Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Bc. Anna Burdová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Bc. Anna Burdová — nevidomá spisovatelka a literární redaktorka

Zobrazuji všech 5 doporučení prezentace Bc. Anna Burdová:
Anička patří k nejlepším redaktorkám v agentuře. Má vysloveně talent na hodnocení textů, je to rodilý recenzent, jehož názor je skutečně cenný. Sama rovněž napsala velmi pěknou knihu pro předškolní děti. Jsem nesmírně vděčná, že tak schopnou recenzentku, obdařenou talentem vidět jak detaily, tak celek, v agentuře máme!

Mgr. Markéta Dočekalová

ředitelka literární agenruty MÁM TALENT, s. r. o., pedagožka a lektorka tvůrčího psaní
S Annou Burdovou spolupracuji přes dva roky v neziskové organizaci Spolu s vámi, z.ú. Společně se podílíme na PR aktivitách organizace. Anička je zkušená novinářka, které jde množství žánrů, a médiím, která o nás informují, vždy dodává precizní podklady. Kromě naší výroční zprávy jsme spolu spolupracovaly i na Výroční zprávě Nadačního fondu Českého rozhlasu za rok 2020. Tady se ukázala Aniččina koncepčnost i schopnost pracovat s celkem i detaily. To osvědčuje i ve své knižní tvorbě. S Aničkou jsem také několikrát lektorovala buď skupinám seniorů, ale hlavně dětem od mateřské školy po středoškolské studenty. Obdivuji, jak umí obsah workshopu přizpůsobit publiku. Anna patří mezi nejpracovitější a nejspolehlivější kolegy, se kterými jsem se během skoro 30 let praxe potkala.

Marie Zemanová

novinářka, fundraiserka Spolu s vámi, z.ú. | Návštěvy POTMĚ
Aničku jsem poznala na jednom v současnosti již zaniklém projektu, díky čemuž jsme dostaly příležitost zkusit něco zcela nového. Tak jsem se za ty roky stala svědkem jejího profesionálního růstu, za nímž stojí nejen odborné hodnocení rukopisů a citlivý přístup k autorům, ale také vlastní tvorba. Odměnou za píli a preciznost a bezpochyby velký talent se stalo, že dnes je již známou autorkou úspěšných dětských knížek, které mají velmi pozitivní ohlasy nejen u malých čtenářů. Kriticky jsou rovněž kladně hodnoceny dospělými díky perfektně propracovanému textu a svému edukativnímu rozsahu; dozvídáme se např. o některých již ne tak často praktikovaných předvánočních zvycích, o běžném životě nevidomých, o práci a lásce k asistenčním psům a obecně k přírodě jako takové a tak dále. Jsem moc ráda, že jsem Aničku poznala, protože její přátelství a spolupráce v tom, co nás společně baví, je po každé výborným impulsem, aby se člověk nevzdával a určitě pokračoval dál. Z toho důvodu pochopitelně všem doporučuji její spolupráci; dostane se vám profesionálního přístupu a výsledku nad vlastní očekávání.

Martina Boučková

spisovatelka
https://www.superrodina.cz/o-mne/ ~ admin@superrodina.cz
Anička byla v naší ZŠ na celodenní návštěvě. Postupně navštívila dvě třídy prvního stupně (1.–2. ročník a 3.–5. ročník) a jednu třídu druhého stupně (6. ročník). Doprovázel ji její asistenční pes Dixi. Cílem návštěvy bylo sdílení informací, týkajících se života lidí se zrakovým postižením. Anička skvěle přizpůsobila téma i způsob jeho předání stáří dětí v jednotlivých třídách. Dětem zodpověděla všechny všetečné otázky, ukázala jim kompenzační pomůcky a vysvětlila jejich používání. Ukázala, jak pracuje se svým asistenčním psem. Předala dětem řadu zajímavostí i užitečných informací. Nejstarším žákům ukázala základní pravidla při komunikaci a doprovázení osob se zrakovým postižením a zúčastnila se i praktického nácviku této dovednosti. Odpoledne využila svých redaktorských zkušeností a navštívila redakci školního časopisu. Spolu s redaktory (děti ze 3.–5. třídy) si povídala o psaní reportáží. Aniččina návštěva byla pro nás všechny velmi přínosná, příjemná a pro mnoho dětí nezapomenutelná. Děkujeme.

Žaneta Vojtíšková Fleknová

Aničku jsme oslovili na základě jejích webových stránek. Už podle e-mailové komunikace jsme věděli, že se můžeme těšit na skvělého člověka. Anička kvůli nám vážila cestu až do Karviné, což s jejím handicapem je opravdu obdivuhodné. Doprovázely ji Dixinka a maminka. Oběma patří, nejenom za doprovod, velký DÍK. Když do kavárny vstoupila, usmívala se od ucha k uchu. První den zvládla besedu pro dospělé. Povídání bylo zajímavé, a i když Anička píše knihy pro děti, dospělí seděli a ani nedutali. Následně se rozpoutala debata a bylo úžasné sledovat rozmanitost témat, které Anička v rukávu má. Druhý den Anička s Dixi bravurně zvládla 3 přednášky pro celkový počet 160 dětí. Děti hltaly každé slovo. Když se Dixi rozhodla, že se půjde mazlit, děti byly o to více nadšené. S Aničkou jsme si úžasně popovídali a z našeho pohledu je to jeden z největších profíků. Úžasná skromná, pozitivně naladěná osoba, která si ze sebe umí udělat legraci. Nebojí se komunikovat, umí vyprávět a nebojí se odpovědi na žádnou otázku. Kdo váháte, zda s Aničkou spolupracovat, tak opravdu neváhejte. Nic není problém, na všem se dá domluvit a garantujeme vám, že vám Anička úžasně obohatí život tak jako nám. Jsme rádi, že toto přátelství vzniklo a jsme nadšení, že bude i nadále pokračovat. Dovolíme si říci, že vzniklo přátelství na celý život. Děkujeme Aničko.

Marek a Bára

kavárna, kde se snažíme jít trochu jinou cestou
www.andelskaliterarka.cz ~ andelskaliterarka@gmail.com ~ 777 272 170
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS