.r.o.

Na spolupráci s Renatou nám nejvíce vyhovovala flexibilita, pohotovost, to že naslouchala a okamžitě reagovala na naše lehká provozní trápení. Vyhovovalo nám, že Renata byla kdykoliv k dispozici a pomohla nám s věcmi, které nás trápily, ale i těmi, o kterých jsme ani netušili, že s nimi pomoct potřebujeme. Přínos této spolupráce byl pro nás velký. Ať už to bylo to, že jsme se v tom strašném běhu dokázali zastavit a díky Renatě jsme se zamysleli a začali věci řešit. Ukázala nám cestu „jak“. Pomohla nám najít systém v práci, správné nástroje a dokázala poukázat na tu část našich pracovních postupů, které bychom mohli a dokázali vlastní silou zlepšit.

Tomáš Kettner
www.stavbyjozak.cz

Díky spolupráci s Renatou jsem vytváření procesů přestal odkládat. Některé z rad jsem už dřív někde četl. Ale nejsem typ, co by všechno překopal jen na základě nějakého textu. Tím, že jsem Renatu najal, jsem delegování dal prioritu. Vyvíjelo to na mě tlak, který mi pomáhal věci dotáhnout. K delegování jsem měl navíc vnitřní bloky. A když jsme práci s Renatou popsali na papír, jednodušeji se mi to předávalo. Výsledek pomáhá předejít nedorozuměním a nervóznímu očekávání, jak práce dopadne. U mě to vedlo k větší jistotě, že delegovaná agenda může dobře běžet i beze mě.

U Renaty hodnotím pozitivně její profesionalitu a skvělý proklientský přístup. Každá firma a společnost je trochu jiná a má svá specifika. Dobrý externí konzultant se pozná i podle toho, jak rychle dokáže tato specifika nasát. U Renaty jsem již po prvním týdnu měl pocit, jako by u nás byla rok. Vyhovoval mi její proaktivní přístup a schopnost najít si sama odpovědi na potřebné otázky. Zadáním i cílem spolupráce bylo především vytvoření několika nových procesních směrnic, což Renata splnila na 100 %. Vedle těchto měřitelných výsledků nás ale obohatily i Renatiny názory a celkově její časově omezená přítomnost v naší organizaci byla příjemným zpestřením.

Jakub Líčka
generální sekretář, Charita ČR

Na spolupráci s Renatou mi vyhovovala flexibilita a také školení, které nebylo jen obecnými poučkami nebo workshopem, ale kde jsme se mohli bavit přímo o naší konkrétní firmě a našich procesech a problémech. Díky konzultaci jsme si konečně poprvé „hodily“ s mou společnicí na papír, jaké všechny činnosti musíme v rámci řízení společnosti vykonávat, dokázaly je roztřídit, určit, kolik času nám zabírají a zda je musíme nutně vykonávat my nebo je můžeme delegovat. Při reorganizaci práce jsme se pak k náčrtu ještě několikrát vracely.

Eva Kupcová
www.saurusmedia.cz

Díky spolupráci s Renatou jsem si sestavila seznam činností, které v naší firmě děláme, a přiřadila k nim, kdo je dělá. Uvědomila jsem si, že seznam činností, které je potřeba udělat pro doručení našeho produktu k zákazníkovi, je už opravdu dost rozsáhlý. A je dobré začít jej nějak systematicky řídit. Soustředit se na jednotlivé procesy. Tak, aby každý ve firmě věděl, že je důležitou součástí, bez které by Ani-Muk k zákazníkovi neodešel. Na spolupráci s Renatou oceňuji její naprostou profesionalitu. Od e-mailové připomínky konzultace, přes samotný průběh konzultace, až po dodání výstupů. Měla jsem pocit, že moje starosti jsou opravdu v dobrých rukou. Silně jsem vnímala pochopení mých potřeb. Že jsme na stejné vlně. Líbilo se mi citlivé vedení, mířící ke konkrétnímu návrhu řešení. Skvělé byly také konkrétní tipy na vedení rozhovorů s týmem – chtít zpětnou vazbu, ptát se, zapojit je do toho. Cítila jsem velký zájem na tom, abychom nastavily takové řešení, které bude vyhovovat mně i všem v týmu. To je pro mě velmi důležité.

Kateřina Piliarik
www.ani-muk.cz

Renata se rychle zorientovala v mojí situaci, vytvořila bezpečné prostředí a milou atmosféru. Líbilo se mi, že měla tah na branku a já jsem získala jasná doporučení na konkrétní kroky, které mi rychle získají prostor na práci. Jelikož Renata vycházela z mojí situace, byla jsem schopná se do nich bez otálení vrhnout. Hned po první konzultaci jsem si zajistila hlídání dětí, vytvořila jsem si pracovní dobu a začala dělat s klienty telefonické konzultace. Tyhle 3 kroky způsobily, že se mi nejen výrazně ulevilo, ale začala jsem pracovat efektivněji. Je také velmi inspirující, jak ona sama má nastavené procesy. Bylo skvělé, že během rozhovoru dělala poznámky, které mi poslala obratem na mail. Mohla jsem se tak vrátit k tomu, co jsme probraly a co mám udělat. Jsem ráda, že jsem se na ni obrátila, protože to mé podnikání posune rychle dál. Díky!

Kateřina Vaníčková
www.vanickovi.cz