Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > MgA. Šimon Chloupek > Doporučení

Doporučení z první ruky

MgA. Šimon Chloupek — grafický designér a lektor grafiky

Zobrazuji všech 8 doporučení prezentace MgA. Šimon Chloupek:
Jan Bien
Šimon je grafik, který svou práci dělá celým srdcem. Znám ho z několika setkání nezávislých profesionálů jako člověka, který umí vystoupit ze svého řemesla, podívat se na svou práci v širším kontextu a přiblížit ji lidem, kteří o grafickém designu nevědí zhola nic. Své odborné vzdělání a výborný přehled v teorii Šimon trvale konfrontuje s praxí a ověřitelnými a měřitelnými fakty. Dokáže být pragmatický a má výbornou schopnost zdravého kritického pohledu. Toho si na něm vážím. Šimona jsem osobně přizval ke spolupráci na webu Lenky Ocmanové (kharmonii.cz). Protože si nebyl na začátku jistý jedním z mých požadavků na grafický design, udělal z vlastní iniciativy na sporný bod miniprůzkum mezi několika lidmi. Na základě výsledků mi pak vysvětlil, proč požadavek není rozumný a podal vynikající návrh na jiné řešení. Celá spolupráce byla prostoupena pohodovou komunikací a jeho rychlou odezvou. Pokud se vám Šimonova práce líbí, nemáte co řešit! Doporučuji.

Jan Bien

webmistr, vývojář a konzultant webů zaměřený na WordPress
Šimona Chloupka znám více než 10 let. Měla jsem tu čest s ním spolupracovat velmi dlouhou dobu a mohu říci jen jedno. Šimon je unikátní osobnost s vyzrálým pohledem na svět, jasně stanoveným žebříčkem hodnot a s velkým zaujetím pro veškeré záležitosti, o kterých je přesvědčen, že mají smysl. Já osobně vnímám Šimona jako člověka zapáleného do mnoha odvětví. Ve spojení s jeho jménem mě napadnou především tato tři slova: grafika, design a ekologie. A to, myslím si, hovoří za vše. Cesta, kterou si Šimon zvolil spojením těchto tří pojmů, které jsou Šimonovou životní filozofií a vášní, nepatří mezi nejsnazší. Není však třeba příliš popisovat, s jakým entuziasmem se Šimon své práci věnuje. Šimon je prostě srdcař a to se projevuje jak ve spolupráci s ním, tak samozřejmě velmi kladně na výsledku jeho práce. Takže prostě a jednoduše – užijte si spolupráci se Šimonem Chloupkem!

Romana Helclová

production manager
Na školení jsem se se Šimonem domluvila ve chvíli, kdy jsem se rozhodla zdokonalit v grafických programech a hledala jsem nějaké večerní jednoleté studium grafiky. Nakonec jsem zvolila variantu individuálního školení právě u Šimona a očekávala, že získám dovednosti přesně v tom, co potřebuji pro své drobné zakázky a tvorbu a zároveň se naučím potřebné základy, které mi v dosavadním samostudiu scházely. Po nastavení tematického rozvrhu šitého přímo mně na míru, jsme se scházeli častěji, abych si osvojila některé chybějící základy. Později pak začal být kladen důraz spíše na samostatnou práci a výuku podrobnějších funkcí jednotlivých grafických programů. Při tom všem velice oceňuji Šimonův lidský přístup a jeho srdečnost. Dokáže pozorně naslouchat mým potřebám, ale zároveň kriticky zhodnotit chybné kroky a napovědět při jejich řešení. Dnes po asi půl roce školení jsem ráda, že jsem zvolila tuto variantu. Umím spoustu nových věcí, které hned používám v praxi. Moji práci to zrychluje a dostává na jinou úroveň. Je cítit, že Šimon má grafiku rád a rozumí jí do hloubky, a podle toho také své znalosti předává; přitom nezapomíná na sobě dále pracovat. V dnešní době musím rozhodně také ocenit jeho skromnost a úctu, díky nimž si nikdy nebudete připadat jako outsideři. Takže? Mohu jen doporučit!

