Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Barbora Brůnová Botková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Barbora Brůnová Botková — ilustrátorka a grafička

Zobrazuji č. 110 z celkem 14 doporučení prezentace Mgr. Barbora Brůnová Botková:
Kreslit historicky věrně a dětsky vtipně – to chce pečlivost, nadhled i smysl pro humor. To vše a mnohem víc Bára uplatnila v Cestách dětí do staletí i v malé dětské knize o Karlu IV. Bářiny ilustrace jsou detailně propracované a děti si podle nich můžou udělat celkem jasnou představu. Oceňuji také Bářinu profesionalitu a ochotu zapracovat případné připomínky. S Bárou je radost spolupracovat.

Jana Steinerová

redaktorka nakladatelství Slovart
www.slovart.cz
Barbora Botková je ilustrátorka s velkou fantazií a pochopením pro dětskou duši. Její ilustrace pro děti jsou milé, něžné a originální. Spolupráce s Barborou byla velmi příjemná, je ochotná, komunikuje rychle a bezproblémově, po dohodě zasílá skici k připomínkám a dodržuje termíny. S potěšením s ní budu spolupracovat na dalších pěkných knížkách.

Jitka Pastýříková

nakladatelství Fragment, Albatros Media
http://www.fragment.cz/uvod/
Měli jsme milou příležitost spolupracovat s Barborou na vytváření zápisníku z cest pro děti „Můj cestovní deník“ aneb Lily a Martin na cestách. Později jsme také spolupracovali na „Můj školní blog“, školní kronice pro každého. Barbora se dokáže vcítit do nápadu a přichází i se svými návrhy. Je naprosto spolehlivá v termínech a flexibilní v případech nutných oprav či úprav. O kvalitě obrázků ani není třeba mluvit, protože její styl se nám moc líbí a hlavně se líbí dětem, což byl dobrý důvod pro kus společné cesty. Spolupráci s Barborou mohu jen doporučit!

Jana Franková

Alcatravel
www.alcatravel.cz
Výtvarnice Barbora Botková má dobrou představivost, nakreslí cokoli, je precizní a rychlá, a to překvapivě i poté, co se stala maminkou. Tímto ráda potvrzuji, že spolupráce s Barborou Botkovou je dobrá. Jediná nevýhoda je, že usíná se slepicemi a kontaktovat ji ve večerních hodinách je bezpředmětné.

Petra Braunová

spisovatelka
www.petrabraunova.cz
Bára Botková patří mezi ilustrátorskou špičku. Kredit jejích děl roste již dnes ve všech směrech a práce s ní pro mě vždy znamenala radost a čest. Přes veškeré mé značné nároky na výsledek se vždy dokázala přenést s nadhledem a zadání splnila nejen přesně dle mých představ, ale navíc vždy do ilustrace vtiskla svůj jedinečný a osobitý rukopis. Rychlost její práce je úžasná a pouze podtrhuje její zápal pro tvorbu samotnou. Skromnost, schopnost naslouchat, profesionalita a kouzelné ilustrace nádherného světa dětí, do kterého sám patřím – to jsou důvody, proč budu vždy za spolupráci s Bárou tolik vděčný.

Igor Kratochvíl

graphic designer / Miele
Ilustrace Barbory Botkové jsou pro předškoláky a děti mladšího školního věku dobře „čitelné“, srozumitelné. Ocenění zaslouží originalita a jedinečný „rukopis“, pečlivost zpracování. Přes prvotní dojem jednoduché kresby věrně a náročně vystihují zpracovávané téma. Vyzdvihnout je třeba i smysl pro detail, u ilustrací zobrazujících historická témata pak jejich přesnost. Na místě je zmínit i odpovědnost výtvarnice a ilustrátorky pokud jde o dodržování smluvených termínů. Vzorná je komunikace se zadavatelem, ochota předkládat před definitivním dokončením ilustrací jejich skici k vyjádření a konečnému schválení.

Miroslav Jalovecký

šéfredaktor časopisu Pastelka
www.pastelka.com
S ilustrátorkou paní Barborou Botkovou byla pro nás radost spolupracovat. Komunikace vždy probíhala bezproblémově, její reakce byly vždy rychlé, přitom uvážené. Vážíme si jejího vstřícného jednání, ze kterého je cítit snaha pochopit zadání a maximálně vyhovět představám a požadavkům zadavatele. Také velice oceňujeme její kreativitu, empatii, chápavost, problém jí nečinily ani dodatečné požadavky na úpravy obrázků. Proto se velmi těšíme na naši další spolupráci.

František Ševčík

jednatel společnosti BS MODEL
Paní Mgr. Barbora Botková pro nás vytvořila logo mateřské školy, které mělo ve svém zadání splnit funkčnost, estetiku, vystihnout charakter a profilaci mateřské školy. Spolupráce byla výborná, navrhla pro nás několik vhodných a nápaditých motivů, ze kterých jsme společně vytvořily „to pravé“. Její přístup k práci společně s její profesionalitou mohu všem dále doporučit.

Hana Schmidtová

ředitelka MŠ Wolkerova-Mozartova Olomouc
www.mswolkerova-mozartova.cz
Pro časopis Časostroj vytvořila Barbora Botková několik krásných plakátů. Domluva s ní byla vždy příjemná, rychlá a bezproblémová. Paní Botková dokázala nejen naplnit zadání, ale zároveň do každé ilustrace vepsala vlastní rukopis a kreativní nápady, které přizpůsobila našim dětským čtenářům. Spolupráci s Barborou Botkovou mohu vřele doporučit.

Tereza Nickel

šéfredaktorka magazínu Časostroj
https://www.epublishing.cz/casostroj
Paní Barboru Brůnovou jsem si vybral k ilustrování knihy básní (limeriků) na základě malého konkurzu mezi několika ilustrátorkami. A dobře jsem udělal. Práce s ní by se dala nazvat ideální. Od začátku měla jasnou představu o ilustracích, které by zdůraznily text, a tu i naplnila. Byla rychlá, nápaditá, velmi vstřícně reagovala na úvodní zadání i na případné náměty k dílčím úpravám obrázků. Přitom ale pevně držela celkovou koncepci ilustrací. Do knihy rozverných veršů vnesla vtip, poetiku, smysl pro nadsázku i místo děje. Prakticky od prvních ukázek jsem měl jistotu, že vše dopadne dobře.

PaedDr. Jan Tupý

autor knihy "99 žen a já"
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS