Mgr. Andrea El Hami (Kalužová)

překladatelka a korektorka češtiny, angličtiny a francouzštiny

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Nabízím obousměrné překlady češtiny, angličtiny a francouzštiny. Dále pro vás ráda udělám korektury (proofreading) českého, anglického a francouzského jazyka.

Mé jazykové vzdělání v angličtině a francouzštině je na úrovni C1. Přes 2 roky jsem pracovala na pozici interního překladatele v překladatelské agentuře se zaměřením na právní texty, mám ale bohaté zkušenosti i s překlady z dalších oblastí: umění, vědy, techniky, účetnictví, PR a marketingu, pojišťovnictví, zdravotnictví, IT aj.

Jazykové znalosti jsem nabyla zejména díky ročnímu pobytu v USA, semestrálnímu pobytu na překladatelském institutu ve Štrasburku a šestiměsíční stáži v překladatelském oddělení Evropského parlamentu v Lucemburku.

Vybrané reference: Lumitrix, Mobilní planetárium, AK Luhan, Zoner software, Pro-bio liga, 4Life Direct Insurance Services, Varroc Lighting Systems, FOX Coffee Project, překladatelské agentury Channel Crossings, Orange Tree, Zelenka.

Vzdělání, zahraniční pracovní pobyty a praxe

  • Na volné noze (2018–2024)
  • Právnická fakulta Univerzity Karlovy, JURIDIKUM – právní kurz pro překladatele, francouzský jazyk, 2015–2016
  • Filozofická fakulta Masarykovy univerzity – Překladatelství francouzský jazyk, titul Mgr., 2012–2015
  • Filozofická fakulta Ostravské univerzity – Francouzština ve sféře podnikání, titul Bc., 2009–2012
  • Université de Strasbourg, Francie – jednosemestrální studijní pobyt v rámci programu Erasmus, obor překladatelství angličtina/francouzština, 2011–2012
  • St. Louis Park Senior High School, USA – roční studijní pobyt, 2006–2007
  • Evropský parlament v Lucemburku – stáž v překladatelském oddělení, překlad dokumentů EU z anglického a francouzského jazyka, 2013 –2014
  • Pracovní stáž v rámci programu Erasmus – recepční, animátorka v hostelu; objednávky, platby, účast na lokálních kulturních akcích, 2010
Mgr. Andrea El Hami (Kalužová)

Kontakty

Mgr. Andrea El Hami (Kalužová)
Pod Morávií 1313
Kopřivnice (Moravskoslezský kraj)
742 21
Mobil:737 482 596
Email:andykaluzova@gmail.com
LinkedIn:andreakaluzova
Účet:222030846/0300 (ČSOB)
IČ:06741207

Doporučení
z první ruky

Andrea Kalužová pro naši firmu provádí překlady z/do angličtiny. Jedná se o technologickou firmu zaměřující se na outdoorové a indoorové interaktivní data projektory, tudíž jsou překlady velice specifické. S jejími překlady jsme nadmíru spokojeni, ať už to jsou překlady webových stránek, facebookových kampaní či celých článků. Přeložené práce byly vždy zpracované kvalitně, pečlivě a v zadaném termínu. Děkujeme! Příště se na ni určitě zase obrátíme.

Nikola Kociánová

Lumitrix