Tereza Nozarová

mediální konzultantka
Šimona znám velmi dlouho. Je to člověk, který vždy bral svou práci a postoj k životu zodpovědně. V osobní komunikaci rozdává pohodu, umí naslouchat, při řešení problémů dokáže být konstruktivní, je ochotný k pomoci. Vím, zní to trošku jako pohádka, ale nejsem placená za reklamu. Šimona znám dlouho a mohu se postavit i za slova předchozích doporučení. Popisují Šimona takového, jakým je. V počítačových programech se topím, a proto mi během našeho přátelství Šimon občas nezištně pomáhal. Před několika lety jsme se Šimonem společně vytvářeli formátovou šablonu textové podoby diplomové práce. Na základě této zkušenosti jsem se mu ozvala znova - tentokrát se jednalo o disertační práci. Za ty roky si Šimon osvojil dovednosti v kancelářských programech a bez zaváhání mi navrhl formu šitou na míru mým potřebám tak, aby disertační práce působila přehledně, s vhodným typem a velikostí písma a hierarchií textu. Každý takový text potřebuje svoje pravidla, aby čtenář nebyl zahlcen nepřehlednou strukturou. Šimon je při práci precizní a jde mu zejména o dobrý výsledek.

Denisa Belzová

malířka, studentka a učitelka
www.denybel.cz
Jsem ráda, že jsem se na individuální kurz grafiky od Šimon Chloupka přihlásila. Na školení jsem se naučila plno věcí a dozvěděla se mnoho užitečných informací. Hodně mi pomohlo se zlepšit a také mi usnadnilo získání práce. Když jsem na internetu procházela kurzy na zdokonalení v grafice, většinou jsem našla jen na jednotlivé programy a dost drahé. U Šimona si člověk může vybrat jednotlivé moduly, které se potřebuje naučit a to je skvělé. Ocenila jsem ochotu poradit a vysvětlit dotazy. Pokud se potřebujete zdokonalit v grafice, určitě mohu Šimona Chloupka doporučit.

Šárka Plašilová

grafička a kreslířka
Kristýna Moravec Sataryová
Potřebovala jsem školení ohledně předtiskové přípravy dokumentů a hned od prvního emailu mi bylo jasné, že jsem se obrátila na skutečného profesionála, který svou práci bere opravdu zodpovědně. Školení mi Šimon ušil přímo na míru a samotné osobní setkání bylo nejen velmi přínosné a kvalitně vedené, ale také z lidského hlediska příjemné. Když jsem začala pochybovat o svých schopnostech v oblasti složitějších technologických postupů, dokázal mne povzbudit a dodat odvahu. Vyzdvihla bych ještě jeho poctivou důkladnost co se týče poskytování a doporučování materiálů k dalšímu studiu, o které jsem projevila následně zájem. Pokud potřebujete rozšířit své dovednosti v oblasti grafického designu a hledáte schopného školitele s lidským přístupem, mohu Šimona bez váhání doporučit.

Kristýna Moravec Sataryová

ilustrátorka a kreativní kreslířka
Mgr. Adéla Rúčková Moravcová
S Šimonem Chloupkem dlouhodobě spolupracuji na řadě projektů. Je to zkušený profesionální grafik, který skvěle rozumí svému oboru. Grafické návrhy zpracovává s vysokou empatií k potřebám klienta, má proaktivní přístup a vždy je ochoten vše doladit ke 100% výsledku. Jsem s naší spoluprací velmi spokojená – neměnila bych :)

Mgr. Adéla Rúčková Moravcová

ilustrátorka
Šimon vytvořil na základě mé představy logo pro můj web www.varilamysicka.cz Vyzdvihnout musím především lidský a osobitý přístup ve spojení s profesionálním výsledkem, který byl podle mých představ. Zároveň mi perfektně poradil s vhodnými barvami pro web. Nakonec jsem si u Šimona nechala zpracovat i vizitku, která naprosto splnila mé očekávání. Myslím si, že Šimon dokáže skloubit to, co z pohledu grafika musí udělat on s tím, co chce klient. Až budu zase něco potřebovat, vím, na koho se obrátím :-)

Kamila Metzová

zdravý životní styl v praxi
www.varilamysicka.cz ~ kamila@varilamysicka.cz ~ 775 285 507
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS