Mgr. Vendula Perglerová

korektorka českého jazyka

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Nabízím profesionální a pečlivé gramatické, stylistické i obsahové korektury češtiny pro texty libovolného zaměření — včetně kontroly a ověřování věcné správnosti. Pomohu vám také s redigováním původních textů a jejich překladů z angličtiny, němčiny, slovenštiny nebo polštiny.

Texty koriguji v textových editorech (MS Office) a v PDF formátu (Adobe Acrobat).

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a mám přes 25 let praxe v oboru, kdy jsem jako korektorka či odpovědná redaktorka spolupracovala mj. s řadou knižních vydavatelství (Atlantis, Bova Polygon, Egmont, Kniha Zlín, Leges, Wolters Kluwer a další) i s překladatelskými agenturami (EURO RSCG, Ispress, Propaganda, Revolta, Aspena). Působila jsem také v pozici editorky, vedoucí vydání a redaktorky časopisu Bydlíme. V současnosti jsem jazyková redaktorka časopisu TÉMA.

Mgr. Vendula Perglerová

Kontakty

Mgr. Vendula Perglerová
U Smaltovny 15
Praha 7
170 00
Mobil:604 474 598
Email:vperglerova@seznam.cz
Účet:514004113/0800 (Česká spořitelna)
IČ:48567884 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

S paní magistrou Perglerovou spolupracuji řadu let, obracím se na ni vždy s jazykovou korekturou některé z odborných publikací, které vydává naše nakladatelství. Svoji práci odvedla vždy perfektně, vypořádala se bravurně i se složitostmi odborného textu a zároveň textu, který píší mnohdy neobratně právní či ekonomičtí specialisté. Dílo odevzdala vždy včas, v dohodnutém termínu. Jsem se spoluprací s ní nadmíru spokojena, její profesní kvality velmi oceňuji.

RNDr. Ivana Hexnerová

BOVA POLYGON