Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Richard Skolek

Mgr. Richard Skolek

spisovatel a lektor tvůrčího psaní

Mgr. Richard Skolek

Píšu knihy a pořádám kurzy tvůrčího psaní.

 • Psaní knih – humoristická tvorba, poezie, fantasy a knihy pro děti. Píšu taky do novin a časopisů. Zatím mi vyšlo 9 knih, největší úspěch mělo u čtenářů Moudré z nebe. Na Facebooku zveřejňuji webový strip Ždibřich, který sleduje více než 10 000 fanoušků. Starší knihy, které již nejsou vázány smlouvou, nabízím k volnému a bezplatnému stažení. Svou tvorbu také postupně načítám a dávám na svůj YouTube kanál.
 • Kurzy tvůrčího psaní – hromadné i individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé. Pomůžu vám s čímkoliv od jednoduchých úprav textů po vydání knihy, kurz rád připravím i pro vaši firmu nebo na vaši akci. O tvůrčím psaní také pravidelně píšu články a natáčím krátká videa. Zájemcům se dále věnuji ve Facebookové skupině.

Jako lektor jsem spolupracoval např. s Masarykovou univerzitou, vzdělávacím centrem Pohyblivý svátek a neziskovou organizací Proficio. Kurzy na míru jsem připravoval třeba pro agenturu Media Age, Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty nebo několik pionýrských oddílů. V době koronavirové krize jsem také vedl 3 měsíční bezplatné online kurzy pro více než 500 lidí. Dohromady jsem učil více než 1 000 účastníků.

Na všechny hromadné kurzy vždy vypisuji sociální místa pro ty, kdo se chtějí zúčastnit, ale nemohou si to finančně dovolit.

Galerie:

Kurzy tvůrčího psaníKniha Hubený nás nedostanouKniha Nesvlíkej se samaKniha Vzdechy a povzdechyKniha Zkraťsifous aneb Pohádky na dobré ráno
Zobrazit všech 15 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vydané knihy

 • 2019Ždibřich, sbírka stripů
 • 2017O třech světluškách, pohádka
 • 2016
  • Moudré z nebe, humoristická próza (2. vydání)
  • Jak Medvěd Bručimír všechno zapomněl, sbírka pohádek
 • 2015
  • Zkraťsifous aneb Pohádky na dobré ráno, sbírka pohádek
  • Moudré z nebe, humoristická próza (1. vydání)
 • 2014Vzdechy a povzdechy, básnická sbírka
 • 2011Nesvlíkej se sama, sbírka epigramů
 • 2009Hubený nás nedostanou, sbírka fejetonů

Kontaktní informace

Mgr. Richard Skolek
Sedláčkova 18
Brno
628 00
Mobil:737 250 197
Email:rskolek@gmail.com
Web:www.richardskolek.cz
Facebook:Facebook richard.skolek
Instagram:Instagram richard_skolek
LinkedIn:LinkedIn richardskolek
Twitter:Twitter zdibrich
YouTube:YouTube literature44
Účet:35 – 8616250207 / 0100 (Komerční banka)
:01649639

Doporučení z první ruky

Bc. Jana Michalcová
Zapsala jsem se k panu Skolkovi na on-line kurz tvůrčího psaní. Kurz se mi velmi líbí a moc mě baví, oceňuji střídání kratších a delších úkolů, různé typy úloh, stejně jako teoretické pozadí vybraných cvičení a anonymní ukázky od ostatních účastníků. Protože jsem doposud psala jen sama pro sebe, je pro mě tento kurz obrovským přínosem a oceňuji také, že i přes vyšší účast dostanu po každém zaslaném cvičení odpověď. Ačkoli je kurz v době koronavirové zdarma, je vidět, že mu pan Skolek věnuje skutečně mnoho času a péče. Skvělé jsou poskytnuté odkazy na „teoretické přednášky“, kde člověk také zjistí mnoho zajímavých věcí, které se ke psaní rozhodně hodí. Určitě doporučuji spolupráci s panem Skolkem všem, kteří si chtějí rozšířit slovní zásobu, povědomí o psaní a nakopnout svou autorskou duši. Osobně už pokukuji po dalších kurzech od pana Skolka. Vřele doporučuji.
překladatelka a lektorka angličtiny, korektorka češtiny

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS