Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Renata Šimetková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Renata Šimetková — interiérová designérka a konzultantka bytové architektury

Zobrazuji všech 5 doporučení prezentace Mgr. Renata Šimetková:
Cílem projektu byla modernizace vybavení synova (13) pokoje, výrazný přerod z dětského pokoje na pokoj pro teenagera. Před rokem dostal syn nový nábytek, na tom jediném jsme trvali, aby designérka zachovala. Renata téma bravurně uchopila. Nejprve hovořila se mnou (matka), poté si popovídala se synem. Za 10 dní jsem dostala do mailu krásný návrh úpravy pokoje včetně detailů. Renata přeskupila nábytek, navrhla, jak změnit výmalbu. Část stěny je nyní šedá – což se synovi velmi líbí, jedna ze stěn je celá polepená tapetou. Renata synovi nabídla i stylové doplňky typu drátěná nástěnka, moderní svítidlo, obří křeslo na válení a chlupatý koberec, který dává pokoji atmosféru. Vše je barevně i stylově sladěno. Téměř všechny doplňky navržené v projektu jsme si do dvou týdnů nakoupili. Skvělé bylo, že nám Renata do projektu napsala i cenu jednotlivých kusů nábytku / doplňků, nabídla i možnost objekty pro nás obstarat. Syn se v novém pokoji cítí velmi dobře. Po třech týdnech po modernizaci jsme v pokoji nakonec i vyměnili koberec, který jsme se zprvu rozhodli zachovat. Renata měla pravdu. Děkuji designérce a všem vám ji velmi doporučuji. Je empatická, inspirativní, milá a přinese vám do domova teplo.

Gabriela Salichová

Před 2 lety jsme převzali gynekologickou ambulanci v Ostravě, jejíž původní prostory (3 místnosti) byly po ergonomické a estetické stránce a 20 letech užívání naprosto nevyhovující. Dlouho jsme si lámali hlavu, jak ambulanci přestavět. Paní designérka navrhla změnu uspořádání místností, změnu jejich užívání, vybourali jsme některé přepážky a výsledkem jsou nádherné, barevně a esteticky sladěné prostory, ve kterých se dobře pracuje. Pacientky jsou velmi spokojené a pochvalují si zejména barevné řešení a nezvyklé vzory tapet.

MUDr. Erika Doležálková

Gynekologická ambulance Prenagyn s.r.o., Ostrava
Paní Renata Šimetková dostala od nás nelehké zadání. Možná se zdá, že navrhnout dětský pokoj není nic složitého, ale každé dítě nebo mladého člověka prostředí, v kterém tráví spoustu času, velmi ovlivní. A když je vaším zákazníkem 18letý kluk s uměleckými sklony, který má poměrně vyhraněný názor na to „jak by to mělo vypadat“, ale celkem mu uniká, že důležité je i to, kde má uklidit své dvě kytary, mandolínu, kombo, košile, knížky, že musí mít místo na studium i odpočinek, tak to je teprve náročné. Měli jsme možnost srovnávat Renatin přístup s přístupem jiné návrhářky, která pro nás dělala jinou místnost v domě a musím říct, že to bylo nesrovnatelné. Se synem konzultovala veškeré návrhy, dokázala mu dát na výběr z mnoha variant, pozorně naslouchala jeho přáním, takže pokoj je přesně dle jeho představ a splňuje vše, co potřebuje. Dostali jsme přesné vizualizace, včetně barev, doplňků, informací o tom, kde zakoupit navrhované předměty. Nábytek byl vyroben na míru – pan tesař dostal natolik přesné instrukce, že nebylo potřeba nic dolaďovat, opravovat. Pokoj je nádherný, stylově čistý ale ne sterilní, s nápadem a vtipem… prostě je to pokoj, po jakém touží každý puberťák. Ještě jednou děkuje Jáchym i spokojení rodiče.

J. Andrýsková

V roce 2016 jsme rekonstruovali rodinný dům a jednou z největších výzev pro nás byla otázka, jak si poradit s novým obývacím pokojem, a to především díky jeho velikosti (8×4,5m). Na doporučení známých jsme se na podzim obrátili na paní Šimetkovou s žádostí o pomoc. Velmi jsme si cenili, že od počátku naší vzájemné spolupráce se při osobních schůzkách zajímala o náš životní styl a osobní preference, aby navrhla obývací pokoj s jídelnou přesně pro nás. Ze čtyř nabízených návrhů jsme si jeden vybrali. Velmi nám pomohly vizualizace a rozmístění konkrétního nábytku včetně barevného uspořádání a rozvržení osvětlení. V prosinci jsme díky paní Šimetkové měli jasno a bez obav jsme se mohli pustit do realizace. Komunikace probíhala vždy na výbornou včetně podrobného vysvětlení jednotlivých kroků. S výsledkem jsme nadmíru spokojeni a paní Šimetkovou můžeme jednoznačně doporučit pro její cit pro detail a přátelský osobní přístup.

M. a K. Maschkovi

Raduň
Paní Šimetková mi pomáhala s realizací nové kanceláře. Společně jsme řešili rozmístění a podobu nábytku, podlahy, stěny, osvětlení a zastínění oken. Po vyjasnění mé představy mi předložila několik náhledů (včetně 3D) z různých pohledů. Měla skvělé nápady a profesionální přístup. Velmi mi ulehčila práci tím, že veškeré dílčí práce, objednávky, nákupy atd. řešila sama. Mou představu dokázala dokonale realizovat a vzniklo tak náramně příjemné prostředí k mé práci. Vřele doporučuji.

M. M.

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS