MgA. René Nekuda

lektor tvůrčího psaní

Fascinují mne příběhy a rád vás seznámím s jejich fungováním. Jako lektor vedu kurzy tvůrčího psaní pro jednotlivce, firmy, neziskovky i školy. Svým studentům pomáhám bořit tvůrčí bloky, rozvíjet kreativitu, fantazii, slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti.

 • Kurzy tvůrčího psaní – využívám vlastní osobitý styl výuky, který skutečně funguje a jinde jej nenajdete. Vybírat můžete ze stálé nabídky kurzů, rád připravím také kurzy na klíč vyladěné pro vaše účely, workshopy pro školy nevyjímaje.
 • On-line kurzy a nástroje – z pohodlí domova a zdarma! Vyzkoušejte třeba kurz Jak napsat knihu, 3 měsíce inspirace zdarma, nebo Online trenéra kreativity.
 • Studijní materiály – doplňkově nabízím materiály obsahující cvičení pro rozvoj inspirace a psaní.

Tvůrčí psaní jsem vystudoval na vysoké škole (Literární akademie Josefa Škvoreckého v Praze). Působím také v zahraničí v rámci mezinárodních konferencí a školení a jsem součástí European Association of Creative Writing Programmes (EACWP). Skrze svoji síť kontaktů umím pomáhat s realizací prakticky jakéhokoliv knižního projektu.

V oboru se pohybuji 11 let, od roku 2011 vedu vlastní kurzy. V České republice jsem jedním ze dvou lektorů, kteří se tvůrčímu psaní plně věnují. Kurzy prošlo přes 3 tisíce lidí. Mnoho z nich vydalo vlastní knihu a celých 96 % účastníků by je doporučilo známému. Možná i proto, že pamatuji na uvolněnost, hravost a zábavnost.

Sám píšu blog (nejen) o kreativitě a nebojím se pouštět do odvážných projektů (např. Hakuna Matata). Účastním se aktivně veřejného života, příležitostně působím jako moderátor, recitátor a herec. Najdete mne také na Wikipedii.

„Příběh, všechno má příběh – jen ho stačí vidět.“ – Bohumil Hrabal

Rozhovor pro Na volné noze TV

Rozhovor o tvůrčím psaní pro sérii Copýtko Na volné noze

Záznam z debatní talk-show Hvězdy Na volné noze

Přednáška o důležitosti příběhů z think tanku Na volné noze v Ostravě

Nabídka kurzů tvůrčího psaní

 • Tvůrčí psaní v praktickém životě – jednodenní kurz zaměřený na přesah tvůrčího psaní do běžného života (příběh značek, celebrit, politiků, reklamy, atd.).
 • Vyřeš případ a nauč se základům tvůrčího psaní – jednodenní kurz, ve kterém díky postupnému psaní mini detektivky poznáte prakticky i teoreticky základy tvůrčího psaní.
 • Jak vydat knihu – jednodenní kurz tvůrčího psaní s přesahem do fungování knižního trhu.
 • Malý kurz tvůrčího psaní – víkendový intenzivní vhled do problematiky psaní.
 • Velký praktický kurz tvůrčího psaní – 5 lekcí zaměřených na praxi a kreativní cvičení.
 • Anglo-americký kurz tvůrčího psaní – 10 setkání ve stylu výuky běžné v anglo-americkém světě, kolébce tvůrčího psaní; společné debaty, práce ve skupině s využitím mnoha pomůcek a materiálů.
 • Miniakademie tvůrčího psaní – uzavřená série tří víkendových kurzů, výstupem je povídka, kterou společně rozebereme.
 • Kápézetka příběhů – workshop spojující v 15 lekcích storytelling (ústního vyprávění příběhů) a tvůrčí psaní.
 • Příběh – semestrální kurz, díky kterému najdete svůj autorský hlas.
 • Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé – roční kurz provádí účastníky celým procesem tvorby – od hledání nápadu, přes organizaci, vytváření kompozice, samotné psaní, revize, až po hledání nakladatele, vydání knihy a její propagaci.

Reference

 • Kurzy tvůrčího psaní jsem dělal pro:
  • firmy a korporátSiemens, Komerční banka, SCIO, Follow Bubble, PR.Konektor, ČNP Consulting, Naučmese.cz,
  • školy a instituceLiterární akademie v Praze, Univerzita Palackého v Olomouci, Gymnázium prof. Jana Patočky v Praze, vzdělávací instituce Serafín, Kulturní dům Bartovice Ostrava, Vysočina tourism,
  • neziskovkyČlověk v tísni, Charitas, CEVRO Institut, Centrum Paraple,
  • akce – festival Šrámkova Sobotka, Olympiáda v českém jazyce a další.
 • Mediální ohlasy a rozhovory uveřejňuji na svém webu.
 • Novinářská praxe – časopis Nový prostor, Naše adresa, mlékárna Tatra Hlinsko, zpravodajství České televize, Martinus.cz.
 • Porotcování v literárních soutěžíchCena Waltera Sernera 2013 (pořádá Pražský festival spisovatelů), Fénix content marketing a další regionální literární soutěže.

Cena služeb

Hodinová sazba pro konzultace činí 1.200 Kč. U školení se ceny pohybují v rozmezí 2.000–3.000 Kč/hod. Zohledněna je délka školení, dojezdová vzdálenost od Prahy a počet účastníků.

MgA. René Nekuda
Logo či doplňková grafika

Kontakty

MgA. René Nekuda
Budovatelů 1205
Hlinsko (Pardubický kraj)
539 01
Mobil:724 958 399
Email:kontakt@renenekuda.cz
Web:www.renenekuda.cz
Facebook:nekudarene
LinkedIn:renenekuda
Twitter:renenekuda
IČ:02069156 (plátce DPH)
DIČ:CZ8608293441

Doporučení
z první ruky

René Nekuda je pro mě českým synonymem pro výuku tvůrčího psaní. Občas se skutečně stane, že profesionál svou činností zviditelní svůj obor natolik, že vám jeho jméno vyskočí automaticky přímou asociací: ekonomie — Tomáš Sedláček, výživa — Margit Slimáková, tvůrčí psaní — René Nekuda! René toho udělal pro svůj obor hodně a doslova jím žije. Navíc je to člověk s nepopiratelnou morální integritou, vstřícný, nápomocný a otevřený novým věcem a postupům. Byl několikrát vzácným hostem na akcích, které jsme pořádali pro české freelancery, a byl jsem také u něj na kurzu. Vřele jeho služby doporučuji každému, kdo chce začít psát. A nejen to. Já už jsem toho v životě napsal spoustu (včetně dvou knih), ale i tak mi velice pomohlo podívat se na psaní Reného optikou.

Robert Vlach
Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze