Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Richard Skolek

Mgr. Richard Skolek

spisovatel a lektor tvůrčího psaní

Mgr. Richard Skolek

Píšu knihy a pořádám kurzy tvůrčího psaní.

 • Psaní knih – humoristická tvorba, poezie, fantasy a knihy pro děti. Píšu taky do novin a časopisů. Zatím mi vyšlo 9 knih, největší úspěch mělo u čtenářů Moudré z nebe. Na Facebooku zveřejňuji webový strip Ždibřich, který sleduje více než 10 000 fanoušků. Starší knihy, které již nejsou vázány smlouvou, nabízím k volnému a bezplatnému stažení. Svou tvorbu také postupně načítám a dávám na svůj YouTube kanál.
 • Kurzy tvůrčího psaní – hromadné i individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé. Pomůžu vám s čímkoliv od jednoduchých úprav textů po vydání knihy, kurz rád připravím i pro vaši firmu nebo na vaši akci. O tvůrčím psaní také pravidelně píšu články a natáčím krátká videa. Zájemcům se dále věnuji ve Facebookové skupině.

Jako lektor jsem spolupracoval např. s Masarykovou univerzitou, vzdělávacím centrem Pohyblivý svátek a neziskovou organizací Proficio. Kurzy na míru jsem připravoval třeba pro agenturu Media Age, Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty nebo několik pionýrských oddílů. V době koronavirové krize jsem také vedl 3 měsíční bezplatné online kurzy pro více než 500 lidí. Dohromady jsem učil více než 1 000 účastníků.

Na všechny hromadné kurzy vždy vypisuji sociální místa pro ty, kdo se chtějí zúčastnit, ale nemohou si to finančně dovolit.

Galerie:

Kurzy tvůrčího psaníKniha Hubený nás nedostanouKniha Nesvlíkej se samaKniha Vzdechy a povzdechyKniha Zkraťsifous aneb Pohádky na dobré ráno
Zobrazit všech 15 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vydané knihy

 • 2019Ždibřich, sbírka stripů
 • 2017O třech světluškách, pohádka
 • 2016
  • Moudré z nebe, humoristická próza (2. vydání)
  • Jak Medvěd Bručimír všechno zapomněl, sbírka pohádek
 • 2015
  • Zkraťsifous aneb Pohádky na dobré ráno, sbírka pohádek
  • Moudré z nebe, humoristická próza (1. vydání)
 • 2014Vzdechy a povzdechy, básnická sbírka
 • 2011Nesvlíkej se sama, sbírka epigramů
 • 2009Hubený nás nedostanou, sbírka fejetonů

Kontaktní informace

Mgr. Richard Skolek
Sedláčkova 18
Brno
628 00
Mobil:737 250 197
Email:rskolek@gmail.com
Web:www.richardskolek.cz
Facebook:Facebook richard.skolek
Instagram:Instagram richard_skolek
Twitter:Twitter zdibrich
YouTube:YouTube RichardSkolek
Účet:1036538851 / 6100
:01649639

Doporučení z první ruky

V minulých týdnech jsem absolvovala on-line kurz tvůrčího psaní a jsem velmi spokojená jak s přístupem autora, tak s tématy, teoretickou podporou a celkovým vedením kurzu. Po odmlce jsem opět začala mít chuť psát a dotáhnout rozepsané texty. Kurz mi poskytl mnoho materiálu a cvičení vhodná na rozepsání i na rozvíjení konkrétních literárních disciplín. Jednodušší úkoly byly vyváženy složitějšími, teorie bylo tak akorát, a cenná byla i autorova souhrnná zpětná vazba na texty z předešlého dne. Motivační bylo také (anonymní) uvedení nejpovedenějších textů. Kurz byl vedený s velkou pečlivostí a pozorností, autor mu, přestože šlo o výjimečný kurz během doby koronaviru, a byl prezentován jako bezplatný, věnoval evidentně mnoho času. Z formy vedení kurzu i z prezentace jiných autorových aktivit je patrné, že má pan Skolek věci velmi dobře srovnané, ví o čem mluví, resp. píše, má smysl pro humor, nadhled i schopnost vystřelit si sám ze sebe. A to je v intelektuálních kruzích často nedostatkové zboží! Děkuji za obohacující kurz a těším se na nějakou další spolupráci v budoucnu!
Anežka Emmerlingová

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS